Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Front-end baza de date / document manager

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Soult

Soult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.10.2006
Salut.
           Am un program (un front-end pentru o baza de date in MS SQL Server) - scris in VB.NET. In afara de functii generale (introducere date, rapoarte,cautari simple/complexe) - mai are si niste functii mai specifice, nu extrem de complicate, date de specificitatea clientilor. As dori un programator (bun?) in .NET - pentru a trece acest program la varianta 2.0. As vrea sa rezolv niste mici incoveniente.. si sa adaug noi functionalitati. Am scris deja o buna bucata de cod pentru aceasta varianta.. dar nu sunt nici un programator atat de bun, si nici timp nu am foarte mult. Eventual poate fi rescris in C++ sau C#, desi preferinta ar fi sa ramana in VB (mi-e mult mai familiar).
          Estimez un volum de munca undeva la o luna, timp in care va trebui sa ne intalnim sa discutam exact cerintele "specifice". Bugetul nu e enorm.. dar nu e nici mic. In principiu astept cerintele voastre (initiale si dupa ce discutam "fata in fata"), dar cred ca aceste cerinte vor putea fi "acoperite".
          Vom semna un contract de confidentialitate. Se poate evident semna si contract pentru firma/PFA, etc. Se poate vorbi si de o angajare (desi nu cred sa fie cazul.. dar daca exista doritori.. ). Se poate vorbi si de o colaborare, dar asta evident dupa ce se discuta fata in fata .. In cazul in care nu se doreste nici colaborare, nici angajare.. codurile scrie trebuie sa ramana in proprietatea mea intelectuala (nu vreau sa cumpar doar ".exe ...). Dar.. mai multe detalii in particular.

Inca o data.. bugetul.. va fi acoperitor..

Astept semne, intrebari.. etc.

Nu stiu exact daca imi pot pune datele de contact aici.. cred ca cel mai bine folosim initial PM..

P.S. Proiectul este postat si pe freelancer.. dar.. desi am specificat ca prefer "foarte tare" romani.. am vreo 50 de oferte de la pakistanezi si indieni.. Si vreo 3 britanici..

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,033
  • Înscris: 24.02.2006
da-mi pe PM mai multe detalii.
exista ceva specificatii sau vreo varianta demo pe care sa ma pot uita, inainte de a face o estimare a costurilor?

#3
Soult

Soult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.10.2006
Trimis PM.

#4
Sabre

Sabre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.09.2007
Daca mai este de actualitate anuntul, as dori sa spun ca nu vad de ce ar fi nevoie sa dezvolti o aplicatie de baze de date SQL utilizand o interfata facuta in VB (visual basic). Daca cei de la care ai luat aplicatia nu mai asigura dezvoltarea ulterioara a aplicatiei parerea mea este ca ar fi mai bine sa dezvolti o aplicatie noua (pe SQL daca ai licenta la un server MSSQL) sau alta platforma de dezvoltare daca nu ai aceste licenta... Nu are rost sa mergi neaparat pe o solutie constructiva predeterminata. Este mai bine sa alegi solutia constructiva cea mai avantajoasa pentru aplicatia pe care ti-o doresti.
Mai exista posibilitatea de a dezvolta aplicatia daca este mai pretentioasa (volum mare de date, tranzactii procesate simultan in numar mare) pe o alta platforma la care vanzarea produsului finit este "royalty free" adica nu se platesc licente de distributie a motorului de baze de date. Se plateste doar dezvoltarea aplicatiei in sine.
La oricare dinre cele 2 variante se asigura mentenanta permanenta pentru modificari de orice natura pe baza de abonament sau la cerere.
Preturile sunt rezonabile.
Pentru alte informatii rog sa ma contactati pe e-mail: [email protected]. Nu pot da mai multe informatii legate de solutiile oferite pentru ca am fost acuzat de reclama mascata pe site....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate