Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Tenorshare Android data recovery info

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Salut,

A folosit cineva software-ul acesta?
Sunt nevoit sa fac un factory reset si vreau sa salvez cate ceva din telefon inainte de a proceda.
In principiu, as vrea inainte sa instalez pe pc softul, sa stiu cat de safe e cu privire la datele personale. Dupa cum stim, foarte multe aplicatii gratuite se folosesc de "accept termene si conditii" unde iti fac cunoscut ca iti vor accesa o multime de date din terminal. Stiu ca se intampla in primul rand la aplicatii android, insa mi-e teama ca in spatele programului sa nu se afle si vreun virusel.

Cu google nu am putut gasi mai nimic la review sau alte informatii legate de acest soft.

Multumesc.

#2
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Incerca Helium.

#3
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Ideea e ca de la un moment dat nu mai puteam intra in google play, contul e valid, doar ca nu se mai autetifica.
Sa resetez contul inseamna tot un factory reset, asa ca am incercat mai intai un uninstall updates for Google Play, lucru ce a dus la blocarea definitiva la magazin.
Asadar, nu mai pot instala nimic pe telefon si m-am orientat catre un soft pe pc pentru recuperare date.
Nu ma intereseaza recuperarea de date sterse, doar un backup la mesaje, agenda o am salvata.

Edited by forbs, 06 July 2015 - 14:13.


#4
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
Descarca un apk de pe net pentru CM Backup, daca nu ai acces la Play, iti poti face backup(si dupa restore) la mesaje din el. Eu asta folosesc.

Edited by Demon000, 06 July 2015 - 14:17.


#5
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Dar de facut back-up pe pamant nu se poate? doar in nori?
Mi-ar fi utila si conversia mesajelor intr-un fisier text sau csv/xml.

#6
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Sa postez si o concluzie.

Am incercat folosirea programului.
...si doar am incercat.
Instalarea pe PC este complexa si necesita si saparea adanca in dispozitivul andorid pentru acces.
Am instalat programul, am reusit instalarea driverului pentru telefon, insa programul cerea la un pas 2 o anume activare pe ecranul telefonului.
Lucru posibil daca dispozitivul este routat si mai necesita unele aplicatii instalate
pentru routare n-am mai avut rabdare, asa ca am abandonat procesul.

In concluzie, nu stiu ce poate programul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate