Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

www.famousbrands-outlet.com Teapa Adidasi Airmax

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Iuliana85

Iuliana85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2015
Site-ul www.famousbrands-outlet.com nu are absolut nici o legatura cu www.famousbrandsoutlet.com. Este pur si simplu o teapa. Am achizitionat o pereche de incaltamine Nike Airmax 90 de pe www.famousbrands-outlet.com la un pret aproape identic cu cel din magazinul Nike, doar ca in magazinul Nike nu am gasit culoarea preferata. Coletul l-a ridicat mama mea si nu a constatat lipsa facturii. Si eu am fost entuziasmata si nu am luat in calcul lipsa unei adrese a firmei, a facturii. Dupa doua saptamani de folosinta pantofii s-au dezlipit, miros ingrozitor si au zone in care se desprind de la cusatura. Am fost din nou in reprezentanta sa ii compar cu modelul original si sunt diferente majore la calitate. Site-ul mentionat si in topic nu are nici o adresa de corespondenta.. Este doar un domn Mihai cu al sau numar de telefon. M-a mirat ca adresa de contact  este cea a curierului cu care colaboreaza, semn ca le duce direct la sediul curierului pentru a nu avea probleme cu clientii nemultumiti. Dupa ce am studiat problema am inteles ca produsele le achizitioneaza din china si le puteti gasi pe site-ul aliexpres.com la preturi de 30-40 dolari. Faptul ca site-ul lui arata bine si si-a ales un nume cu un alt site de renume m-a facut sa imi iau aceasta teapa. Nu am luat legatura cu acest individ pentru ca sunt fata si nu vreau sa intru in contact cu unul care da tepe pe internet.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Trebuia sa-ti dai seama usor ca famousbrands-outlet.com este teapa, nu au nimic pe pagina cu date de contact, site-ul e facut in 5 minute cu prestashop.

Edited by gumball3000, 07 May 2015 - 11:27.


#3
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015

 Iuliana85, on 07 mai 2015 - 11:15, said:

Site-ul www.famousbrands-outlet.com nu are absolut nici o legatura cu www.famousbrandsoutlet.com. Este pur si simplu o teapa. Am achizitionat o pereche de incaltamine Nike Airmax 90 de pe www.famousbrands-outlet.com la un pret aproape identic cu cel din magazinul Nike, doar ca in magazinul Nike nu am gasit culoarea preferata. Coletul l-a ridicat mama mea si nu a constatat lipsa facturii. Si eu am fost entuziasmata si nu am luat in calcul lipsa unei adrese a firmei, a facturii. Dupa doua saptamani de folosinta pantofii s-au dezlipit, miros ingrozitor si au zone in care se desprind de la cusatura. Am fost din nou in reprezentanta sa ii compar cu modelul original si sunt diferente majore la calitate. Site-ul mentionat si in topic nu are nici o adresa de corespondenta.. Este doar un domn Mihai cu al sau numar de telefon. M-a mirat ca adresa de contact  este cea a curierului cu care colaboreaza, semn ca le duce direct la sediul curierului pentru a nu avea probleme cu clientii nemultumiti. Dupa ce am studiat problema am inteles ca produsele le achizitioneaza din china si le puteti gasi pe site-ul aliexpres.com la preturi de 30-40 dolari. Faptul ca site-ul lui arata bine si si-a ales un nume cu un alt site de renume m-a facut sa imi iau aceasta teapa. Nu am luat legatura cu acest individ pentru ca sunt fata si nu vreau sa intru in contact cu unul care da tepe pe internet.
Si noi ar trebui sa te credem pe cuvant?

Edited by Wess, 07 May 2015 - 11:30.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Pai in general chestiile astea se rezolva simplu - un mail la adevarta firma cu link catre site-ul de scam.
Va fi dat jos destul de rapid.

Eu unul ma mir ca ti-ai facut cont pe forum doar ca sa ne spui treaba asta...

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
voi v-ati uitat la site-ul respectiv? nici nu iti trebuie prea mult ca sa iti dai seama ca sunt tepe...

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acelasi numar de telefon 0723489210 apare si pe site-urile astea:

http://airmax-outlet.ro
http://allstar-outle...nformation_id=3

https://www.facebook...256321741240446
https://www.facebook...o&tab=page_info
https://www.facebook...70002056593381/ A mai avut si numarul asta de telefon 0733189023

Numerele de telefon sunt de cartela prepay.

Fa o sesizare la cei care le gazduiesc site-ul: https://www.spatiul.ro/contact/

Nume Domeniu:
airmax-outlet.ro
Registrar:
Net Design SRL
Data Înregistrării:
2015-03-23 20:26:48
Nameservere:
ns1.hidemyhost.com
ns2.hidemyhost.com
ns3.hidemyhost.com
ns4.hidemyhost.com
Status:
OK

Domain Name: FAMOUSBRANDS-OUTLET.COM
Registrar URL: http://www.godaddy.com
Registrant Name: Vasile Alexandru (asta ar trebui sa fie teparul)
Registrant Organization:
Name Server: NS1.LANDHOST.RO
Name Server: NS2.LANDHOST.RO
DNSSEC: unsigned
For complete domain details go to:
http://who.godaddy.c...ANDS-OUTLET.COM

Uite-i si adresa:
Adresă:
Allstar-Outlet.EU
Str. Mihai Eminescu nr 42
Sector 1
Bucuresti

Edited by gumball3000, 07 May 2015 - 12:09.


#7
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Situl ala arata ca dracu. Nu as face cumparaturi nici de 1 leu de acolo, e riscul prea mare.

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008

 gumball3000, on 07 mai 2015 - 11:44, said:


Uite-i si adresa:
Adresă:
Allstar-Outlet.EU
Str. Mihai Eminescu nr 42
Sector 1
Bucuresti


Adica in sediu la Bioderm...  Eu cred ca cel putin adresa este falsa, probabil si datele whois.
Oricum baiatul are multe site-uri, cu putin noroc se poate ajunge si la adresa lui adevarata.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Se pare ca Dl Vasile Alexandru e foarte prolific, am gasit pana acum domeniile astea:
famousbrands-outlet.com
converse-market.com
airmax-outlet.ro
allstar-outlet.eu
conversi.info
Converse-tenisi.com
adidasi-sezon.ro
airmax-original.com
converse-original.com
green-coffe-shop.com
top-haine.com
outlet-airmax.com
top-haine.com
outlet-airmax.com
casanewfashion.com
ochelari-ray-ban.com
outlet-converse.com
trusefarduri.com
converse-tenisi.com
ochelari-shop.com
cafeaverde-shop.com
ray-ban-original.com
bod-spray-usa.com
conversi.net
casanewconcept.info
casanewfashion.info


+ inca vreo cateva zeci

si adresa de mail:
[email protected]

Edited by gumball3000, 07 May 2015 - 12:20.


#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Mai poti pune si:
air-max-outlet.net
nike-airmax.net

Aici ii apare numarul de telefon (site-urile nu merg, dar in Google Search apare dupa numarul de telefon) Posted Image

Edited by tigerheart, 07 May 2015 - 12:22.


#11
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Eu l-am văzut pe Vasile ăsta față în față. Posted Image

#12
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

 -same-, on 07 mai 2015 - 12:25, said:

Eu l-am văzut pe Vasile ăsta față în față. Posted Image

mai ales dimineata cand te uiti in oglinda ? Posted Image


e clar , omu face site , tepe la greu , apoi se muta la altul nou Posted Image

Edited by virtualx, 07 May 2015 - 12:33.


#13
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Intotdeauna cand nu gasesti pagina cu informatiile de contact pe un site de vanzari, este evident ca e un site ce vinde marfa contrafacuta !

Luati ca exemplu site-urile magazinelor emag, evomag, azerty, mediadot, flanco, altex etc.   Posted Image

#14
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 28.08.2010
Mare grija cand comandati ceva de pe interent daca luati de pe site-uri de gen riscul este pe masura. un model ca air max este super copiat, exista copii identice iar internetul este plin. din cauza ca sunt prea bine copiate acesti adidasi sunt "infiltrati" de catre vanzatori printre cele originale chiar si in mall-uri sau magazine mari, mai ales in bucuresti. cel mai bine cumparati dupa site-uri mari sau din magazine unde se pot face retur. cand ajungeti acasa nu v-a bazati ca sunt originali pentru ca i-ati luat din mall, dati un serach la model pe internet, modelul trebuie sa fie scris pe eticheta gen xxxxxx-yyy primele 6 cifre reprezinta codul de model, deci daca dati un serach dupa acest numar trebuie sa apara exact modelul dvs., urmatoarele 3 cifre reprezinta culoarea sau particularitatea modelului respectiv, deci daca dati un search cu intreg numarul trebuie sa apara nu doar modelul ci si culoarea sau alte particularitati ale modelului. Chiar si asta se poate insa copia, nu este o certitudine, insa astfel aflam modelul exact dupa care cautam mai multe poze de rezolutie buna din diverse unghiuri si le comparam cu adidasii nostrii. cusaturile, liniile, formele, trebuie sa fie identice inclusiv talpa, trebuie sa aibe acelasi model pe ea. la aceste modele air max pernele trebuie sa fie transparente sa se vada prin ele si sa nu fie absolut deloc dezlipite de talpa iar in interior sa se vada foarte clar suportul "Arch" cum il numeste nike adica acel suport din interiorul pernei de aer. Deasemenea trebuie sa ne uitam la materialele din care sunt facuti sa fie de calitate foarte buna. Daca sunt diferente intre modelul original de pe internet si ce cumparam noi putem sa ii facem retur. Si sa nu uitam ca acesti adidasi nu sunt din gama "low cost" si daca ii dasim la 200 lei sa nu ne gandim ca este prea frumos sa fie adevarat pentru ca, probabil nu este. succes

#15
rob1ke

rob1ke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.07.2011
Salut!
O parere despre : http://airmax-store.ro/ ?
mersi

#16
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu zic teapa.
Nu are adresa de contact, doar un email si doua numere de tel.

#17
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 28.08.2010
la 450-500 ii iei din magazin cu factura si sti ca sunt originali decat sa iei dupa toate site-urile de cacao si sa dai si 400 lei ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate