Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Evolio X7

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
kyrcea

kyrcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.08.2012
Salut. Am o tableta Evolio X7 de un an jumate si de 6 luni imi merge foarte greu tableta desi am instalat Clean Master iar acum am trecut la 360 Securiti pentru a-mi elibera ramii si a sterge rezidurile. In ultimul timp trebuie sa intru in aplicatie pentru eliberare rami o data la 3-5 minute pentru ca imi arata procentul de peste 80% si atunci imi merge foarte greu cu toate ca la inceput nu am avut probleme de genul asta. Cand folosesc chromul pt a viziona filme in 15 minute imi da eroare si se blocheza chromul desi am dezinstalat si am incercat toate modelele de chrome problema persista. Am incercat si antivirusuri gen CM Security sau kaspersky insa imi tot arata ca tableta ruleaza la capacitate maxima cu toate ca majoritatea aplicatiilor sunt oprite si putine pt. ca le.am dezinstalat pe cele care nu.mi trebuiau. Ce as putea face in aceasta situatie ?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
revenire la setarile din fabrica, hard reset.

#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am renuntat de la inceput la Clean Master sau alte utilitare de curatare/blocare. Pastrez doar CM Security, care are si optiune de curatare, plus Fast Reboot. Pentru net folosesc Dolphin, care merge foarte bine.

#4
kyrcea

kyrcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.08.2012
Am dat reset acum vreo 2 luni dar problema persista. Am sa incerc si Dolphin.
Credeti ca ar fi o varianta sa reinstalez androidul si daca garantia ma ajuta la ceva?

#5
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Renunta la Antivirusuri si alte bazaconii de gen. Ele papa mult ram si baterie. Eu curat manual cache din Setari memorie. Dezactiveaza aplicaticatiile inutile. Sunt multe aplicatii incorporate[harti aplicatii pentru sincronizare] de care nimeni nu prea are nevoie. Nu are cum sa nu iti mearga mai bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate