Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

PROBLEMA Philips 223v5

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Dark_Heart18

Dark_Heart18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 01.02.2008
Buna ziua tuturor. M-am uitat pe mai multe topicuri si nu am intalnit problema asta. Am un monitor Philips 223v5 de nici un an de zile si am inceput sa am probleme cu el. De cand mi-au cazut placa de baza si cea video, am stat cu monitorul conectat la laptop cat timp am dus piesele la garantie. Am primit decat placa de baza(noua, inlocuita)  si acum stau pe VGA. Inca de cand monitorul era conectat la laptop isi dadea singur AUTO ADJUSTMENT odata la 10 min, chiar si mai mult. De cand m-am mutat inapoi pe PC a inceput sa isi dea AUTO ADJUSTMENT odata la 5-10 secunde, apoi isi revenea cateva minute si tot asa. Ei bine, astazi, clipeste intr-una monitorul si face imaginea 4:3(ramanand spatii negre mari pe lateral), apoi revine la 16:9, si apoi iar se face 4:3. Si o tine tot asa, nu pot face nimic pe el.  Se opreste timp de 30 sec-1 min pe 4:3, apoi se face 16:9, si in nici o secunda se schimba la loc si o ia razna de tot.
Am umblat la setari, am dat disable si enable la placa integrata, am schimbat rezolutii, am schimbat cablurile si toate cele pana am apasat butonul de meniu al monitorului si am observat ca se selecteaza fiecare optiune din meniu, deruland in jos, si nu pot face nimic. Mentionez ca pe butonul de AUTO de la monitor este si sageata jos, cu care derulezi in jos atunci cand esti in meniu. Sper ca m-am exprimat bine, nu stiu cum altfel sa explic.
Acum intrebarea e, este ceva din optiuni? Sau pur si simplu face contact intr-una acel buton? Am incercat sa suflu pe la buton pe acolo, apas pe el si se simte curat, nu se blocheaza sau ceva de genul.
De la ce poate fi? Sa fie praf inauntru si face contact? (dar de ce doar pe acel buton?) Mentionez ca monitorul nu a avut parte de socuri, loviri si etc.

Sper ca m-am facut inteles, va multumesc anticipat.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ai un contact imperfect la panoul monitorului, daca este in garantie, zic sa o folosesti, daca nu mai este in garantie, trebuie demontat pana ajungi la panou si sa vezi care este problema. oricum, problema este de la acel buton, adica panoul cu contacte

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate