Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Portare in Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Salut! Eu si prietena mea avem de gand sa portam doua numere de la Orange in Telekom. Problema e ca toate cunostintele noastre au numerele de telefon in Orange si am cam avea nevoie de multe minute/sms-uri in Orange, ea fiind dispusa sa plateasca 5 EUR si eu 6 EUR. Aveti idee daca la portare beneficiezi de alte optiuni inafara celor existente pe site? Cea de 6 EUR ar fi mai ok, dar 1k minute SAU sms-uri nationale nu prea imi ajung. Daca aveti idei, va astept cu o sugestie! Multumesc!

#2
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.11.2006
la 10 euro ai abonament nelimitat in orice retea fixa si mobila nationala si fixa international, dar nu benficiezi de telefon cu pret redus.

#3
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Pai ce are Telekom in plus fata de Orange?

#4
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011
Daca cel mai mult suni in Orange, 1000 minute/sms nationale nu iti ajung si vrei sa platesti doar 5/6 euro/luna nu iti recomand sa iti schimbi reteaua.

De net nici nu se mai pune problema la pretul asta.

Nu cred ca daca te portezi la ei o sa primesti la 6 euro ce vrei tu.

Exista un singur operator care are ce vrei tu(mai putin sms nationale). Te las sa ghicesti care e.

#5
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Daca locuiesti in oras, Digi-Mobil e raspunsul la dilema ta.

#6
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Locuiesc in Iasi, insa cand ajung acasa intr-un oras mic de langa Bacau nu cred ca am semnal la Digi, plus de asta nu am nici abonament de internet/tv de la RDS. Probabil ca o sa raman pe Orange pana la urma, nu vad alta solutie buna in pretul asta. Ideea e ca deja netul de la Orange merge aiurea si nici cu semnalul nu sta prea bine in zona caminului meu.
PS: Ma mai si fura la minute/trafic de net.

#7
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

View PostPS2RO, on 28 aprilie 2015 - 18:03, said:

Locuiesc in Iasi, insa cand ajung acasa intr-un oras mic de langa Bacau nu cred ca am semnal la Digi, plus de asta nu am nici abonament de internet/tv de la RDS. Probabil ca o sa raman pe Orange pana la urma, nu vad alta solutie buna in pretul asta. Ideea e ca deja netul de la Orange merge aiurea si nici cu semnalul nu sta prea bine in zona caminului meu.
PS: Ma mai si fura la minute/trafic de net.

Acolo vei avea roaming de la Vodafone. Nici nu-ti trebuie alte acareturi de la "gigi" dar e alt pret la "nelimitat"-ul cu 3000 minute internationale mobil.

#8
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Ia-ti o cartela Telekom si vezi daca ai semnal ok. Functie de rezultat iti va fi mai usor sa faci alegerea

#9
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Semnal OK este oriunde in Iasi numai in zona caminului meu nu. Acasa n-am nicio problema cu semnalul de la orice retea (Orange, Vodafone si Telekom).
In fine, cred ca o sa raman pe Orange pana la urma, vad ca n-am alta sansa.

#10
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Orange nu are semnal cam deloc, de asta am si plecat de la ei acum 7 ani. Cel putin asa e in Brasov. Pe 3G (ce sa mai zic de 4G) in bucatarie nu este nici macar acum, in 2015 semnal nici MACAR O LINIUTA! Vine lumea pe la noi si sta la geam pentru o liniuta semnal. JENANT, suntem in 2015

#11
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Trebuie sa fii cel putin nebun sa vrei sa te portezi in Telekom. Chiar nu gaseati alta retea mai proasta?

Mai bine la Digi. La calitatea serviciilor, in Dobrogea, situatia e cam asa:

1 Orange bun si scump
2 Digi foarte ieftin dar neasteptat de bun
3 Vodafone foarte scump si prost
4 Telekom foarte foarte scump si foarte prost

#12
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015

View Postmihalexmihalex, on 28 aprilie 2015 - 18:21, said:



Acolo vei avea roaming de la Vodafone. Nici nu-ti trebuie alte acareturi de la "gigi" dar e alt pret la "nelimitat"-ul cu 3000 minute internationale mobil.

Problema e ca daca acolo vei sta mai mult nu il vei mai avea nici ala.  Roamingul e o solutie tranzitorie.

#13
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Ce roaming? Unde e semnal 2g Vodafone, Dogi are semnal 3g. Am testat asta in multe locuri. Pe acoperire 3g Dogi sta infinit mai bine ca Vodafone. Doar Orange e mai bun la semnal. cel puțim aici in Dobrogea.

#14
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
In judetul Tulcea,  Telekom sta mai bine fata de Vodafone. Digi merge bine in Tulcea, dar acum, acoperirea nu e foarte mare.

Edited by gabybcr, 29 April 2015 - 21:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate