Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Sesizare politie

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
În Tr. Severin se înmulțesc pe zi ce trece așa ziși pirați (transport persoane neautorizat) , sunt niște persoane destul de tupeiste ,îți "sufla" clientul de la usa masinii pe față . Culmea este nu numai ca poliția nu face absolut nimic în privința lor ,parcă chiar îi protejează !;! De exemplu : Sunt unele locuri unde  este interzisă staționarea dar acolo sunt de obicei și clienți . Atunci când apare poliția,  pe noi cei care lucrăm legal , în cel mai bun caz ne gonesc ... Iar pe pirați nici măcar nu-i băga în seamă!! Nu știu dacă sunt "puși bine " pe undeva dar atata timp cât eu plătesc " de mă ustură" tot felul de taxe , parcă nu îmi place ce văd!!! Întrebarea este unde pot face o sesizare , pot să prezint eventual și probe video!!!

Greșelile de ortografie sau anumite cuvinte anapoda sunt cauzate de dex-ul telefonului!

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
DNA.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
In prima instanta, incearca la presa! Poate se rezolva!

#4
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Filmeaza-i si mergi la televiziuni.

#5
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
o sesizare la Politie si eventual la Primarie sunt un bun inceput;

Oricat ar parea de neverosimil sunt obligati sa iti raspunda; Daca raspunsul nu ti se pare satisfacator poti sa incerci pe baza raspunsului si a probelor video la presa;

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
treaba e nasoala
incearca pe la presa si televiziuni!!!
asa mai poate fi facuta politia sa se miste

clientii sunt principalii vinovati si in prostia lor nu-si dau seama ca asta se rasfrange impotriva lor!

in unele zone, transportatorii s-au unit si i-au blocat in trafic pe pirati si le-au distrus masinile + o bataie sanatoasa!
asta dupa ce le-a fost atrasa atentia cu amenintari colegiale!

Edited by Nero-d, 25 November 2015 - 10:55.


#7
Mucificator

Mucificator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 23.11.2015
Or fi lucrand piratii pentru Uber :D

E foame de bani, e foame de bani baieti.
Au ajuns romanii sa-si crape capul pentru 1 leu de la un calator...

#8
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Sesizare la poliție în primă instanță și sesizare la Departamentul de Informații și Protecție Internă ca să vadă dacă nu cumva Garcea ia șpagă ca să protejeze pirații.

http://www.dgipi.ro/

Edited by neur0, 25 November 2015 - 11:07.


#9
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013
Bine. ar mai aparea o intrebare si anume transportatorii astia de persoane autorizati cum si-au luat autorizatiile ? Cand nu taie bilet si cand intr-un microbuz de 20 locuri baga 40 de oameni ? Astia autirizati nu sunt aia care pun la dispozitia partidelor autobuze,microbuze pentru transhumanta alegătorilor si a "protestatarilor" a mitingistilor politici.

Ps: Ma intreb cum au luat lucente transportatorii de persoane din Bucuresti ? Prin distrugerea liniilor preorasenesti (caci primarii nu mai sunt chiar primari ci secundari caci au sau controleaza firme de transport private maxi taxi gen voluntari, comuna pantelimon, branesti s.a.m.d). Astia autorizati din Bucuresti vezi pe geam un aragaz galben care merge cu 8km/ora de il intrece si o musca care are un tarif modic de 2,59 lei (modic pe naiba e japca) si stau aia calare unii pe altii in aragazul ala vara , dau 2,50 lei nu primesc bilet si ma merg si cu viteza aia demna e un melc de varsta a treia.

Omul alege ce isi permite autorizat sau nu. De ce sa îi dau unui autorizat (care a cumparat licenta pe spaga si pe servicii electorale si cu tarife uriase de 2,50 lei cand pot sa iau pe unul neautorizat caci nu l-au primit spagarul la licitatie sau ca nu au anuntat primarii ca se organizeaza licitatii pentru licente de transport. Mai sti ca ala sida a lui elena basescu castigase un post de atasat la paris si el era singurul candidat ca doar el stia ca se organizeaza concurs pentru ocuparea unui astfel de post. Cand sindicatele au inchiriat microbuze sa vina sa protesteze in bucuresti in timpul domniei basescu-boc-blaga iar patronii de la firmele care au inchiriat microbuze erau amenintati de RAR si ARR ca le ia licentele (in ce baza le puteau anula licentele ? Pe baza de abuz in serviciu caci mafia politica e si la RAR si la ARR si la Politie peste tot)

#10
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Cine lucreaza pe bune si legal stie ca este de competenta ISCTR , ei taie si spanzura in domeniu si o fac bine.Daca nu a luat licenta pe spaga si cunoaste legea.
   Daca ai Atestat profesional acolo te invata cine e Dzeu.

Edited by unucelalalt, 25 November 2015 - 11:36.


#11
Maxy21

Maxy21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2013
Cred ca tu te-ai trezit vorbind.
Cum sa spui ca "iti sufla clientul de la usa" pai clientul ala e al tau ? E obiect ? Clientul alege ce vrea. Punct.
Sa inteleg ca esti angajat sau patronel ? Dupa cum ai scris inclin spre patronel.
Prietene sa iti spun ceva ca sa ai pretentii trebuie sa:
1. Sa ai tarife decente (in romania decent inseamna japca caci daca nu exista concurenta e talharie pe fata).
2. Sa ai un orar prestabilit ca sa stie omul cand vine masina ca nu sta omul 30 de minute in ploaie ca sa ia un "autorizat".
3. Sa nu mergi cu viteza melcului si sa faci opriri din 5 in 5 metri.
4. Sa nu ai mai multi calatori decat locuri pe scaune. Caci daca platesc acelasi tarif de cale sa stau in picioare iar altul sa puna sacosa cu ceapa pe pantofii mei.

Ps: nu stiu de ce te-ai inflamat asa.

Lasa ca rezolva UBER

Edited by Maxy21, 25 November 2015 - 12:22.


#12
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
clientul alege pe dracu sa-l ia!!!

in primul rand activitatea de transport persoane fara licenta, fara firma, fara atestat e ilegala!!!
in al doilea... activitatea de transport persoane cu autovehicule neautorizate in acest scop si neverificate conform legii... e ilegala!!!

in subsidiar, din cauza concurentei neloaiale, firmele de transport se retrag de pe anumite trasee!!!... iar "clientul" ramane doar la mila/mana piratilor... care daca vor sa iasa la treaba, ies, daca nu, nu!!! nu-i intereseaza ca "clientul" are de ajuns undeva!!!...
nu ies pe ploaie, pe ninsoare, pe ceata pentru ca n-au program!
clientul sa se descurce! sa vedem de unde mai alege!!!
de fapt are de ales... poate sa stea acasa sau sa atarne la mila piratilor!

Edited by Nero-d, 25 November 2015 - 13:19.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaiduban, on 25 noiembrie 2015 - 10:44, said:

Nu știu dacă sunt "puși bine " pe undeva dar atata timp cât eu plătesc " de mă ustură" tot felul de taxe , parcă nu îmi place ce văd!!!

Pai asta e problema. Cine plateste de il ia gaia o gramada de taxe normal ca o sa aiba un tarif mai mare decat "piratii". Clientul se uita la tarif si mai putin la altele.
Daca clientul doreste un taxi "licentiat" sigur stie de unde sa il ia sau cum arata...

Edited by bumpocbum, 25 November 2015 - 15:12.


#14
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
ProTV,Antena 1,2,3,etc!

#15
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Sortarea e usoara.Clientul cere bon fiscal,fact. Daca nu da e Posted Image .Daca puteti evitatii.Oricum cernerea transportatorilor se face in timp.

#16
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Nu prea am timp de forum acum  , și va rog să îmi scuzați inactivitatea ( de unii mai și muncim :) ). În general postările din topicul asta mi-au depășit așteptările , mă așteptăm să mă "învățați " gramatică în loc să îmi răspundeți la întrebare ...
Domnu Maxi te rog să nu fi răutăcios și să nu mă critici în necunoștința de cauza , habar ai ce cheltuieli am eu cu taximetria mea (mi-a zis mama să mă fac popă , mare dreptate avea , acum e târziu) .
La mass media nu prea vreau să apelez , și așa e de c...t ! Dar am văzut câteva sfaturi bune , când o să am timp o să le pun în practică si va tin la curent! Ma lasa bateria , mai aveam multe de zis !!!

#17
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Update : Facut plangere Politie , petitie online petitie , si petitie la ISCTR.......
Astept .........Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate