Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Upgrade de la editia Home Premium pe 32 biti la Ultimate pe 64 biti - fost "Windows 7"

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alex6969

alex6969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.06.2015
Salut,
Am Windows 7 Home Premium pe 32 bit , si vreau sa imi pun Windows 7 Ultimate pe 64bit.
Am boot at windows ul pe stick ,dau restart la pc , apas F12 si imi aleg de pe ce sa boot eze si imi apare "Press any key to start boot ... " insa nu e aprins niciun beculet la tastatura si nu merge..
Ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat!

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
sa dechizi doar un topic

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
- foloseste o tastatura clasica adica nu pe USB
- schimba portul USB daca nu ai una clasica pe PS2
- asigura-te ca tastatura este perfect functionala pe alt PC
- testeaza acel stick si pe alt PC pana la faza de boot desigur...

Edited by Mihai_3, 06 July 2015 - 18:29.


#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Nu ai voie sa deschizi mai multe subiecte pe aceeasi tema! Le-am sters pe celelalte.

Daca detii o licenta de upgrade, atunci poti folosi Windows Any Time Upgrade. Daca nu detii o licenta, atunci topicul va fi inchis, deoarece nu oferim suport pentru piratare.
Daca ai o partitie Recovery si vei instala Windows 7 Ultimate prin alta metoda, atunci modul Recovery va deveni inutilizabil.
Iar inainte de a face aceasta va trebui sa te gandesti bine daca ai reala nevoie de editia Ultimate. Iti va cosuma mai multe resurse si sunt aproape sigur ca nu ai nevoie de ceea ce ofera suplimentar: https://en.wikipedia...omparison_chart

LE:
Abia acum am observat ca iti doresti sa migrezi de la 32 biti la 64 biti. Aceasta nu se poate face decat prin instalare curata, dar iti pun aceeasi intrebare: esti sigur ca ai nevoie? Vei pierde compatibilitatea cu aplicatii pe 16 biti daca folosesti asa ceva, iar anumite aplicatii pentru 32 biti nu iti vor mai functiona si va trebui sa cauti variante pe 64 biti (daca exista). De asemenea va consuma mai multe resurse. Se justifica doar daca sunt instalati mai mult de 4GB RAM.

Am modificat si titlul topicului, deoarece titlul "Windows 7" este inacceptabil. Acesta este numele ariei.

Edited by _-_, 06 July 2015 - 18:36.


#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si inca ceva:
Care sunt motivele exacte pentru care doresti sa migrezi la editia Ultimate? Exista aplicatii free care iti pot oferi in principiu ceea ce iti ofera si editia Ultimate, chiar la o calitate superioara (depinde ce nevoi ai).
Iar migrarea la un OS pe 64 biti inseamna si compromisuri, nu doar avantaje. Care sunt motivele exacte pentru care doresti aceasta?

#6
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Eh... si voi acum!
Se da si el mare in cartier ca are Ultimate! Nu va dati seama ca "rade" toti "pretenii" de el ca are Home Premium!
Sau si-a cumparat memorie RAM si vrea sa-i fie vazuta toata capacitatea,asta ar justfica intrucatva!
Cat despre licenta... hai sa fim seriosi, il vedeti voi pe asta dand 7 "meleoane" pe un Ultimate retail? Hai,ma... ce suntem copii? Isi descarca si el de pe... undeva vreun Windows 7 Ultimate si-l activeaza cu ce gaseste tot pe "acolo"!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate