Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

ustura sfarcurile pe barbat

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
comehe

comehe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.04.2008
Ieri, dupa antrenament am observat ca ma ustura sfarcurile, imi explodeaza.
Pe tricou am observat ca e putin galben in dreptul sfarcului. Ieri pe stangul si azi pe dreptul.
Transpir mult, antrenamentul e de 1h, alergare 10km dar abia acum cand am luat doar tricou am observat diferenta. Pana acum am luat si o bluza fiind mai frig. Sa fie de la cele 2 pastile cu floarea pasiunii, melisa si Humulus ce le iau pentru dormit de 2 zile ?

#2
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
E de la frecarea cu tricoul, apare des la alergatorii pe distante mari. Trebuie sa porti o bustiera care sa ofere suport si protectie.
http://www.sportsinj.../joggers-nipple

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
patesc si eu (rar) la turele mai lungi cu MTB-ul
Ia un tricou larg, dintr-un material moale fara gaurele....si o sa fi ok.
Poarta un tricou mai de calitate ai sa vezi ca merita investia.

Edited by Mihai_3, 03 June 2015 - 17:52.


#4
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Depinde si cu ce detergent iti speli imbracamintea.Posted Image Unii detergenti provoaca alergii.

#5
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
E o chestie foarte normala. Alergatorii pe distante mari sufera foarte mult din cauza asta. Adica iritatiile devin atat de severe, incat se ajunge la sangerari . Nu te speria. Incearca sa pui un plasture rotund peste ele. Asta daca nu ai prea mult par pe piept si te doare cand le dai jos.

Edited by JesusInDaHood, 03 June 2015 - 18:44.


#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 JesusInDaHood, on 03 iunie 2015 - 18:44, said:

E o chestie foarte normala. Alergatorii pe distante mari sufera foarte mult din cauza asta. Adica iritatiile devin atat de severe, incat se ajunge la sangerari . Nu te speria. Incearca sa pui un plasture rotund peste ele. Asta daca nu ai prea mult par pe piept si te doare cand le dai jos.

Nu-ti merge linkul.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E de la tricou, așa cum a spus și Mihai_3. Am pățit-o și eu anul trecut tot de la biciclit și am aruncat acel ricou.

#8
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 JesusInDaHood, on 03 iunie 2015 - 18:44, said:

E o chestie foarte normala. Alergatorii pe distante mari sufera foarte mult din cauza asta. Adica iritatiile devin atat de severe, incat se ajunge la sangerari . Nu te speria. Incearca sa pui un plasture rotund peste ele. Asta daca nu ai prea mult par pe piept si te doare cand le dai jos.
Uitati imaginea.  Poate merge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate