Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Sfat adaptor micro sata-usb

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Salut! As vrea sa cumpar un cablu adaptor Micro Sata->USB2.0(3.0) si in Romania nu prea gasesc. M-am hotarat sa cumpar de pe ebay, dar nu stiu daca chiar exista acest tip de cablu pe USB 3.0. Il voi folosi in principal la conectarea unui DVD-RW la laptop, dar poate voi avea nevoie vreodata si la un hdd(ssd) de laptop.
Dilema mea ar fi sa cumpar varianta cu USB 2.0 sau cea cu USB 3.0? Are cineva asa ceva sa-mi spuna daca functioneaza bine, etc?
Eu tind sa cred ca este tot un adaptor USB 2.0 caruia i-au facut usb-ul albastru.

http://thumbs2.ebays...Iadus0RGDPA.jpg

Multumesc!

Edited by CiureaDaniel, 04 May 2015 - 18:21.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu cred ca acel USB poate da destul curent electric pt un DVDRW.

Un DVD-RW extern e extrem de ieftin si nu te complici.

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
eu am cu alimentare externa de la priza adaptor de genul, mari sanse sa fie cum zice ADM, sa nu dea curent suficient si il iei degeaba. Pe olx e 30 lei un usb-sata 2.0, bun la toate, cu alimentare externa fie molex fie sata

#4
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008

 xkos, on 04 mai 2015 - 19:23, said:

eu am cu alimentare externa de la priza adaptor de genul, mari sanse sa fie cum zice ADM, sa nu dea curent suficient si il iei degeaba. Pe olx e 30 lei un usb-sata 2.0, bun la toate, cu alimentare externa fie molex fie sata

Problema e ca mie imi trebuie usb to msata. Asa un rack il gasesc pe toate drumurile. Vad ca este plin ebay-ul de astfel de cabluri(care ar fi pentru hdd-uri cu msata). Oare un dvd-rw consuma mai mult curent decat un HDD?

Si in RO vad ca vand unii pe olx, dar mai repede as da 15-20lei pe un cablu pe ebay decat 40-50lei de la compatriotii nostrii. Ei vad ca se bat cu pumnii in piept ca functioneaza sigur cu DVD-RW.

Pentru Adm: Sincer nu as da 150-200lei pe un dvd-rw extern pe care il folosesc de 2 ori pe an.

Edited by CiureaDaniel, 04 May 2015 - 20:36.


#5
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Asa ceva ar fi bun? http://m.ebay.com/it...2829?nav=SEARCH

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate