Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Setari doua monitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iCS3S

iCS3S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2004
Salutare,
Vreau sa imi setez doua monitoare pe acelasi PC, unul pentru jocuri, video, etc si altul in care sa ramana deschise programe de genul Skype, Steam, Firefox, etc.
1. Cele doua monitoare sunt diferite, unule este un LG full hd 1080p iar al doilea este un ASUS full hd 1440p.
2. Ambele sunt de 27". LG-ul este conectat prin HDMI, iar Asus prin displayport(ambele conectate la aceeasi place video GTX 780)
3. Vreau ca cel ASUS sa fie principal iar LG-ul sa fie extended. Am reusit sa fac asta dar problema in unele jocuri este ca mouse-ul imi trece in monitorul secundar iar daca incerc sa folosesc un program din monitorul secundar imi baga jocul in bara, ca si cum as da alt+tab.
4. Exista o solutie sa nu imi mai iasa din joc cand umblu pe monitorul secundar? Si cum pot pune taskbar pe ambele?
Sper ca am fost destul de clar.
Multumesc in avans.

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Trebuie sa pui jocul un full screen (nu borderless) ca sa nu mai iese mouseul din ecran.

Doar Windows 8.1 iti permite sa ai taskbar pe ambele monitoare.

#3
iCS3S

iCS3S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2004

 rickysyv, on 06 mai 2015 - 13:36, said:

Trebuie sa pui jocul un full screen (nu borderless) ca sa nu mai iese mouseul din ecran.

Doar Windows 8.1 iti permite sa ai taskbar pe ambele monitoare.
La unele jocuri merge asa. De ex la World Of Tanks cat timp sunt in garaj trece mouse-ul pe celalalt monitor, dar cand sunt in meci e ok. Problema care o am cu unele jocuri e ca atunci cand folosesc programele de pe monitorul secundar imi duce in bara jocul de pe monitorul principal, ca si cum as da alt+tab. Este vreo solutie ca jocul sa ramana in fullscreen pe cel principal?

#4
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Incearca Displayfusion (te descurci tu sa iei varianta full), si vezi daca mai face asa.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Reciteste te rog regulamentul. Nu s-a schimbat prea mult din 2004 dar nu e permis sa deschizi mai multe topice pe acelasi subiect.
1 tiopic sters si asta se muta pe aria care trebuia.

#6
iCS3S

iCS3S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2004

 eiffel, on 06 mai 2015 - 15:42, said:

Reciteste te rog regulamentul. Nu s-a schimbat prea mult din 2004 dar nu e permis sa deschizi mai multe topice pe acelasi subiect.
1 tiopic sters si asta se muta pe aria care trebuia.

Imi cer scuze ca am postat de doua ori, prima data postasem aici si dupa am vazut sectiunea de monitoare.

 The Kid, on 06 mai 2015 - 14:45, said:

Incearca Displayfusion (te descurci tu sa iei varianta full), si vezi daca mai face asa.

Si asta imi va rezolva toate problemele?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate