Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Facebook - pagina de promovare disparuta subit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Salutare!

De doua saptamani caut un raspuns concret la o problema si inca nu am gasit o explicatie.
Pagina pe care o administram, care era folosita pentru promovare de produse si atasata unui magazin online, a disparut subit fara vreo notificare in prealabil. Avea o vechime de 3 ani, timp in care s-au investit ceva banuti in ea pentru campanii de publicitate pe Facebook. Mai mult de atat, www-ul siteului pare sa fie banat. Daca incerc sa postez un mesaj (indiferent de natura lui, privat sau public) care contine link catre magazin, ma atentioneaza cu mesajul de mai jos:

Quote

Nu poți publica postarea, deoarece conține un link blocat
În conținutul pe care încerci să îl distribui există un link pe care sistemele noastre de securitate l-au detectat ca fiind nesigur:

Am trimis cateva raportari catre Facebook cu problema mentionata si la un moment dat, parea sa se fi rezolvat, desi nu am primit niciun raspuns. De doua ori s-a intamplat ca pagina sa isi revina dar nu pentru foarte mult timp. Chiar nu mai stiu ce sa fac. Macar de as afla cauza pentru care a fost banata pagina, sa pot remedia problema daca exista. Sunt indignat ca dupa atata timp si bani investiti, sa dispara fara un avertisment sau o explicatie.
M-am gandit chiar si la concurenta. Daca se raporteaza pagina pe motiv de problema, aceasta sa fie banata preventiv pana la solutionare, insa nu stiu daca asta este politica Facebook.

Aveti idei? Ati patit sau citit despre asa ceva?
Niciodata nu am crezut ca Facebookul te poate face atat de dependent de el Posted Image

Va multumesc.

#2
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
adio. Nu o sa primesti nici un raspuns, si nici pagina nu o vezi inapoi. Linkul va ramane blocat

#3
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Ai avut cumva vreo 3 de X prin link? :) Sau vreun produs pe site?

#4
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
3 de X prin link nu am avut, dar produse pe site au fost, doar asa faceam promovare acestora. Produse pentru care am facut si reclama platita.
Eu inca mai sper ca se poate rezolva. Pagina inca exista, dovada ca a fost deblocata de cateva ori.

#5
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

 1Maus, on 31 iulie 2015 - 20:05, said:

3 de X prin link nu am avut, dar produse pe site au fost, doar asa faceam promovare acestora. Produse pentru care am facut si reclama platita.
Eu inca mai sper ca se poate rezolva. Pagina inca exista, dovada ca a fost deblocata de cateva ori.

pagina exista, dar nu o sa o mai vezi tu, odata ce a disparut :D

in 2013, am avut o pagina de fotbal, pe care postam si pronosticuri. In 2014 mi-a disparut subit.... exact ca la tine :))) nu mai era nimeni admin sa  o stearga, nu am primit avertizare/mail, nimic, ba mai mult, am trimis mailuri la facebook si support de mi-a venit rau, nici un raspuns inapoi

acum, in 2015, prin februarie - martie, mai sa fac infarct ... a aparut pagina, intacta, si cu toate postarile. Minunea a tinut vreo 2 3 ore, a disparut iar, si dusa a fost :)))

deci paginile exista, doar ca nu iti mai sunt atribuite.

#6
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
A trecut ceva timp de cand am facut sesizarea aici. De atunci si pana acum, pagina a cazut si a revenit de aproximativ 5 ori, timp in care am primit raspunsuri "default" de la Facebook cu privire la sesizarile mele. In medie, daca isi revine, pagina este online 2-3 zile.
Am facut curat printre poze, crezand ca poate a intrat ceva pe sub incidenta drepturilor de autor. Am pastrat tot ce este al meu, dar fara rezultat.
Ciudata problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate