Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

cont profitshare suspendat temporar

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-sunt afiliat profitshare, am facut reclama in grupuri de facebook, numai de publicitate, am strans vreo 1200 lei comisioane in vreo 3 saptamani si acum

Am primit acest mesaj prin e-mail:

"Contul tău de afiliat a fost suspendat în urma încălcării termenilor și condițiilor rețelei Profitshare.
Contul tău va deveni activ in data de 13.08.2015
Contul tau de afiliat Profitshare a fost suspendat temporar 10 zile pentru incalcarea Termenilor si Conditiilor Profitshare si/sau ale Advertiserilor.
Motiv suspendare: Share eMAG in grupuri de Facebook
Toate comisioanele inregistrate ca urmare a incalcarii Termenilor si Conditiilor Profitshare si/sau ale Advertiserilor vor fi anulate."

-dar la articolul 4.4. scrie in regulamentul lor :
"Afiliatul poate folosi pentru a genera Conversii, și se obligă să declare in prealabil in Platforma utilizarea urmatoarelor Medii online si Modalitati de promovare:

c) promovare prin publicarea de continut în cadrul Facebook și / sau Twitter;"

-si eu am publicat continut,am promovat pe grupuri de facebook campanii/produse e-mag, citgroup...
-pai nu imi permite acest articol 4.4,litera c ?

-va rog sa-mi explicati ca nu inteleg ?
-motivul suspendarii fiind "Share eMAG in grupuri de Facebook"

-va rog sa-mi explicati ce nu am respectat si de ce sa-mi fie anulate comisioanele ?

-stie cineva? lucreaza cineva la profitshare? a mai patit-o cineva?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pai ai comunicat in prealabil ca vei face reclama pe facebook? Fiindca din cuvintele scrise mai jos cu rosu eu inteleg ca ai voie sa faci reclama pe Facebook numai dupa ce le comunici in prealabil asta:

View Postcristirg, on 03 august 2015 - 13:09, said:

-dar la articolul 4.4. scrie in regulamentul lor :
"Afiliatul poate folosi pentru a genera Conversii, şi se obligă să declare in prealabil in Platforma utilizarea urmatoarelor Medii online si Modalitati de promovare:
c) promovare prin publicarea de continut în cadrul Facebook şi / sau Twitter;"

Edited by Hider141, 03 August 2015 - 13:18.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
De ce nu discuti direct cu ei? Pana la urma ei fac regulile si iti pot explica mai bine situatia...

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ai facut reclama pe facebook fara sa anunti in prealabil aceasta actiune. De-asta ramai fara bani.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
eMAG nu mai accepta promovare pe grupuri de Facebook de aproape 1 an, nici macar publicitate platita prin Facebook... inainte sa faci spam citeste termenii si conditiile magazinelor promovate.

P.S. Ce nu intelegi din acel mesaj? Scrie destul de clar ce ai facut...

Edited by LensFlare, 03 August 2015 - 13:33.


#6
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-pai nu am anuntat in prealabil dar nici nu stiam ca trebuie anuntat ,si nici nu stiam unde sa le comunic

-adica acuma ca le-am zis ca am facut si vreau sa fac in continuare reclama pe facebook o sa fie ok?

-sunt niste reguli de 2 lei, de ce sa nu ma lase sa postez pe facebook (fara sa-i anunt in prealabil), daca oamenii cumpara produsele,deci fac vanzare,scot bani?

#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Ia uite ce scrie in termeni si conditii:

Quote

4. Politica de Social Media
Este permisa promovarea in Timeline Facebook personal sau al paginii gestionate, Twitter sau Google Plus.

Nu este permisa promovarea in grupurile de discutii din Facebook, atat cele publice cat si cele private (Facebook Groups).
Nu este permisa includerea link-urilor de afiliere eMAG in campanii Facebook Ads sau postari Sponsorizate.
Plasarea de link-uri de afiliere eMAG in contexte nerelevante discutiilor sau includerea de link-uri de afiliere in pagina oficiala de Facebook si Facebook Timeline a eMAG nu este permisa.
Comisioanele care provin din promovare neregulamentara vor fi anulate, iar colaborarea cu Afiliatul poate fi intrerupta.

Edited by LensFlare, 03 August 2015 - 13:35.


#8
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostLensFlare, on 03 august 2015 - 13:32, said:

eMAG nu mai accepta promovare pe grupuri de Facebook de aproape 1 an, nici macar publicitate platita prin Facebook... inainte sa faci spam citeste termenii si conditiile magazinelor promovate.

P.S. Ce nu intelegi din acel mesaj? Scrie destul de clar ce ai facut...

-deci doar emag? alte firme care sunt in profitshare accepta?
-ca am promovat so citgroup si altele
-deci unele firme accepta si unele nu?
-si astia de la emag de ce sa nu accepte promovarea prin facebook daca le fac vanzare?
-ce reguli idioate

-deci ar trebui sa pierd banii doar de la emag nu si de la alte firme, nu ?

#9
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Pentru ca ce faci tu acolo se numeste SPAM si eMAG oricum au campanii de promovare pe Facebook... nu au nevoie de ce faci tu pentru a vinde.

Unele magazine accepta altele nu, trebuie sa citesti cu atentie Termenii si Conditiile fiecarui magazin promovat.

#10
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Pen' ca SPAM si pen' ca exista un puternic curent ANTI-SPAM. Firmele serioase au inteles, intr-un final, ca SPAMul aduce un profit pe termen scurt, dar pe termen lung dauneaza (mai pe romaneste: ti se acreste sa cumperi de la cineva care te bombardeaza cu reclame nedorite; acum se folosesc tehnici mai destepte - reclame "adaptate" cumparatorului).

Edited by dexterash, 03 August 2015 - 13:58.


#11
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-chiar aici am voie sa pun link de afiliere profitshare , in semnatura ?

-ca am vazut ca altii folosesc chiar catre emag...

#12
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@cristirg, orice nu este acoperit de termeni si conditii sau pare intr-o "zona gri" trebuie lamurit cu Advertiserul. In principiu semnatura pe softpedia cam incalca termenii si conditiile eMAG-ului, dar probabil nu s-au sesizat inca pentru ca sunt mult prea putine comisioane venite prin acest canal.

Edited by LensFlare, 03 August 2015 - 14:51.


#13
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
si acum ce vrei sa facem, sa iti plangem pe umar?
foarte bine ti-au facut. ai incalcat regulile, te-au ars.

Edited by rex, 03 August 2015 - 15:25.


#14
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-poate am scapat de data asta,am primit mesaj pe mail si am intrebat daca imi anuleaza comisioane si am primit raspuns

"Buna ziua,
Cel mai probabil nu vom anula comisioane, insa va rugam insistent sa nu mai promovati neregulamentar dupa deblocarea contului. In caz contrar vom trece si la anularea comisioanelor.
Multumim pentru intelegere.
O zi excelenta,
Alina - Affiliate Relations Manager @ Profitshare"

Edited by cristirg, 03 August 2015 - 18:00.


#15
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-am gasit si eu o pagina de facebook [https://www.facebook.com/esenzatie.ro],si cine a creat-o face reclama unui produs [Espressor automat] de pe e-mag,prin profitshare
-are voie pe facebook ?

-sau pe o pagina facebook e voie dar in grupuri facebook nu?

Edited by cristirg, 07 August 2015 - 23:25.


#16
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,890
  • Înscris: 18.12.2011
Acum ce faci cauti capra vecinului?

#17
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postcristirg, on 07 august 2015 - 23:24, said:

-am gasit si eu o pagina de facebook [https://www.facebook.com/esenzatie.ro],si cine a creat-o face reclama unui produs [Espressor automat] de pe e-mag,prin profitshare
-are voie pe facebook ?
-sau pe o pagina facebook e voie dar in grupuri facebook nu?
Nu-i mai simplu sa intrebi direct la profitshare? Macar te-au "ars" de vreo suma pe care sa o simti sau de mizilicuri?

View PostEllaBeauty, on 08 august 2015 - 02:41, said:

Acum ce faci cauti capra vecinului?
Daca moare si ea, e sarbatoare'n sat. Asta'i clar. Ii cresc incasarile si reputatia cu 4000%.

Edited by dexterash, 08 August 2015 - 03:16.


#18
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View PostLensFlare, on 03 august 2015 - 13:38, said:

Pentru ca ce faci tu acolo se numeste SPAM si eMAG oricum au campanii de promovare pe Facebook

Parerea mea e ca postarea de link-uri profitshare e spam, indiferent de locul unde o faci (Facebook, forumuri, bloguri, etc.). Adica eu nu vad distinctia (pe Facebook e spam, in alte locuri nu e spam).

Edited by Seb, 08 August 2015 - 09:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate