Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Trimitere Numerar

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
IonescuMarian

IonescuMarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.09.2015
Doresc sa cumpar un produs de pe OLX si cumparatorul imi cere banii in avans,intrebarea mea este:daca trimit banii intr-un cont pot sa ii retrag in cazul in care nu primesc produsul?

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
nu, dar macar o sa ai o dovada in instanta ca ai platit , si datele lui personala cand vei merge la politie cxa era pachetul gol.
neaparat livrare cu deschidere colet, ca sa ai martot curierul ca era teapa.

#3
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
din ce stiu eu nu-i poti retrage decat daca-i trimite inapoi proprietarul contului.

exista la banci posibilitatea sa se blocheze doar suma si sa nu fie accesibila nici tie nici lui decat dupa ce duceti contractul semnat ca operatiunea aavut succes;  nu mai stiu numele acestui demers;

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Omu' nu e din aceeasi localitate cu tine? Nu va puteti intalni?
Obiectu' e voluminos? (asta are mai putina importnata, ca ce-ar fi trebuit el sa suporte ca taxe pentru experiedere si le-ar fi pus in pret sa zicem)
Vezi sa nu fie teapa!

De cat timp e omu' active pe site? Ce alte bunuri mai are de vanzare? Incearca sa-l testezi nitel, de pe un alt telefon (cu alt numar) (eventual pui pe altcineva, sa fie vocea diferita) si vezi si acolo daca la fel face (indifferent de bun sau de valoare).

#5
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Contul omului e buzunarul lui.Dupa ce ai bagat banii acolo nu-ti mai apartin.Pe olx nu sunt calificativa ca pe okazii sa vezi activitatea domnului?Am vazut ca au si vanzatorii probleme uneori si se pun la adapost si ei sa nu plateasca apoi transport tur retur sa ia teapa .

#6
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostIonescuMarian, on 27 noiembrie 2015 - 15:31, said:

Doresc sa cumpar un produs de pe OLX si cumparatorul imi cere banii in avans,intrebarea mea este:daca trimit banii intr-un cont pot sa ii retrag in cazul in care nu primesc produsul?
Nu poți. Doar prin Paypal.

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008

View PostIonescuMarian, on 27 noiembrie 2015 - 15:31, said:

Doresc sa cumpar un produs de pe OLX si cumparatorul imi cere banii in avans,intrebarea mea este:daca trimit banii intr-un cont pot sa ii retrag in cazul in care nu primesc produsul?

Gaseste alt vanzator... s-ar putea sa ai prea multe batai de cap daca ii dai banii in avans. E cea mai mare tampenie, indiferent despre ce produs e vorba. Daca nu vrea sa trimita prin Cargus cu optiunea de verificare colet si cu ramburs, sa ii fie de bine.

#8
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
99% este teapa. Ce valoare are obiectul in cauza?

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Bani in avans.... Nici sa nu te gandesti. solutia e simpla : colet cu ramburs, sau curier cu ramburs. Acum depinde ce cumperi.... daca iei ceva de 2 lei mai inghiti pieredrea , ...

Edited by keta, 28 November 2015 - 01:54.


#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Posted Image bani in avans???


Prevad un nou topic al tau...MI-AM LUAT TEAPA PE OLX, CE E DE FACUT

#11
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Eu am platit in avans . Pe okazii pt ceva huse de telefon si alte nimicuri dar avea mii de calificative pozitive si nici un negativ

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate