Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Nelamurire imei

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Salut,am un x2 soul si am intrat pe checkimei ,am bagat imeiul telefonului si imi apare ca e x1 soul nu x2 soul...ciudat.
De ce ?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Si cum arata?
Asa, sau asa?

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Stai linistit ca nu-i nimic, nu-i nici unul nici celalalt, e Gionee sigur :)
1. Allview X2 Soul, adica Gionee Elife S5.5
2. Allview X1 Soul, adica Gionee Elife E6

#4
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Este x2 soul,am facut si test cu antutu si imi apare x2 soul...iar daca bag imeiul pe checkimei zice ca e x1 soul...eu nu mai inteleg.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
In Antutu si in CPU-Z vede specificatiile exact asa cum apare X2 Soul pe hartie? Se comporta asa cum te-ai astepta?
Daca da, atunci de ce te tot simti lezat ca pe checkimei apare ca ar fi X1 Soul?

#6
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Nu ma simt lezat ,vreau doar sa stiu de ce imeiul e de x1 soul cand eu am x2 soul,si in antutu si in cpu-z arata ca e x2 soul.

Attached Files


Edited by BunnyTrap, 07 July 2015 - 08:30.


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Pai ti-am zis deja: in AnTuTu si CPU-Z arata ca e X2 Soul, respectiv arata componentele hardware din specificatiile X2 Soul? Atunci nu te mai uita dupa faptul ca pe imeicheck arata ca ar fi X1 Soul.

#8
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Nu ma iai dupa faptul asta,doar vreau sa stiu de ce am imei de x1 soul...o sa fac un ticket catre allview.

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Iti dai seama ca exagerezi pe tema asta, mai bine le adresezi o intrebare celor ce au implementat algoritmul ala de check IMEI. Eu pe aia i-as banui de o problema.
Ce serviciu de verificare IMEI ai folosit ca pe net, online sunt o droaie: check imei
Acum, din cauza asta tie iti merge prost telefonul? Sau cauti motiv sa-l returnezi si sa-ti iei banii inapoi?

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Oricum in caz de retur/garantie se tine cont strict de IMEI-ul scris pe cutie, pe certificatul de garantie, sub bateria telefonului sau afisat la apelarea codului *#06#. Nu ia nimeni in considerare ce scrie pe un site tert la verificarea IMEI-ului.

View PostBunnyTrap, on 07 iulie 2015 - 08:23, said:

Nu ma simt lezat ,vreau doar sa stiu de ce imeiul e de x1 soul cand eu am x2 soul,si in antutu si in cpu-z arata ca e x2 soul.
Pentru ca traim in Romania, iar olviu "produce" telefoane cumparandu-le pe banda rulanta de la Gionee si lipindu-si abtibildele cu X1 Soul sau X2 Soul undeva prin Brasov. Dupa care le ridica in slavi de parca ar fi Sfantul Graal sau a doua venire a lui Cristos.

Edited by Hider141, 08 July 2015 - 08:47.


#11
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
T/C ...deja o dam in altceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate