Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

touchpad dell latitude d620

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
iomiruna

iomiruna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.07.2015
Buna seara!

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Am un laptop dell latitude D620 . Touchpad-ul mergea perfect pana am schimbat xp-ul cu windows 7 ultimate sp1. Acum nu mai functioneaza deloc. In bios este activat dar nu apare nici in device manager nici in control panel la mouse ca sa-l pot activa. Ce pot face ?

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Ai instalat driverul pentru el?  Da drumul la windows update si eventual iti va gasi driver si pentru el. Asiguta-te ca nu ai vreo tasta care blocheaza functionarea touchpad-ului.

#3
iomiruna

iomiruna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.07.2015
Multumesc frumos , o sa incerc acum. Nu am tasta speciala.

Windows update nu gaseste driverul. Ce pot face altceva? Am incercat diverse drivere de touchpad dell dar nu merg. Alte solutii exista?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Toate laptopurile pe care le-am avut recunosteau instant touchpad-ul fara sa aiba nevoie de vreun driver separat.
Driverul de la Synaptics/Alps nu facea altceva decat sa adauge cateva functii suplimentare.

Driverul se descarca de pe site-ul dell, nu de pe Windows Update.

Edited by gumball3000, 05 July 2015 - 22:11.


#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
http://www.dell.com/...de-d620/drivers

#6
iomiruna

iomiruna

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.07.2015
Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns. Problema a ramas aceeasi . Am instalat driverul de la dell recomandat de androholic, nimic..., am reinstalat windows-ul 7, nimic..., touchpad-ul inca este invizibil si in control panel si in device manager. Nu-l pot activa. Alte sugestii ? Mentionez faptul ca pe sait-ul dell nu exista drivere pt windows 7. Ele se opresc la sistemul de operare vista.

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Pune-i XP-ul inapoi, stii bine ca laptopul asta nu duce windows 7.
Am si eu prin casa dell-ul asta, am testat windows 7 pe el si avea viteza melcului, nu mai zic de freeze-uri. XP functioneaza uns pe el.

Edited by androholic, 06 July 2015 - 17:26.


#8
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postiomiruna, on 06 iulie 2015 - 17:09, said:

Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns. Problema a ramas aceeasi . Am instalat driverul de la dell recomandat de androholic, nimic..., am reinstalat windows-ul 7, nimic..., touchpad-ul inca este invizibil si in control panel si in device manager. Nu-l pot activa. Alte sugestii ? Mentionez faptul ca pe sait-ul dell nu exista drivere pt windows 7. Ele se opresc la sistemul de operare vista.
Dar un mouse extern,ce-are? Lasa-l naibii de touchpad ca nu s-a oprit lumea fara el! Eu nu folosesc touchpad-ul de la laptop.N-am vazut porcarie mai mare!
Si... crede-ma,am 3 laptopuri fiindca prin natura meseriei,imi trebuiesc! La toate am un mouse extern!
Cumpara si tu unul,eventual fara fir si gata problema "apasatoare"!
Mesaj postat de pe un vechi Dell Inspiron 1520 (cel mai vechi pe care il am).Si... ii merge touchpad-ul dar cine dreacu' sa foloseasca porcaria aia?
Daca era tableta sau smartphone... era altceva.
Este o opinie personala.Cei ce sunt fani touchpad,rog sa nu se simta ofensati!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate