Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Lenovo P70 vs Huawei p7

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015
Salutare..

Scuzati daca a mai fost pe undeva acest topic, insa nu am avut prea mult timp sa caut. As vrea un telefon cu o performanta decenta pana in pretul de 1200. Mi-au atras atentia aceste 2 telefoane. Nu stiu insa care e mai bun..unul are procesor mediatek altul kirin. Aici e dilema mea..niciunul nu are procesor qualqom si nu prea stiu care din cele 2 ar fi mai bun.
Cel mai important pentru mine ar fi stabilitatea procesorului..sa nu se incinga prea tare precum si autonomia...aici lenovo ar sta mai bine zic avand baterie de 4000 si ecran hd, iar huawei 2500 si ecran fullhd. in rest se cam aseamana 13 mp camera principala, 2 gb ram.
Daca stiti alte telefoane bune pana in acest pret astep sugestii.

#2
Baobao

Baobao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.08.2015
De la ce magazin vrei sa le cumperi? Cei de la eMAG au niste promotii in perioada asta.

#3
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015
de la cel.ro

la emag p7 e 1550, pe cand la cel 1250 fara reduceri si 1199 cu reducere, iar p70 nici nu il mai iau, iar la cel e 1099

#4
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Vezi ca p7 il au la garaj la acelasi pret(1198) + baterie externa :P

#5
Baobao

Baobao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.08.2015
Fara sa vorbim ca la garaj ai si voucher de reducere si iesi si mai ieftin, fara sa vorbim de bateria externa care si aia costa. In conditiile astea iti recomand ca cumperi P7 de la garage. Daca ai nevoie de voucher ti-l dau pe PM.

#6
luciion

luciion

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.08.2015
Huawei

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am vrut sa iau o combina frigorifica zilele astea ... si astfel am ajuns sa caut pareri despre cel.ro. Ce am aflat m-a ingrozit, asa ca am renuntat (ei aveau preturile cele mai bune) si am luat de la Flanco ... ai grija de unde cumperi !!!! Dau tepe la greu ...
Altfel, eu am P7. Si-l recomand fara discutie, sunt foarte multumit de el. Atata doar ca inca nu l-am root-at, este putin mai dificil de root-at fata de P6 (telefonul anterior, care a trecut in posesia sotiei). Extrem de multumit de meniurile lor, fata de cele de la Samsung (mor cand vad meniu dublu...). Nu stralucesc la baterie, ca mai toate smart-urile, cu stat pe net, descarcat de aplicatii din Magazin Play si alte prostii, seara tot ajung acasa cu 40-50% ... scos din priza la 6.00 dimineata. Nefrecat se duce la 2 zile ... eu i-am luat si un incarcator de masina, de 2.1 A, si nu-mi mai fac griji din acest punct de vedere. La P7 ai posibilitatea de alegere rezolutie ecran, 720x1280 sau 1080x1920, i-am pus EMUI 3.0, versiunea de soft B609 ... Mai are putin si face un an, fara probleme cu el. In doi ani, nici cu P6 n-am avut probleme ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate