Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Fiat coupe cu turbina defecta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
clauditu2002

clauditu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.12.2008
cum ziceam, as vrea sa imi iau un Fiat coupe. Cum bugetul nu e cat as vrea eu sa fie, am gasit unul in Germania, care zice ca ar avea turbina defecta. mai multe detalii nu am. ce parere aveti despre cumpararea unei asemenea masini cu turbina defecta? merita sau ma ajung din urma costurile reparatiilor. mentionez ca sunt acum in Germania, deci nu as prea putea sa o aduc la un mecanic in Ro, dar ma gandeam ca turbina as putea sa o dau jos si sa o trimit la reconditionat pe undeva in Ro. Merita? ce credeti?

#2
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Daca nu spui pretul nu merita!
Daca nu te pricepi si nu esti sigur ca nu e doar turbina las-o acolo,sigur ii vei dubla sau tripla valoarea reparand-o in D.

#3
clauditu2002

clauditu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.12.2008

View Postbolo, on 08 octombrie 2015 - 12:55, said:

Daca nu spui pretul nu merita!
Daca nu te pricepi si nu esti sigur ca nu e doar turbina las-o acolo,sigur ii vei dubla sau tripla valoarea reparand-o in D.
700 euro negociabil.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Cadavru bun de dus la remat. N-o cumpara.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012
Tu crezi ca turbina aia e singura piesa defecta ? Manevre deastea ce vrei tu sa faci, fac doar mecanicii sau cei care stiu sa repare o masina. Asta pt ca in primul rand pot face o evaluare corecta a defectelor si pot calcula un cost real al reparatiei si in plus nu platesc manopera. Tu ca unu care n'are habar..o sa plimbi turbina aia de colo colo, platesti manopera pt repararea ei, platesti manopera pt montare/demontare pe masina, constati pe urma ca nu doar aia e defecta, iar ture la service..si uite asa iti dai o gaura in buget mai mare decat daca ai cumpara o masina functionala.

#6
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
frumos zis

#7
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
un coupe turbo in stare decenta sare de 2500 de euro. Stare decenta, repet. Unul in stare buna/f buna 20v turbo spre cateva mii bune. La 700 de euro nu e buna nice de masina donatoare de piese. Daca nu le ai cu mecanica, mai strange bani si cumparati o masina care sa nu necesite reparatii, macar momentan.

Edited by robylup, 08 October 2015 - 16:28.


#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,ce motorizare cauti pe Fiat Coupe?Vezi ca sunt 2 variante la turbo,motorul de 16v si de 20v,ala de 16 valve e mai pacatos de felul lui.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate