Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Placa video Lenovo V570 problema

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iuliu01

iuliu01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.10.2012
Salut , am un laptop Lenovo v570 cu un i3 de 2,3ghz ,6gbram , un hard de 750GB si o placa video nvidia gt540m de 2gb , acuma vine si problema , de cateva saptamani in momentul in care vizionez clipuri de youtube (doar uneori patesc asa ceva) apar pe ecran unele dungi ( o data la 10-15 sec,dungi ca si cand s-ar "scurge" vopseaua de la poza ) si nu pe tot ecranul (doar intr-o zona -max doua si pe o portiune lata de 1-2cm).Laptopul in septembrie face 3 ani , nu am avut probleme cu ele la garantie , nu s-a umblat la el deloc , si nimici nu a fost "forjat" dar ocazional cate un joc.Poate sa fie de vina faptul ca trebuie curatat?Prefer sa incerc sa remediez problema cat mai repede pana nu se agraveaza(in mod normal de utilizare muzica,youtube,navigat internet placa video sta undeva la 45-60 de grade , iar procesorul pana pe la 70).

#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Macroblocuri?!

Descarca respectivele clipuri si vezi daca problemele persista. Dacă te tine fă un test cu furmark.

#3
iuliu01

iuliu01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.10.2012
Nu stiu daca acestea se numesc macroblocuri dar am facut un print screen sa se vada problema.De cand am intalnit problema la clipuri video pe internet am vizionat si filme pe laptop dar fara nici o problema , doar cand vizionez pe internet dar si atunci uneori.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate