Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Se poate amplifica semnalul WIFI de catre cel care receptioneaza?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Bosnea

Bosnea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 16.05.2014
Treaba sta in felul urmator: m-am mutat recent din apartamentul in care stateam in chirie, in alt apartament, in aceeasi zona. Si se pare ca, daca ma pozitionez langa geam cu laptopul, receptionez semnal wireless de la fostul apartament :) E slabut semnalul insa, o linie-doua maxim, si doar langa geam.

Exista vreo modalitate prin care pot amplifica semnalul? Stiu ca exista modalitatea de a monta pe routerul wireless o antena mai puternica, dar asta nu o pot face pt ca nu mai am acces la apartamentul respectiv, s-a mutat altcineva intre timp.

#2
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Incarca un Wireless Extender (din experienta recomand un Tenda AH302).
S-ar putea sa nu mearga totusi, extenderele functioneaza de obicei cu semnal mediu; si chiar daca functioneaza, o sa pierzi foarte multe pachete pe drum, deci o sa ai netul prost.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Avand in vedere ca nu ai acordul pt. a te conecta la acel router, eu zic sa ne oprim aici.

#4
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View PostBosnea, on 05 mai 2015 - 18:24, said:

asta nu o pot face pt ca nu mai am acces la apartamentul respectiv, s-a mutat altcineva intre timp.
Eventual să-i limitezi și viteza din Torrent, să-ți ajungă ție. :)

#5
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,609
  • Înscris: 05.12.2005
Antena e cel mai bun amplificator.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostBosnea, on 05 mai 2015 - 18:24, said:

Stiu ca exista modalitatea de a monta pe routerul wireless o antena mai puternica, dar asta nu o pot face pt ca nu mai am acces la apartamentul respectiv, s-a mutat altcineva intre timp.
De ce nu te imprietenesti cu noul chirias?

#7
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,745
  • Înscris: 21.08.2008
Range Extender?

#8
niceguy12

niceguy12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 09.05.2010
wa5210g cu firmware de ubiquiti....

#9
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Sunt antene mai mari pentru amplificarea semnalului, dar nu e cazul tău.

#10
rahan73

rahan73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.08.2014
Asta se numeste furt, de ce nu se se sesizeaza nimeni? a, e Romania si se poate, ok!!!!

#11
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
In mod normal daca inchiriaza un apartament proprietarul ar trebui sa schimbe cheile si parola de net dupa fiecare incheiere de contract.

#12
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postrahan73, on 05 mai 2015 - 23:38, said:

Asta se numeste furt, de ce nu se se sesizeaza nimeni? a, e Romania si se poate, ok!!!!
S-au s-au sesizat mai mulți, n-ai văzut tu. :)

#13
Bosnea

Bosnea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 16.05.2014
Baieti, linistiti-va. Sunt convins ca cele mai mari caractere si moralitati s-au strans in acest forum, dar nu are rost sa va consumati, nu aveam de gand sa folosesc internetul ala pe viata. De-abia m-am mutat, am facut cerere pt a-mi baga internet aici, dar au zis ca dureaza in jur de o sapt.. si inca nu au venit.. As fi vrut sa folosesc netul ala pana imi baga unde m-am mutat, ca imi trebuie si televiziune, deci nu puteam sta doar pe un wireless amarat. Sunt convins ca cei care s-au aratat contrariati nu se conecteaza niciodata pe vreo retea wireless care nu este parolata de proprietar.. Asa e, nu? Posted Image

Le multumesc sincer celor care mi-au raspuns si au dorit sa ma ajute. Multa bafta!

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Puteai expune de la bun inceput situatia asa, sau o puteai "cosmetiza", ca sa nu pari un infractor.

#15
niceguy12

niceguy12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 09.05.2010
majoritatea dintre noi cei ce activam pe forumuri din tara sau strainatate si vorbim despre wifi si routere/access point si link`uri realizate pe X kilometri ne`am conectat macar 1 data la "vecinu" cu/fara acordul acestuia, asa ca nu va mai dati sfinti.

#16
rahan73

rahan73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.08.2014
Si din nou tipic romanesc, stai sa ma justific 2 pagini sa te cred, in strainatate toata lumea pt. cine nu stie are internetul parolat, hai 99 la suta, deci inca o data pierdem vremea aiurea aici, ca sa nu zic ca ne facem părtas la furt!!!

View Postdualis, on 06 mai 2015 - 00:50, said:

S-au s-au sesizat mai mulți, n-ai văzut tu. Posted Image


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate