Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cautare imbracaminte dupa culori

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Chintus2020

Chintus2020

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.04.2015
Salut.

Erau cateva site-uri mari, motoare de cautare, si puteai cauta de exemplu "jeans" in culoarea "galben". Rezultatele erau de pe alte site-uri, dar iti gasea pe ce culoare cautai.

Imi puteti da vreun site dintr-asta ?

Thanks.

#2
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostChintus2020, on 28 aprilie 2015 - 13:23, said:

Salut.

Erau cateva site-uri mari, motoare de cautare, si puteai cauta de exemplu "jeans" in culoarea "galben". Rezultatele erau de pe alte site-uri, dar iti gasea pe ce culoare cautai.
Imi puteti da vreun site dintr-asta ?
Thanks.
OK am retinut ! (am sters comentariul ca nu-si mai are rostul si sa nu zica cineva ca fac vreo reclama la vreun site fara vreo legatura cu comentariul tau)

Edited by stlk, 28 April 2015 - 14:24.


#3
Chintus2020

Chintus2020

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.04.2015

View Poststlk, on 28 aprilie 2015 - 13:56, said:

Depinde ce articole cauti si ce culori cauti si pe Emag exista un astfel filtru (foto)
Acum merge sa cauti cam pe orice site, introducand un filtru direct in caseta de cautare uite un  exemplu pe shopmania (foto 2).

Articolele sunt îmbrăcăminte. Scrie în titlu.
Culoarile nu contează pentru că nu caut maro cu buline, ci dintr-o culoare orientativa. De obicei un site dintr-ăsta îţi pune la dispoziţie 10-20 de culori, iar alegând o culoare îţi dă rezultatele cu culoarea apropiată.

Orcum nu mi-ai dat ce caut.

Pe mine mă interesează un motor de căutare, cum e google (de exemplu), în care să caut "jeans" pe culoarea "red" şi să-mi dea rezultate din enşpe site-uri.

Deci dacă are cineva idee de vreun site ca ăsta, vă rog...

#4
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
glumesti?
https://www.google.r...9i57j0.2471j0j7

#5
Chintus2020

Chintus2020

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.04.2015

View Postcristyyo, on 28 aprilie 2015 - 15:08, said:

Tu glumeşti, nu eu.

Google îţi dă o diversitate de rezultate care conţin cuvintele "jeans" şi "roşii", pe când site-urile despre care vorbesc eu îţi da strict blugi de culoarea roşie.

Deci dacă eu am un articol despre sarmale şi-mi arde să scriu în el cuvintele "jeans", "roşii" şi chiar "online shop" s-ar putea să-mi apară în rezultatele căutării tale. Pe când un site despre care vorbesc eu îţi dă numai blugi si numai din culoarea roşie. Google Search nu e făcut pentru asta.

Dacă ai înţeles, ai înţeles. Dacă nu.. asta e. Ai luat şi un like de la diego75 degeaba. lol

Deci daca ştie cineva vreun site dintr-ăla, va rog...

Edited by Chintus2020, 30 April 2015 - 22:05.


#6
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
esti irecuperabil. intrebi pe un forum cum sa gasesti blugi rosii.
esti ca aia care intreaba pe forum cum sa faca sex.

sunt cel putin 1 milion de site-uri de haine care au filtre dupa coloare, tipul articolului, talpa, cusatura, pret si tu intrebi pe softpedia unde gasesti. las-o balta.

#7
Chintus2020

Chintus2020

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.04.2015

View Postcristyyo, on 01 mai 2015 - 08:29, said:

esti irecuperabil. intrebi pe un forum cum sa gasesti blugi rosii.
esti ca aia care intreaba pe forum cum sa faca sex.
sunt cel putin 1 milion de site-uri de haine care au filtre dupa coloare, tipul articolului, talpa, cusatura, pret si tu intrebi pe softpedia unde gasesti. las-o balta.
Blugi roşii era un exemplu dat pentru site-ul care îl caut. Înţelegi ?

Ce legătura are sexul cu ce caut eu ? Mi-ai dat vreun exemplu de site pentru ce am cerut ca să ajungi la sex ? Înţelegi că n-are nici o legătură ?

1 milion de site-uri diferite, în care poţi găsit pe fiecare site un singur rezultat de blugi roşii. Pe când site-ul pe care îl caut îţi dă rezultate din toate alea 1 milion de site-uri. E vorba de timp, de rezultate etc, etc. Înţelegi ?

E ceva ce ai înţeles ? Nu mai posta omule mesaje inutile dacă nu ştii despre ce vorbeşti...

Edited by Chintus2020, 01 May 2015 - 14:55.


#8
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
ma faci sa rad, omule. intrebarea ta e redundanta, la fel ca topic-ul acesta.
google face deja tot ce vrei tu sa faca, daca stii sa il folosesti. nu mai zic de inca 100.000 pe care le puteai descoperi cu un search de newbie.

http://www.google.com/shopping
http://www.pricegrabber.com/
http://www.become.com/
http://www.nextag.com/
http://www.pronto.com/

Edited by cristyyo, 01 May 2015 - 19:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate