Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

receptie satelit Londra

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
teotutulan

teotutulan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2015
Salut,

Sper sa nu va distreze intrebarile mele de novice, dar, am si eu nevoie de niste informatii, mai degraba niste clarificari !

Acu ceva timp, in urma unui anunt pe un forum, am luat legatura cu un tip ce a venit la noi acasa (londra) si ne-a instalat o antena parabolica si am facut un abonament la Dolce (actual Telekom). Antena, probail este cea mai ieftina, nu este foarte mare, iar daca este nevoie o sa fac si o poza ca sa va dati seama.
Totul funtioneaza ok, nu sunt probleme, programele le receptionez asa cum trebuie.

Aditional, televizorul meu este un LG 40LA640S, care, dupa cate am inteles eu, are DVB-S2 (cred ca inseamna decodor satelit).

Intrebarea mea este, ce alte canale as putea sa prind, daca setez televizorul pe satelit si ii dau sa caute ?. Pe ce satelit ar trebui sa ii dau sa caute (este o lista destul de mare, ca sa le iau pe toate la rand)?
Am facut o proba (dupa ce am cautat pe net) pe HELLASSAT 2 39.0E dar dupa ce mi-a gasit vreo 200 de canale, imi aparea numele canalulului (protv, protv hd, s.a.m.d) dar in acelas timp imi apare pe televizor mesajul (NO CI MODULE).

Imi trebuie un LNB special pentru a putea vedea canalele freeview din UK si din alte tari? sau o antena mai preformanta...

Inca o daca, imi cer scuze daca intrebarile mele sunt puerile, sunt cam aafon in domeniu !!!

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Poți pune încă o antena pe 28.2E printr-un switch DiSEqC sau direct în TV și te saturi de canale de-ale lor, ca la aia televiziunea e free pentru popor. Dar Freeview nu se prinde și pe digital terestru?

Edited by 0x0c, 25 May 2015 - 17:08.


#3
teotutulan

teotutulan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2015
Ba da, se prinde si pe digital terestru, pe mine ma interesa mai degraba ce alte canale as mai putea prinde si prin ce satelit  sa ma duc sa il setez din televizor. Am si Sky si Dolce, ma gandeam ca exista posibilitatea sa mai prind alte canale in afara de cele din lista de la sky si dolce (sky - original bundle) !!!

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Ești interesat de ceva anume? Sau doar sa fie cât mai multe? Ca mai bine decât ce Îți ofera Sky nu găsești pe satelit, free.

#5
teotutulan

teotutulan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2015

 0x0c, on 25 mai 2015 - 17:15, said:

Ești interesat de ceva anume? Sau doar sa fie cât mai multe? Ca mai bine decât ce Îți ofera Sky nu găsești pe satelit, free.

Nu, era doar curiozitate. Aveam o cunostiinta ce avea o antena satelit, cu un box, ce putea sa prinda niste canale din Franta sau ceva de genu asta, eram doar curios daca se mai pot prinde alte canale si daca da, ce setari as putea sa fac la televizor. Multumesc oricum pentru informatii !!!

#6
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Îți poți lua o antena și te poți juca cu ea pe mai mulți sateliti. Poți incepe cu 13 E unde găsești cea mai mare adunătură de canale, dar puține free și bune. Mai merita 19 E dacă știi germana. Arabii de pe 26 E și turcii de pe 42 E au canale free multe și bune, dar le știi limba? Liste cu canale TV găsești pe kingofsat.net . Hărți de acoperire pe satbeams.com. la footprints.

Edited by 0x0c, 25 May 2015 - 17:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate