Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

LETV LE1 X600

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
cronaldo07

cronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 29.07.2012
De mult cautam un telefon pana in 200$ cu design frumos, un ecran de calitate, camera foto cu OIS si 3 gb RAM. Se pare ca acesta este alesul:

[ https://i.imgur.com/UhiKU0Y.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Principalele caracteristici:

– display Sharp de 5.5 inci cu rezoluție FullHD (1920 x 1080 pixeli) cu o densitate a pixelilor de 403 ppi;
– procesor octa-core Mediatek Helio X10 pe 64 biți tactat la 2.2 GHz, 3 GB memorie RAM și 16/32 GB memorie internă (nu oferă suport pentru card microSD);
– cameră foto de 13 megapixeli, deschidere f/2.0, OIS, filmează în format 4K și cameră frontală de 5 megapixeli;
– 4G / LTE (inclusiv frecventa pt DigiMobil), dual-sim, Wi-Fi ac, bluetooth 4.0, port USB Type-C, jack de 3.5 mm, A-GPS, GLONASS, Beidou, port infraroșu;
– baterie de 3000 mAh, 9.5 mm grosime și 170 g. greutate;
– Android 5.0 Lollipop cu EUI OS.

[ https://i.imgur.com/LmUP9zp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Niste review-uri mai amanuntite gasiti aici: http://www.gizchina....-1-x600-review/ ,  http://www.gizmochin...-le-superphone/

Ce parere aveti? Pretul este de 200$ pe GizChina (cu livrare din EU Warehouse) si 189$ pe VickMall

#2
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Gizchina? Ce mag e? Link? Da e bestial telefonul..a scazut pretul cu peste 100 usd...lai comandat? Eu eram hotarat cand adun banuti pe un redmi note 2 prime..dar asta ma intors din drum...e frumos de tot..

#3
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
Parca s-a mai discutat ceva despre acest tlf pe topicul "Cel mai bun dual-sim"...  Daca il vei achizitiona, sa revii cu pareri pe acest topic.

#4
red2k

red2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.04.2007
Are ROM-uri alternative? Vine incarcat cu bloatware, sau are ROM international?
Dpdv hardware e mai bun decat Redmi Note2 Prime.
Redmi Note2 Prime suporta SD card si are baterie detasabila.

#5
cronaldo07

cronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 29.07.2012

View Postalinator, on 13 octombrie 2015 - 12:35, said:

Gizchina? Ce mag e? Link? Da e bestial telefonul..a scazut pretul cu peste 100 usd...lai comandat? Eu eram hotarat cand adun banuti pe un redmi note 2 prime..dar asta ma intors din drum...e frumos de tot..

Si eu initial voiam un Redmi Note 2 Prime, dar asta imi place mult mai mult.

Pe GizChina are pretul de 200$: http://shop.gizchina...esults=16&cate=
Pe Vickmall are pretul de 188$: http://www.vickmall....cell-phone.html , dar se poate plati un extra fee de 10$ ca sa ti-l trimita din EU Warehouse pentru a se evita taxele (inainte cand il trimiteau prin PostNL nu ajungea la vama, dar am inteles ca din martie nu mai merge schema asta)

In descrierea de pe Vickmall scrie: "Rooted,installed Google Play,Multi-language.Clean ROM,no Chinese apps."

Ma gandesc sa il comand zilele viitoare, o sa va tin la curent

Edited by cronaldo07, 13 October 2015 - 14:05.


#6
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ok asteptam..ia de pe vickmall da? Ce fee? E optiune acolo?vickmall super ok site..si preturi bune...

#7
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu merita ghiz ala.shop..ia transport 52 din eu warehouse..desi cred ca din china il trimit..

#8
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ia de pe vickmall.com..mult mai rentabil...

#9
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
Acum e pe Geekbuyng la 180$.

#10
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Si nu il are nimeni?pareri,impresii?Posted Image

#11
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007
În seara asta ma pregătesc sa îl iau,  deja  când ma uit la el parca vad cum va arăta iphone peste 20ani:))
La cum arata nici nu ma mai interesează ce știe sa facă,  e superb. O sa revin după ce dau comanda sa va țin la curent

#12
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ok bafta!! Asteptam pareri,unboxing ceva ok? Salut

#13
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Am dat comanda de Letv Le 1s. Sper sa ajungă întreg și fără probleme sa nu fiu ghinionist.
Am avut ceva probleme cu alimentare cardului pentru  ca nu găseam în orașul meu (Ploiesti) ,  un sediu de ING la care sa pot depune cativa RON pentru a face suma de  989ron cat a fost la giztop.com.  
Acum aștept mailul lor pentru a urmări pachetul. O sa revin cu date după ce îl primesc!



#14
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Deci pana la urma ai facut cum am zis eu..ai vb cu ei in prealabil sa il trimita cu rom curat,fara aolicatii in chineza,playstore instalat si romana? De unde lai luat cu 980m? Ca pe giztop e 219..max 900?

Vreo 925 ar trebui sa fie..a crescut dolarul asa mult?

Da mia iesit 947 pe paypal..a crescut iar dolarelul...la naiba...

Banditi ing..au niste comisioane pe acolo..eu am facut card la bt si asociat contul paypal acolo..dau cu 30-50 lei mai putin ca la ing...in rest ing folosesc in tara...cumparaturi..

#15
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Da,  am mers pe prima varianta.  Le am dat mail,  cu lista de revendicări,  È™i sper sa tina cont de ea.  
Asa aveam înainte,  card BT asociat cu PayPal,  È™i după am trecut pe ING,  dar cred ca ma întorc la BT.  ING l am luat pentru ca puteam depune și retrage în cont oricând și la orice ora, asta mi a plăcut.

Edited by rzvrazvan, 16 November 2015 - 10:20.


#16
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006
Am comandat si eu de aici http://www.tinydeal....e-p-154690.html
Sper sa fie in regula magazinul si sa-l trimita din Europa

#17
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,844
  • Înscris: 22.02.2014
Se poate instala un menu in lb.romana pe acest telefon?

#18
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006
Am anulat comanda.
Neseriosi.
Mi-au spus ca nu este pe stock in EU si il trimit din China.

Oare in cat timp vad banii in contul PayPal?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate