Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

[Scoala de soferi]As vrea sa dau proba practica si teoretica in alt oras

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
Am dat de 4 ori in timisoara ( 2 ori am picat la proba practica si de 2 ori la proba teoretica ) iar acum plec in vacanta in Caras Severin unde si am buletinul , as vrea sa dau ambele probe la Resita. Ce acte imi mai trebuie in afara de dosarul complet ? ( Din cate am inteles mi-ar trebui copie dupa autorizatia instructorului si a scolii de soferi )

#2
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
Si daca nu ai reusit sa fii sofer din 4 incercari, de ce mai insisti? Pe strada mai sunt si oameni care nu au nicio vina.

#3
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Si crezi ca daca ai luat din prima nu poti sa omori oameni?

#4
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
Ba poti, dar care sunt sansele in cazu` unuia si care in cazu` celuilalt?

#5
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Aceleasi?

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Orasul inteleg ca il pici. Pur si simplu ai ghinion si militianu din dreapta are impresia ca te-ai bagat prea brusc si te scoate ca nu ai acordat prioritate. Dar la teoretic ce cucu meu ai belit de nu ai invatat? Cum vrei tu sa conduci daca nici macar nu dai dovada ca stii semnele de circulatie?

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Poate ar fi bine sa te apuci de bicicleta... (si pentru tine si pentru ceilalti)

#8
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostQuantum, on 02 iulie 2015 - 16:43, said:

Poate ar fi bine sa te apuci de bicicleta... (si pentru tine si pentru ceilalti)

Si pentru asta trebuie sa stii semnele de circulatie... Dar mai putin... Nu de alta, dar ma intrebase un politist de ce m-am oprit in intersectie, ba chiar si de ce imi permit sa merg cu bicicleta pe strada.

#9
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
ce rost are off topic ? nu am luat pentru ca exista politisti care vor si bani,da asta e adevarul, o singura data am picat din greseala mea,emotiile ma depasesc uneori .

In fine,astept raspuns concret ,fara off topic.!

Am picat la sala pentru ca m-a sunat instructorul cu o zi inainte,nu am de unde sa stiu eu toate sanctiunile , cate puncte imi da daca fac aia , cand mi se retine certificatul si altele .
Nu stau sa tocesc, altii mai sunt si in sesiune la Poli.

Nu va mai dati smardoi ca sunt altii care iau permisul si a doua zi platesc instructori sa mai faca conducere,pur si simplu le e frica sa conduca, nu am ales calea aia ;)

Edited by dfani511, 02 July 2015 - 21:12.


#10
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 21:10, said:

nu am luat pentru ca exista politisti care vor si bani,da asta e adevarul
Asta e doar o jumatate de adevar. Ai omis sa spui ca vor bani de la aia prosti, care nu-s in stare sa conduca...

#11
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007

View Postcristi_71, on 02 iulie 2015 - 23:26, said:

Asta e doar o jumatate de adevar. Ai omis sa spui ca vor bani de la aia prosti, care nu-s in stare sa conduca...

ba esti pr**st ? am intrebat un lucru iar tu te bagi in seama pentru ce ?
Eu vreau sa dau la mine in caras pentru ca plec din TM, nu stau sa platesc chiria aici degeaba doar pentru permis.
Pe tine chiar nu te duce capu ?

#12
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postdfani511, on 03 iulie 2015 - 01:15, said:

ba esti pr**st ? am intrebat un lucru iar tu te bagi in seama pentru ce ?
Eu vreau sa dau la mine in caras pentru ca plec din TM, nu stau sa platesc chiria aici degeaba doar pentru permis.
Pe tine chiar nu te duce capu ?
Oi fi eu prost, dar tu esti facut gramada.Posted Image

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 15:01, said:

Am dat de 4 ori in timisoara ( 2 ori am picat la proba practica si de 2 ori la proba teoretica )

Trebuie sa-ti amintesc ce ai zis in postarea anterioara?

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 21:10, said:

nu am luat pentru ca exista politisti care vor si bani
Am picat la sala pentru ca m-a sunat instructorul cu o zi inainte,nu am de unde sa stiu eu toate sanctiunile , cate puncte imi da daca fac aia , cand mi se retine certificatul si altele .
Al dracu' instructor, nu putea sa te sune cu vreo 3 zile inainte, poate asa luai si tu examenul din prima sau a doua incercare, nu era nevoie si de a cincea...

Edited by cristi_71, 03 July 2015 - 04:46.


#13
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 21:10, said:

Nu va mai dati smardoi

View Postdfani511, on 03 iulie 2015 - 01:15, said:

ba esti pr**st ?
Nu mai vorbi ca declasatii din puscarii, esti si tu student...

Daca vrei sa iei permis, fa testele pe net pana obtii punctaje mari sau toceste cartea si mai fa ore suplimentare  de condus sa iti piara tracul.

#14
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 21:10, said:

...,nu am de unde sa stiu eu toate sanctiunile , cate puncte imi da daca fac aia , cand mi se retine certificatul si altele .
...

Daca vrei ca intr-un final sa jungi "conducator auto" (ca "sofer" n-ai nicio sansa sa ajungi!) trebuie sa le stii. Daca nu le stii atunci cum iti dai seama cand te va sanctiona politia ca nu comite abuz si ca te incadreaza acolo unde trebuie? Intrebi aici pe forum?

Edited by dacibesti, 03 July 2015 - 07:23.


#15
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012

View Postdfani511, on 02 iulie 2015 - 21:10, said:

ce rost are off topic ? nu am luat pentru ca exista politisti care vor si bani,da asta e adevarul, o singura data am picat din greseala mea,emotiile ma depasesc uneori .

In fine,astept raspuns concret ,fara off topic.!

Am picat la sala pentru ca m-a sunat instructorul cu o zi inainte,nu am de unde sa stiu eu toate sanctiunile , cate puncte imi da daca fac aia , cand mi se retine certificatul si altele .
Nu stau sa tocesc, altii mai sunt si in sesiune la Poli.

Nu va mai dati smardoi ca sunt altii care iau permisul si a doua zi platesc instructori sa mai faca conducere,pur si simplu le e frica sa conduca, nu am ales calea aia Posted Image
Bre, programarea la sala NU instructoru o face.
Te duci tu frumos cu dosarul si iti face programare la sala.

#16
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
saraci vad ca pe aici sunt numai destepti, am luat sala cu 25 si 26. Faceti si voi o filmare si puneti-o pe ceva host cu primul vostru testi si al doilea sa vad si eu cati dintre voi iau peste 22 Posted Image

Edited by dfani511, 03 July 2015 - 11:55.


#17
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postdfani511, on 03 iulie 2015 - 11:54, said:

saraci vad ca pe aici sunt numai destepti, am luat sala cu 25 si 26. Faceti si voi o filmare si puneti-o pe ceva host cu primul vostru testi si al doilea sa vad si eu cati dintre voi iau peste 22 Posted Image
Bai "geniule", la cat de smecher te dai, eu nu te-as trece la oras nici cu bani. Sper sa mai dai de cel putin 5-6 ori pana sa iei permisul, poate incet-incet iti mai ies basinile din cap...

#18
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postdfani511, on 03 iulie 2015 - 11:54, said:

saraci vad ca pe aici sunt numai destepti, am luat sala cu 25 si 26. Faceti si voi o filmare si puneti-o pe ceva host cu primul vostru testi si al doilea sa vad si eu cati dintre voi iau peste 22 Posted Image

Ce-ar fi să arăți și puțin respect? Sunt aici persoane care au permis dinainte să te fi născut tu.Cu o atitudine ca a ta, vei crea numai adversitati și nu vei primi răspuns.

NB: Cum se face că marea parte a cunoștințelor mele au permis fără să fi dat șpagă?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate