Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Problema Allview E2 Living

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
Salut am un telefon Allview E2 Living care din pacate nu mai functioneaza , asadar telefonul primeste energie insa ramane blocat in Logo-ul cu Allview, am citit mai multe topicuri de genu pe aici si majoritatea au rezolvat problema printr-o resoftare . Intrebarea mea este acum urmatoarea : De unde downloadez soft stock pentru telefonul asta si care este procedura de instalare ? PS: nu am o treaba cu flashuri/instalari de soft/root  deci as avea nevoie de un "How to" foarte bine detaliat si pe care ar putea sa il inteleaga si bunicul meu Posted Image) Multumesc frumos

Edited by danielcapdemiel, 08 October 2015 - 09:51.


#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ai topic dedicat pentru acest model: http://forum.softped...view-e2-living/

Slabe sanse sa gasesti un ROM stock. Pentru o rezolvare rapida si sigura, apeleaza la unul dintre service-urile autorizate Allview: http://allview.ro/se...lefoane-tablete
Bafta!Posted Image

#3
danielcapdemiel

danielcapdemiel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.12.2012
http://www.needrom.c...2-living/Â Â am gasit aici rom-ul insa nu stiu sa il instalez

Edited by danielcapdemiel, 08 October 2015 - 10:18.


#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Deci, te-ai descurcat. Foarte bine!
Nici nu era nevoie sa deschizi un topic nou.;)

Ai acolo arhiva cu ROM-ul, softul pentru flash si driver-ele necesare. Fa cont, downloadeaza si apoi urmeaza pasii de aici. Nu este acelasi telefon, dar procedura este identica.
Daca nu merge, ai mai sus link cu service-uri autorizate Allview. Spor!

#5
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Spor la cu servisul Olviu. Daca nu e rootat dar ma indoiesc ca nu e,incearca sa trimiti telefonul la Brasov daca-ti plac senzatiile tari.

#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Slabe sanse ca cei din service sa ii "repare" doar partea de boot ca sa vada ce a facut el cu telefonul... Daca este blocat la boot logo, il resofteaza direct!
In felul asta, ei rezolva rapid "defectiunea", iar clientul scapa cu "mainile curate".;)

#7
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Alta data nu mai lua Olviu.

#8
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu? Stai linistit... M-am "pacalit" o singura data. A doua oara nu ma mai prind astia de client!Posted Image

#9
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Nici pe mine desii nu am avut probleme cu telefonul. Din pacate vand foarte multe telefoane si firma face multi bani.

 Lesbianu, on 08 octombrie 2015 - 12:11, said:

Eu? Stai linistit... M-am "pacalit" o singura data. A doua oara nu ma mai prind astia de client!Posted Image
Dragut ID ti-ai mai ales. :-) Spor la gagicareala.

#10
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
http://forum.softped...view-e2-living/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate