Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Casti handsfree (exclus casca bluetooth)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Salut

Am nevoie de un handsfree si cum nu vreau sa port casca bluetooth m-am indreptat spre casti in-ear cu fir.
Vreau sa nu imi cada din urechi, sa aiba un microfon cat mai bun si (normal) un sunet decent. Daca au ceva butoane de control pe fir e si mai bine.
Nu stiu daca exista si cu lumina pe butoane dar suna bine daca se gasesc :)

Bugetul e de 130 lei, nu e fix pentru ca habar n-am cat costa o pereche decenta, am vazut preturi de la 40 la 600 lei.
Comanda onine cu livrare in Romania.


Multam!

#2
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
arunca o geana pe pcgarage.ro ca sunt promotii , poate gasesti ceva ;)

#3
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Sol Republic Jax. Cele mai bune casti in ear pe care le-am avut vreodata. Si nu dau mai mult de 150 RON pe astfel de casti principiu.

#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
adbuser: nu stiu ce sa caut.

danX: le-ai gasit prin Ro?

#5
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
In bugetul ala ti-as recomanda Xiaomi Piston 2(sau cu putin noroc chiar si 3). Nu ca as fi un cunoscator de referinta in domeniu, dar din putinele casti la care am ascultat muzica, astea sunt foarte OK.

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Si asteamai erau laudate pe undeva. Nu stiu cum sunt, doar am auzit de ele.

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Am citit si eu despre ele, laudate. Dar pe la noi nu gasesc, fara OLX si diversi dubiosi :)

#8
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 Sef-chenko, on 05 octombrie 2015 - 17:48, said:

adbuser: nu stiu ce sa caut.

danX: le-ai gasit prin Ro?
Comandate de pe Amazon.de. Au venit intr-o saptamana.

Edited by danX, 06 October 2015 - 04:24.


#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Adica asteanu-s bune?

#10
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
nu stiu, nu am testat.

#11
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Mi-au sosit castile.
Nu a fost fost o alegere prea buna, asta dupa ce le-am folosit o zi. Cauciucul care-ti intra in urechi e foarte bun izolator de sunet sau, cel putin, al sunetului din exterior. Dezavantajul la asta e ca iti auzi dintii si cam tot ce plescai prin gura. De fapt, sunetul se aude ca atunci cand iti tii ambele maini bine presate pe urechi. La fel si cu vocea.
La muzica, nu exceleaza cu nimic, asta comparativ cu niste casti no-name venite de la un telefon obisnuit.
La vorbit... sa zicem ca nu au fost facute pentru asa ceva. Se aud foarte incet, sunt destul de greu de manevrat si bagat in urechi, controlul e greu accesibil cu o mana (are tendinta de a-ti aluneca printre degete atunci cand incerci sa raspunzi).

Cablul este suficient de lung (pentru mine) si fiind imbracat in textil, e si foarte flexibil. Castile au cablul de acceasi lungime asa ca pastrarea lor dupa ceafa iese din discutie.

Mai incerc si zilele urmatoare sa le mai dau o sansa si sa vad daca ma pot obisnui cu ele dar, dupa o zi, asta e parerea mea.

#12
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Lasa!le cateva ore sa se "rodeze/burn in" :)
La fel de neimpresionat si dezamăgit am fost si eu cand mi-am cumpărat piston 2 dar dupa ce le-am lăsat sa cânte singure vreo 2 ore era cu totul alta calitate la sunet.
O sa te obisnuiesti si cu senzatia aia ciudata de izolare a sunetului. Prima data când am iesit pe strada cu casti in ear super fixe aveam chiar o usoara senzatie de panica pentru ca eram izolat de ceea ce se intampla in jurul meu. 😃

Cat te-au costat? Am comandat si eu o pereche acum vreo 2 saptamani si cel mai ieftin le-am gasit la vreo 14$.
Observ ca acum s-au ieftinit pe la 12$ la mai multe magazine.

#13
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Salutare!Am cumpărat soției mele o pereche de căști xiaomi piston 2,leam luat cu 15€ de la un magazin.Ce pot zice,pe fiecare minut ce ascult tot mai bine se aud.Am fost foarte dezamagit la inceput de ele,vroiam sa le returnez.Nu sunt preferatele mele,eu folosesc căștii bluetooth.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate