Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Problema outlook

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dumitrum77

dumitrum77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2013
Buna ziua!

  Am o problema ce mie m-i se pare ciclica dar astept si parerile voastre.
  De curand m-am angajat la o firma de consultanta si am primit o noua adresa de mail cu terminatia firmei.

Cand m-i s-a oferit adresa m-i s-a spus ca o pot verifica pe Microsoft Outlook,.
Am instalat aplicatia respectiva atat pe laptop cat si pe telefon.
Cand vreau insa sa ma conectez imi apare urmatorul mesaj:

Echipa Cont Microsoft tocmai a trimis un mesaj de confirmare catre (urmeaza adresa de email pe care vreau sa intru)
Daca nu vedeti mesajul in imbox , verificati peste cateva minute


Cum Dumnezeu sa vad mesajul si sa confirm daca mi-l trimite exact pe adresa pe care vreau sa ma loghez si nu ma lasa??????????????

Pe laptop primesc un mesaj asemanantor dupa cum se poate vedea in imaginea alaturata. Ce se poate face ca sa ma loghez?

Attached Files



#2
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
tu nu ai introdus contul in outlook sa poti vedea/trimite mailuri ci ai creat un cont Microsoft cu adresa aceea si iti cere sa intri pe ea ca sa verifici ca e al tau

#3
dumitrum77

dumitrum77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2013

 mmm3, on 02 octombrie 2015 - 21:26, said:

tu nu ai introdus contul in outlook sa poti vedea/trimite mailuri ci ai creat un cont Microsoft cu adresa aceea si iti cere sa intri pe ea ca sa verifici ca e al tau

da-mi atunci un link unde pot sa intru cu adresa pe outlook. Oriunde intru si scriu öutlook log in" imi da acelasi mesaj. Iar aplicatia de android chiar asa se cheama outlook microsoft.

#4
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Aplicatia din Windows se numeste Mail. Intra acolo si configureaza contul care banuiesc ca e POP/IMAP/Exchange.
Outlook se gaseste in suita Office

#5
AlinAraboaie

AlinAraboaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 25.09.2015
Fa-ti in outlook un cont de mail pop3 sau mai stiu eu ce si la user bagi adresa aia de email de ti-au dat-o la angajare. Ce consulti?

#6
dumitrum77

dumitrum77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2013
Intr-un final am reusit sa instalez din nou Microsoft Office si sa folosesc Outlook-ul de acolo. Vroiam insa sa folosesc optiunea "MAIL" de pe  Windows 8, ceea ce nu a functionat si am renuntat. Multumesc oricum tuturor pentru mesaje.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate