Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Card BT si PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andreylk2

andreylk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 31.05.2010
Buna ziua! Am un cont PayPal pe care sunt platit online lunar si vreau sa scot banii pe card. Daca imi fac Visa Electron la Banca Transilvania este ok? Contul PayPal o sa trebuiasca verificat cu ajutorul acestui card cand o sa dau withdraw.
Si cum pot scoate banii pe card in RON daca am USD ca moneda primara ? In lista de la PayPal nu este RON doar EURO + altele. Eu as vrea sa primesc banii pe PayPal (in USD) si sa-i trimit in card direct in lei daca se poate. Sau cand scot de la bancomat sa ii primesc in lei, sa se faca schimbul direct de acolo.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
E ok, insa cand treci pe la ei spune-le sa-ti scoata si ce limite mai ai pe acel card, ca sa nu mai faci inca un drum alta data.
Daca ai USD, paypal va face conversia in lei, la cursul lor.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
E ok Visa Electron. Se face conversia automat la moneda in care e cardul.

#4
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
E ok, folosesc aceași combinație, primesc Euro, USD și  AUD. Conversia ți-o face automat banca dacă ai contul în lei.

#5
andreylk2

andreylk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 31.05.2010
Va multumesc!

View Postgumball3000, on 28 august 2015 - 10:51, said:

E ok, insa cand treci pe la ei spune-le sa-ti scoata si ce limite mai ai pe acel card, ca sa nu mai faci inca un drum alta data.
Daca ai USD, paypal va face conversia in lei, la cursul lor.
Am observat ca pot scoate maxim 0 USA/EURO �� O sa le spun. Multumesc!

#6
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Eu am avut Visa electron si acum am MasterCard Mondo, merg acum toate cardurile de la BT. Trebuie doar sa ridici limita de plata cind ridici cardul din agentie.
Apropo, PayPal livreaza fondurile in moneda contului din care tu decizi tu sa-i scoti, conversia in lei o face banca la cotatia zilei in care vin banii.

Edited by manoman, 28 August 2015 - 11:42.


#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@manoman, ai legat Mastercard Mondo la Paypal si ai retras bani? Din cate retin erau ceva probleme la retragere pe acest tip de carduri...

Edited by LensFlare, 28 August 2015 - 11:56.


#8
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Din câte știu VISA este acceptat în mai multe locuri decât Mastercard, nu prea văd un avantaj în a folosi Mastercard.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate