Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Allview Alldro3 Conect - am ce face cu el sau il arunc?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007
Salut,

Am un Allview Alldro3 Conect si merge f prost. Pot sa pun un alt android pe el sau il arunc pur si simplu?

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Ii poti face root.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
O arunci ( daca e ceea ce am gasit eu, adica o tableta) si uiti de ea.

Cu 512mb in 2015 pe android nu faci nimic. Nici cu custom ROM.
Si asta pentru ca suita google deaplicatii consuma foarte mult ram. Si alea trebuie sa le ai la zi.

#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
:naughty: vezi dacă "prestigioasa și extrem de onesta" firmă 'Allview' ar putea să ți-l accepte în sistem "buy-back", adică le trimiți tableta adta Alldro Conect 3 și
vei primi o reducere de un anumit procentaj la o alta
tabletă Allview nouâ, zic și eu ... Nu dau cu :chair:

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View PostVladutzU2013, on 02 septembrie 2015 - 11:40, said:

Ii poti face root.
Si apoi ce? Nici root-ul de pe Android, si nici jailbreak-ul de pe iOS nu face telefonul/tableta sa se miste mai bine. Din contra, daca iti bagi apoi nasul pe unde nu ai habar iti faci dispozitivul sa se miste mult mai prost.

Subscriu si eu la recomandarea lui lex404: arunci tableta, sau eventual o faci cadou unui copil sarac, ce se va juca Angry Birds, Talking Tom sau alte joculete simple pe ea.

#6
godfela

godfela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.09.2015
root si dezactiveaza aplicatiile care nu ai ce face cu ele cam tot ce se poate dezactiva si apoi ai putea sa o folosesti la browsing youtube si ceva joculete.Bineinteles conectata la wifi

#7
Cosmy2003

Cosmy2003

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.09.2015

View Postbrusli, on 02 septembrie 2015 - 11:27, said:

Salut,

Am un Allview Alldro3 Conect si merge f prost. Pot sa pun un alt android pe el sau il arunc pur si simplu?
Alt android nu poti sa pui pe ea,nu prea e interes de softuri pentru firme mici de telefoane/tablete.

#8
GOLDENGPU

GOLDENGPU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2013
Il poti dona pe siteuri de vanzari la mana a doua ;)

#9
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Root si stergerea aplicatiilor inutile. Ori daca nu vrei root,dezactivezi aplicatiile ce pot fi dezactivate[mai putin Servicii Google si Google Play]si curatenie generala. Pui altundeva poze si melodii si te apuci si stergi TOT. Eu am un Allview a4 you si merge fara lag chiar si pe jocuri cu masinute. Indicat ar fi sa ai si card si sa muti toate aplicatiile ABSOLUT NECESARE pe el. Nu tine clean master sau alte antivirusuri in tableta. La fel nici aplicatii pentru optimizarea bateriei. Alea incetinesc tot sistemul. Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate