Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Recomandare interfon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Buna seara. Am nevoie de un interfon de exterior pe fir ( doar audio) care să fie capabil să transmită clar si tare semnalul pe o distanță de 100.metri care să aiba si buton de actionare electroyală.
Puteți să-mi recomandați ceva? Mulțumesc.
Respectuos vă rog, aș dori recomandări bazate pe experiențe proprii ce intrunesc aceste condiții, nu din auzite.

#2
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Commax

#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Raport pret-calitate Commax !

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Mulțumesc. De „Electra” ce ziceți?

Edited by orlandobarbulescu, 13 October 2015 - 06:02.


#5
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Nu ma intereseaza pretul ( fara numar....fara numar). Ma intereseaza sa fie în stare să separe vocea de zgomotele stăzii ( destul de circulate) să poată fi auzit răspunsul de cel din fața porții ( deci un difuzor mai puternic decât cele incluse în unitățile exterioare obișnuite).
M-am gândit să folosesc la poartă un releu si o sursă suplimentară pentru yala electrică ( se cam pierde tensiunea pe fire subțiri și e mai ieftin să folosesc un transformator secundar pentru yala si pentru unitatea de afară; am 220 la poartă) și un amplificator secundar pentru un difuzor de exterior de tip goarnă. Problema rezidă în faptul că apar zgomote parazite(  audio) pe cabluri lungi și sunete puternice de la zgomotul străzii vocea devenind greu lizibilă . Mă gândesc fie la digitalizare fie la preamplificatoare balansate si cabluri ecranate doar pentru audio. Orice sfaturi ( eventual scheme) sunt binevenite și vă mulțumesc respectuos.

Edited by orlandobarbulescu, 13 October 2015 - 07:00.


#6
binox

binox

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 17.02.2008
Eu din experienta mea n-as recomanda commax in situatiile in care lungimea cablurilor e mai mare decat cea recomandata de producator.
In schimb cu Electra n-am avut probleme nici in cazurile in care lungimile au depasit cu foarte mult specificatiile.
Am un kit de video-interfon Electra la o lucrare in care distanta dintre un post exterior si cel interior depaseste 500m, imaginea se vede alb-negru dar bine iar sunetul se aude perfect.
La o distanta de 300-350m am si imagine color. Kitul Electra l-a inlocuit pe unul commax care pe langa faptul ca se vedea prost si se auzea prost se si defecta des, distribuitorul sustinand ca motivul defectarii ar fi cablurile prea lungi....

#7
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
De electra am auzit si eu de bine. Ce vreau sa va intreb: cat de departe trebuie sa fie omul de camera ca sa poata fi vazut bine? Mulțumesc.

#8
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Acestami se pare ca intruneste o parte din cerinte.

Edited by orlandobarbulescu, 13 October 2015 - 10:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate