Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Pc GTA V - Astept Recomandari

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
alecsyo

alecsyo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.04.2015
- La ce va fi folosit PC-ul: Gaming
- Bugetul maxim: Nu stiu sigur, dar udneva la 15-20 milioane, cu toate astea, ar fii de preferat ca piesele sa nu depaseasca 13-14.
- Rezolutia si diagonala monitorului: Doresc o recomandare cu piesele ce urmeaza sa imi recomandati.
- Componente care se pastreaza de la vechiul sistem; Procesorul si memoria ram presupun.
- Daca preferati anumite magazine sau modalitati de plata (ex: rate fara dobanda) PCgarage, in rate.

Mentionez urmatoarele:
Nu ma pricep deloc la piese, care, cum, ce e compatibil.
Calculatorul nu vreau sa-l fac chiar de la 0.
Nu stiu sigur ce opresc din actualul sistem, de acea am facut niste poze cu ce folosesc acum si va rog sa imi spuneti ce opresc.
Pc-ul doresc sa-l fac pentru jocurile care au aparut recent si in viitorul apropiat: GTA V, Watch Dogs, Fifa 15, AC United si lista continua.
Eu presupun ca imi trebuie urmatoarele : Placa de baza, sursa, placa video si o carcasa.
Daca mai sunt necesare si alte piese, va rog sa imi recomandati, de asemenea daca mai e necesar sa raspun la alte intrebari va rog sa imi spuneti.
Gasiti mai pozele cu ce sistem am intr-un album foto postat pe imgur. Va multumesc frumos.

http://imgur.com/a/CPWAc#5 - Album foto

Edited by alecsyo, 17 April 2015 - 21:05.


#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Ce vrei sa schimbi de la el. Merge GTA V fara probleme pe el la rezolutie HD. Inca 4 GB de memorie, si poate o placa video.

#3
Tatomir

Tatomir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 26.03.2010
Cred ca are 8gb ram.

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ii cumperi o GTX 960/ R9 280/R9 280X si ai un pc foarte bun de jocuri.

Edited by jegmihai, 17 April 2015 - 21:25.


#5
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
De la 1300 sau 2000 RON e mult. Hotaraste-te.

Diferenta de bani poate sa faca diferenta de calitate la unele componente sau chiar de performanta.

#6
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
un GTX 960 ar fi suficient sa joci fara nicio problema la o calitate superioara pe full hd.

#7
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
De fapt GTA V sare lejer de 2 GB VRAM pe FullHD cu setări bune, eu aş alege un R9 280.

Edited by driftking91, 17 April 2015 - 21:39.


#8
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
driftking este 960 si cu 4 GB VRAM doar ca se apropie de cel mai ieftin 970. Cu inca putini bani cumperi 970.

#9
alecsyo

alecsyo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.04.2015

View Postmiki07, on 17 aprilie 2015 - 21:17, said:

Ce vrei sa schimbi de la el. Merge GTA V fara probleme pe el la rezolutie HD. Inca 4 GB de memorie, si poate o placa video.
Tu te auzi ce spui? Nu am placa video cum sa mearga la rezolutie HD in plus am 8 GB ram, mai multe persoane mi-au spus ca pentru o placa video trebuie si o sursa compatibila Posted Image .

View PostTatomir, on 17 aprilie 2015 - 21:24, said:

Cred ca are 8gb ram.
8 am.

View Postjegmihai, on 17 aprilie 2015 - 21:24, said:

Ii cumperi o GTX 960/ R9 280/R9 280X si ai un pc foarte bun de jocuri.
Cum am zis si mai sus nu cred ca sursa si placa de baza sunt bune pt o asemenea placa video in plus carcasa e low profile, cred ca voi cumpara alta.

View PostRuben56, on 17 aprilie 2015 - 21:29, said:

De la 1300 sau 2000 RON e mult. Hotaraste-te.

Diferenta de bani poate sa faca diferenta de calitate la unele componente sau chiar de performanta.
De preferat ar fii 13-14 cum am zis, dar atat timp cat e necesar sa piesele sa fie compatibile si tot odata foarte bune, pot adauga buget. Dar sa zicem 2000Ron

Si va rog frumos uitati-va la tot albumul foto.

Edited by alecsyo, 17 April 2015 - 21:42.


#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sectiunea foto e putin mai jos, daca vrei sa pui corect si complet specificatiile PC-ului actual fa-o cum scrie aici: http://forum.softped...a-pc-ul-meu-ii/

Si poate ne lamuresti si cu punctul asta:

View Postalecsyo, on 17 aprilie 2015 - 21:05, said:

Daca preferati anumite magazine sau modalitati de plata (ex: rate fara dobanda) PCgarage, in rate.
Ce tip de rate, cate rate, ai deja vreun tip de card pt. rate?

Edited by gumball3000, 17 April 2015 - 21:45.


#11
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce sursa ai acum?

#12
alecsyo

alecsyo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.04.2015

View Postgumball3000, on 17 aprilie 2015 - 21:48, said:

Sectiunea foto e putin mai jos, daca vrei sa pui corect si complet specificatiile PC-ului actual fa-o cum scrie aici: http://forum.softped...a-pc-ul-meu-ii/

Si poate ne lamuresti si cu punctul asta:

Ce tip de rate, cate rate, ai deja vreun tip de card pt. rate?

Nu stiu daca te-ai uitat macar la link-ul pe care l-am pus si eu oricum uite: http://speccy.pirifo...JWCLKNdhnkFFHZ5

#13
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ti-ar cam trebui si un HDD nou.
Cel pe care il ai pare cam obosit.

#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
ai sistemu asta ? http://shopap.lenovo.../#tab-customize

Edited by STARTREK1, 17 April 2015 - 21:58.


#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postalecsyo, on 17 aprilie 2015 - 21:53, said:

Nu stiu daca te-ai uitat macar la link-ul pe care l-am pus si eu oricum uite: http://speccy.pirifo...JWCLKNdhnkFFHZ5
Avand in vedere ca esti cam indolent, eu ma retrag de pe topic.
Bafta!

#16
alecsyo

alecsyo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.04.2015

View PostSTARTREK1, on 17 aprilie 2015 - 21:57, said:


Acesta http://www.pcrush.co...-Business-Black in loc de 4gb ram am 8gb.

View Postgumball3000, on 17 aprilie 2015 - 21:58, said:

Avand in vedere ca esti cam indolent, eu ma retrag de pe topic.
Bafta!
Ti se pare ca sunt lenes sau nu am chef sa caut chestii sau sa raspund? Ce mi-ai recomandat tu sa urmez mi-a luat maxim 30 de secunde cu tot cu instalare, la ce am facut eu poze si unde le-am urcat mi-a luat mai mult de 2 minute, asta asa ca fapt divers.
Am zis din primul post nu ma pricep deloc, asa ca am dedus ca, ce am postat eu fata de ce mi-ai recomandat tu e accelasi lucru!!!
Dar mai nou toata lumea citeste un cuvant / expresie "cu un altfel de inteles".
Daca te-am ranit imi cer scuze "fata"!
Nu mai judecati oameni aiurea sau sa ii etichetati.

#17
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Si ti se pare ca noi suntem atat de lenesi incat sa nu-ti raspundem? :)
Omul te-a intrebat simplu: ce rate vrei sa faci? E greu sa oferi un raspuns concret?

Nu de alta, dar nu exista decat 7 banci diferite cu care se pot face rate fara dobanda + un alt credit cu dobanda doar la PC Garage.
2 cuvinte in plus decat explicatii inutile si suparari puerile valoarea mai mult pe aici.

In alta ordine de idei, te puteai chinui si tu sa oferi un link mai concret cu privire la PC.
Nu de alta, dar era in interesul tau, ca nu toata lumea are cheful si timpul necesar sa-ti caute specificatiile PC-ului sa vada ce componente sunt ok.

In alta ordine de idei, PC-ul tau e un Small Form Factor.
Din ce vad pe Lenovo, ti-ar suporta placi video full-size si surse Tower, care banuiesc ca sunt ATX, desi actuala la tine e SFF, ce nu-i in stare sa-ti alimenteze placi video dedicate.

Si acum intrebarea de baraj: placa de baza are conector de 20+4 pin sau nu?
Nu de alta, dar la ultimul Lenovo SFF intalnit, alimentarea placii de baza era in 16pin, caz in care zici papa la orice upgrade, ca nu gasesti astfel de surse in comert.

#18
ragabader

ragabader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.09.2008
Greu cu upgrade-ul la sistemele brand. Are placa baza cu conector de 14 pini http://support.lenov...uments/pd023705 , dar daca insisti se poate http://www.adventure...ur-power-supply

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate