Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

De unde cumparam cel mai ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tinkkker

tinkkker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 28.12.2010
Am intrat astazi pe compari.ro si am vazut niste preturi pentru lenovo s850 foarte bune oferite insa de niste site-uri necunoscute.

Ce parere aveti de aceste 3 site-uri care vand cu ~200 ron mai putin decat majoritatea? Ati cumpara de pe un site mai putin cunoscut?

Attached File  oferte34.png   81.54K   138 downloads

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
produsul ajunge, mai greu cu garantia mai tarziu.

#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Posttinkkker, on 30 mai 2015 - 09:13, said:

Am intrat astazi pe compari.ro si am vazut niste preturi pentru lenovo s850 foarte bune oferite insa de niste site-uri necunoscute.

Ce parere aveti de aceste 3 site-uri care vand cu ~200 ron mai putin decat majoritatea? Ati cumpara de pe un site mai putin cunoscut?
De obicei, site-urile astea necunoscute, cu preturi mai mici (foarte apropiate intre ele sau similare) sunt detinute de aceeasi firma. Deci nu e chiar atat de mare diversitatea acestor "super-oferte". Personal, n-as lua laptop de la astfel de firme, singurul lucru pe care l-am cumparat la viata mea de la niste "anonimi" a fost o carcasa de calculator... la asta nu prea existau riscuri.

Edited by Dares, 30 May 2015 - 09:30.


#4
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Sunt mai ieftine dar livrarea se face mai gresu si poate si vor fi probleme cu garantia.
Eu de exemplu sunt foarte multumit de emag.ro se ocupa foarte bine de comenzi si respecta termenul indicat in sms de livrare.
Si au preturi foarte bune.

Cred ca este cel mai bun magazin online.
PCGarage nu-mi prea atrage atentia u oferte dar transportul se realizeaza mai greu decat la emag si au acea taxa de curier de 15 ron ceea ce e nasol.

#5
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostVladutzU2013, on 30 mai 2015 - 09:30, said:

[...] emag.ro se ocupa foarte bine de comenzi si respecta termenul indicat in sms de livrare.[...]
Emag nu are nici o treaba cu termenele de livrare. Acestea depind de firmele de curierat. Spre exemplu, din multitudinea de cumparaturi ce le-am facut la emag de-a lungul timpului, comenzile trimise cu FanCurier au intarziat foarte mult. Acest lucru l-am mai povestit pe forum. Am avut o masina de spalat la care a doua zi, dupa comanda, am primit sms ca va fi livrata in cursul acelei zile, dar care a ajuns dupa doua saptamani. Anul trecut, pe 17 decembrie am comandat mai multe carti pentru copii, carti ce trebuia sa le aduca Mosul. Livrarea s-a facut tot cu FanCurier si m-au sunat sa ma anunte de livrare fix pe 12 ianuarie.

Iar ca sa fiu ontopic, eu am cumparat de cateva ori de la adevarulshop si totul a fost ok. E drept ca am comandat carti, si aici nu putem vorbi despre modul de operare a garantiilor.

#6
tinkkker

tinkkker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 28.12.2010
De pe emag mi-am cumparat tv si laptop probabil ca si telefonul tot de acolo am sa il cumpar...n-are rost sa risc pentru 200 ron...

#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
La  emag  am programat  ziua si ora cand vreau sa-mi livreze produsele . Pana acum sunt singurii care nu m-au dezamagit nici la livrare si nici la garantie .Posted Image

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
De la Adevarul Shop am facut cumparaturi si am trimis si in service niste casti... atunci m-au rezolvat rapid, in cam 7zile mi-au trimis niste casti noi. La telefoane nu stiu cum stau la partea de service, dar nu cred ca ai avea probleme. De fiecare data cand am sunat la ei pentru diverse informatii, intotdeauna m-au lamurit.

View PostVladutzU2013, on 30 mai 2015 - 09:30, said:

PCGarage nu-mi prea atrage atentia u oferte dar transportul se realizeaza mai greu decat la emag si au acea taxa de curier de 15 ron ceea ce e nasol.
PcGarage sunt buni la partea de garantie... o singura data am avut probleme cu niste componente pc si imediat mi-au preluat sesizarea si au rezolvat-o.
La cati bani circula pe la emag ar fi aiurea sa nu ofere servicii cat mai bune, dar asta nu inseamna ca nu gasesti produse mai ieftine in alta parte si cu garantia in regula Posted Image
eMagu te taxeaza cu 12lei la transport... si daca diferenta de pret intre emag si pcgarage e de 5-10lei sau mai mult, prefer sa aleg pcgarage sau orice alt magazin.

Uite aici diferenta intre emag si pcgarage:
emag: lenovo s850 alb 999,99 Lei(stoc epuizat) si 899,99 folosit(sau resigilat cum se mai zice)
pcgarage: lenovo s850 alb 816,98 RON (in stoc) + Incarcator GSM Kruger&Matz Auto KM0018 Dual Universal cadou - livrare gratuita (mie imi mai da si 2% reducere si atunci ajunge la 800.64lei - au ceva parteneriat cu un site)

Edited by tigerheart, 30 May 2015 - 10:19.


#9
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
problema e cunoscuta aproape de toata lumea... sunt siteuri cu preturi de dumping (doar ca sa fie listat pe net) dar n-au produsele pe stoc... scopul e doar atragerea de vizitatori si daca mai sunt si prosti care pun botul si cumpara altceva (pe principiul ca la astia clar e mai ieftin tot) cu atat mai bine pentru ei!!!

aaa si mai e si vrajeala: n-avem produsul pe stoc dar lasati o adresa de email sa va anuntam cand vine! Posted Image (si sa va umplem de spam)

Edited by Nero-d, 30 May 2015 - 10:19.


#10
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008
Bocris este o firma serioasa,au magazin de prezentare in Ploiesti la fosta Omnia.Eu am cumparat de la ei si sunt foarte corecti.

#11
tinkkker

tinkkker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 28.12.2010

View Postpompilik, on 30 mai 2015 - 16:45, said:

Bocris este o firma serioasa,au magazin de prezentare in Ploiesti la fosta Omnia.Eu am cumparat de la ei si sunt foarte corecti.
ai cumparat direct din magazinul lor sau de pe site? vad ca nu zice nimic de garantie pe site

#12
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
La mine toate comenzile de la emag.ro care au fost cu cargus trimise sunt livrate mai greu cu fan courier este mult mai bine.

#13
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Cat, dai, sa, iti, dau, niste, virgule, ca, nu, se, intelege, nimic? Posted Image
Pana la urma cum e mai bine?

#14
ghiurtuv

ghiurtuv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.07.2008
Daca vreti un Octa-core la un pret decent si nu doriti sa va mai incurcati cu vama,taxele,si durata mare de expediere,am gasit acest telefon : http://www.efox-shop...6?user=ghiurtuv
Este trimis direct din Germania,este in stoc in acest moment si puteti folosi cuponul : ulefonbetouch pentru o reducere de 10 EUR.
Telefonul il are un amic si pot spune ca este unul foarte ok,ruleaza ultima versiune de Android 5.0 si nici nu se simte ca nu are ecran FHD,datorita ecranului 2.5D.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate