Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Parallels (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
http://www.imdb.com/title/tt3479316/

Parallels e episodul pilot al unei serii care nu cred ca se va mai produce, l-as fi trecut la Filme dar nu prea merge acolo deoarece scos din contextul unui serial ramane doar un film slab din care nu intelegi mare lucru. Pe pagina trailerului de pe youtube scrie:

Quote

Fox Digital Studio 1 month ago
We are thrilled people like the film. We are figuring out next steps with how to continue it and hope to have some updates soon.

Pentru amatorii Sliders sau Quantum Leap. Tine aprox. 80 minute si recomand sa nu urmariti trailerul, cred ca ar strica experienta din moment ce in doua minute arata toate fazele importante.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uyknfocH8t4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am terminat aseara de vizionat Sliders si cineva recomanda Parallels ca fiind asemanator, parerea mea e ca are potential chiar daca finalul pilotului lasa de dorit.

Edited by Mizu, 02 May 2015 - 20:11.


#2
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
multam pentru post, eu sunt mare fan  al serialului Sliders, e unul din serialele mele preferate din copilarie. Mi-a placut mult idea de lumi paralele, diferite de cel in care traim in detalii mai mari sau mai mici. Numai ca undeva prin ultimile sezoane sliders a dat-o in balarii. Sper sa se faca acest serial, mi se pare cam neinspirata ideea cladirii ca vehicul intre lumi paralele, dar nu zic nu unui sliders adus la zi. Si de ce nu.. cu un buget generos, ca sa poata sa isi "imagineze" lumi cat mai diferite

Edited by vanitty, 02 May 2015 - 20:19.


#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Vazut zilele trecute. Interesant ca si idee dar oarecum incomplet, te lasa sa-ti imaginezi finalul care iti convine... dar poate ca e mai bine asa, decat sa vedem cine stie ce aiureala a scenaristilor, care ar fi stricat intreg efectul acumulat de-a lungul filmului.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu prea are final... ca se voia serial, iar daca il privesti din unghiul asta e promitator, altfel e doar aiurea, incomplet.

E adevarat ca Sliders pe ultimele doua sezoane a pierdut din calitate, ma rog, nu ca ar fi fost el prea calitativ de la bun inceput :} dar e genul de serial care chiar si acum iese in evidenta cu anumite chestii, iti face placere sa-l urmaresti. De fapt mi-a luat vreo un an de zile sa revin la el, imi mai ramasesera vreo zece episoade din ultimul sezon. Au plecat 3 din cei 4 actori principali iar ala ramas nu era chiar favoritul meu. Tot asa mai am o jumatate de sezon din x-files, am intentia sa ma arunc pe el zilele astea  Posted Image

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Si eu am fost (inca sunt un) fan al serialului Sliders (1995–2000)
Spoiler

Acest serial Parallels (2015) este o coproductie a serialului original, Sliders (1995–2000) ?
Deoarece imi amintesc un film artistic ce seamana izbitor cu Sliders (1995–2000);
probabil serialul a fost creat pe ideea acelui film  Posted Image


Din trailer pare interesant, dar se va ridica la nivelul originalului Sliders (1995–2000) ?!
Si, unde/cum poate fi urmarit ?!

#6
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Nu este vorba despre un serial, Parallels este un film, dupa cum scrie si pe IMDB si in mod normal topicul trebuia pus la "filme noi".

Parallels was created as a television pilot, but Fox Digital Studios morphed it into a stand-alone movie.

A fost gandit ca pilot, dar, din diverse motive, s-a considerat ca nu merita produs serialul si l-au impachetat intr-un film. Nici nu cred ca vor baga in productie un astfel de serial, ar iesi ceva de genul petardelor SyFy. Singurul lucru interesant ar fi fost poate multitudinea de universuri, mai ales cele care duceau in fundaturi evolutive... dar, cu personajele din pilot, filonul de baza al povestii ar fi fost de tot rasul - o peltea adolescentina, cu cautari ale unor artefacte, etc..

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Ai citit ce au zis astia de la Fox cu doar "1 month ago"?
We are thrilled people like the film. We are figuring out next steps with how to continue it and hope to have some updates soon.

Deci eu zic ca e inca nesigur daca va fi sau nu. Daca se face serialul, asta va fi primul episod. Ca film e... pur si simplu nu are final, de niciun fel. L-ai vizionat macar, sau vorbesti din trailer?

#8
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View PostMizu, on 02 mai 2015 - 23:18, said:

L-ai vizionat macar, sau vorbesti din trailer?

View PostDares, on 02 mai 2015 - 20:24, said:

Vazut zilele trecute.  
Care parte n-ai inteles-o?



Am spus deja de ce nu cred ca se va face acest serial, iar daca se va face trebuie schimbate prea multe lucruri ca sa aiba ceva succes... problema e ca FOX produce niste seriale mai "cuminti", asta ii si retine sa arunce pe piata o continuare in genul pilotului, care ar sucomba dupa un sezon. Ca au zis ei ca se mai gandesc... asta e mesajul standard, nu ii obliga cu absolut nimic.

Edited by Dares, 02 May 2015 - 23:38.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Si intr-un final, care ati vazut filmul Parallels (2015) ?
Ce parere aveti despre el ?

#10
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Interesant dar neterminat

#11
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostMizu, on 02 mai 2015 - 20:09, said:

http://www.imdb.com/title/tt3479316/

Parallels e episodul pilot al unei serii care nu cred ca se va mai produce, l-as fi trecut la Filme dar nu prea merge acolo deoarece scos din contextul unui serial ramane doar un film slab din care nu intelegi mare lucru. Pe pagina trailerului de pe youtube scrie:


Pentru amatorii Sliders sau Quantum Leap. Tine aprox. 80 minute si recomand sa nu urmariti trailerul, cred ca ar strica experienta din moment ce in doua minute arata toate fazele importante.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uyknfocH8t4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am terminat aseara de vizionat Sliders si cineva recomanda Parallels ca fiind asemanator, parerea mea e ca are potential chiar daca finalul pilotului lasa de dorit.


Unde ai vizionat Sliders? Daca e pe ceva necurat PM me, sa nu se strice la stomac aparatorii dreptatii. LOL am crezut ca e topic nou, dar se pare ca are ceva praf pe el, in fine, daca stie cineva unde se poate viziona Sliders, PM me, ca mi-e tare dor de profesor, chiar mi-a placut enorm serialul asta, se difuza dupa amiaza, si plecam de la munca luam pauza de o ora sa il vad

Edited by Platon, 06 November 2019 - 17:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate