Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 

Probleme driver sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Cum se face ca in ciuda faptului ca am instalat  driverul de sunet eu nu am sunet la pc?

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cum se face ca nu ne spui  configuratia pc-ului?Posted Image

#3
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012
Vezi daca ai volumele date la maxim din windows *(iconita cu difuzorul de langa ceas) Posted Image

#4
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Nu imi arata acea iconita.

 Adi blondu, on 29 iulie 2015 - 22:49, said:

Cum se face ca nu ne spui  configuratia pc-ului?Posted Image
Nu mai vorbi dom'le cu mine chineza :) As vrea niste raspunsuri pe intelesul meu:)

#5
maryuss2012

maryuss2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 06.09.2012
Atunci intra in CONTROL PANEL---->SOUND,SPEECH and AUDIO DEVICES---->ADJUST THE SYSTEM VOLUME si bifeaza PLACE VOLUME ICON IN TASKBAR si cand iti apare,dai dublu click pe ea sui vezi sa fie volumul la maxim si WAVE tot la maxim Posted Image

CONFIGURATIA inseamna ca ai tu prin calculator (PROCESOR,RAMI,PLACA VIDEO,PLACA AUDIO)
Apropo,ce WINDOWS ai?

#6
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Pune o poza folosind softul CPU-Z, sa se vada informatiile de la tab-ul Mainboard (placa de baza)

#7
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 maryuss2012, on 29 iulie 2015 - 23:14, said:

Atunci intra in CONTROL PANEL---->SOUND,SPEECH and AUDIO DEVICES---->ADJUST THE SYSTEM VOLUME si bifeaza PLACE VOLUME ICON IN TASKBAR si cand iti apare,dai dublu click pe ea sui vezi sa fie volumul la maxim si WAVE tot la maxim Posted Image

CONFIGURATIA inseamna ca ai tu prin calculator (PROCESOR,RAMI,PLACA VIDEO,PLACA AUDIO)
Apropo,ce WINDOWS ai?
Multumesc frumos pt sfaturi si bunavointa,insa problema nu e rezolvata si cred ca trebuie sa dau format pc-ului.Am XP .

 xxvirusxx, on 30 iulie 2015 - 00:37, said:

Pune o poza folosind softul CPU-Z, sa se vada informatiile de la tab-ul Mainboard (placa de baza)
Am descarcat un program care cred ca apartine cuiva din acest forum    in speranta ca rezolv problema cu driverul,dar ori nu am stiu eu ce sa fac,ori pc-ul meu are o problema de alta natura,asa ca singura optiune e cea expusa mai sus.

#8
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007
Adevarul e ca nu toata lumea trebuie sa aiba un PC.

#9
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

 isisceanoua, on 30 iulie 2015 - 22:15, said:

Am descarcat un program care cred ca apartine cuiva din acest forum    in speranta ca rezolv problema cu driverul,dar ori nu am stiu eu ce sa fac,ori pc-ul meu are o problema de alta natura,asa ca singura optiune e cea expusa mai sus.

si de ce nu ai descarcat ce ti-a pus virus in link??? de ce mai vii sa ceri sfaturi daca nu le urmezi???

poate ai instalat un driver de sunet aiurea. asa ca trebuie sa stim placa de baza ca sa-ti dam un driver bun.

poate tu vrei sa conectezi casti/boxe la front pannel si nu e conectat la placa de baza

poate nu-ti mai merg castile/boxele.

poate poate poate...

din pacate chestiile astea nu se rezolva asa usor pe forum, mai ales daca te intreaba cineva configuratia pc-ului si tu zici ca vb chineza...
cam cum vrei sa te ajute cineva, sa te creada ca esti in stare sa instalezi DRIVERUL CARE TREBUIE (nu unul random) cand tu nici nu stii ce ai in pc...

 isisceanoua, on 29 iulie 2015 - 23:04, said:

 Adi blondu, on 29 iulie 2015 - 22:49, said:

Cum se face ca nu ne spui  configuratia pc-ului?
Nu mai vorbi dom'le cu mine chineza :) As vrea niste raspunsuri pe intelesul meu:)


#10
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 shmu, on 31 iulie 2015 - 09:08, said:

si de ce nu ai descarcat ce ti-a pus virus in link??? de ce mai vii sa ceri sfaturi daca nu le urmezi???

poate ai instalat un driver de sunet aiurea. asa ca trebuie sa stim placa de baza ca sa-ti dam un driver bun.

poate tu vrei sa conectezi casti/boxe la front pannel si nu e conectat la placa de baza

poate nu-ti mai merg castile/boxele.

poate poate poate...

din pacate chestiile astea nu se rezolva asa usor pe forum, mai ales daca te intreaba cineva configuratia pc-ului si tu zici ca vb chineza...
cam cum vrei sa te ajute cineva, sa te creada ca esti in stare sa instalezi DRIVERUL CARE TREBUIE (nu unul random) cand tu nici nu stii ce ai in pc...

Stiu eu ceva ,ceva,adica stiu ca nu pot instala nimic pe el,asa ca saptamana viitoare il duc la ,,doctor,,.Stii cum e,fiecare cu ce stie sa faca)

 andreyvsjoker, on 31 iulie 2015 - 07:09, said:

Adevarul e ca nu toata lumea trebuie sa aiba un PC.

Adevarul e ca multi n-ar trebui sa aiba multe  altele,dar din pacate au si se pare ca le si place detinerea lor) Un pc..daca toti am fi IT-isti  unde am ajunge?

Edited by isisceanoua, 01 August 2015 - 17:38.


#11
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Du-l la doctor daca nu poti deschide un soft si sa faci un print screen.....

#12
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Ma tem ca pana ajung la doctor  pacatul asta de XP se distruge sistematic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate