Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Cartuse imprimantă nouă

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
As dori să-mi achizitionez o imprimită , ceva pana in 200 lei . Intrebarea este , cate pagini alb-negru merg trase cu cartusele pe care le primesc cu imprimanta ?
Eu am de tras cam 725 de pagini toate alb-negru . Mă incadrez ? Ori trebuie să cumpar si alte cartuse noi de rezervă ?

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
nu. poate doar daca paginile alea sunt cu putin scris.
ideal ar fi sa iei una laser alb negru, gasesti destule in pretul ala si imprimi de te plictisesti.

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostGoldMasters, on 17 aprilie 2015 - 18:48, said:

As dori să-mi achizitionez o imprimită , ceva pana in 200 lei . Intrebarea este , cate pagini alb-negru merg trase cu cartusele pe care le primesc cu imprimanta ?
Eu am de tras cam 725 de pagini toate alb-negru . Mă incadrez ? Ori trebuie să cumpar si alte cartuse noi de rezervă ?
Nu cred, oricum depinde ce imprimanta cumperi, mai exact ce tip de cartuse are (poate sa fie mai mari sau mai mici) de exemplu un Cartus original HP650 Black HP 650 CZ101AE ~360 pagini Presupun ca vorbesti de cartuse cu cerneala ?
Apropo decat sa cumperi cartuse de rezerva originale mai bine cumperi un kit CISS si cerneala si tragi o gramada de pagini (un tanc=100 ml ).

Edited by stlk, 17 April 2015 - 19:28.


#4
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postslai, on 17 aprilie 2015 - 18:53, said:

nu. poate doar daca paginile alea sunt cu putin scris.
ideal ar fi sa iei una laser alb negru, gasesti destule in pretul ala si imprimi de te plictisesti.
Cum e este asta cu laser alb negru ?

View Poststlk, on 17 aprilie 2015 - 18:58, said:


Nu cred, oricum depinde ce imprimanta cumperi, mai exact ce tip de cartuse are (poate sa fie mai mari sau mai mici) de exemplu un Cartus original HP650 Black HP 650 CZ101AE ~360 pagini Presupun ca vorbesti de cartuse cu cerneala ?
Apropo decat sa cumperi cartuse de rezerva originale mai bine cumperi un kit CISS si cerneala si tragi o gramada de pagini (un tanc=100 ml ).
N-am auzit de varianta asta , dar multumesc .

#5
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
pt pagini alb negru, vrei imprimanta cu laser. Nu costa prea mult, are calitate foarte buna si capacitate mare de imprimare/cartus.

#6
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postbluesnake, on 17 aprilie 2015 - 23:57, said:

pt pagini alb negru, vrei imprimanta cu laser. Nu costa prea mult, are calitate foarte buna si capacitate mare de imprimare/cartus.
Imi poti recomanda cateva imprimante cu laser ? Mai ieftine ? Cu un cartus pot trage peste 700 pagini alb negru ?

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
un cartus de laser scrie mii de pagini. la astea mici incepe de la 2000-2500, putand ajunge la peste 10000.
alea inkjet de obicei scriu 200-300 pagini, mai nasol e ca imprimanta de noua vine de obicei cu cartuse starter, adica aproape goale, de proba, cu care scrii foarte putin. asta e, imprimantele sunt extrem de ieftine, producatorul castiga pe urma, cand iti vine consumabile.
in magazinele online gasesti zeci de modele sh, ai si cateva luni garantie, incearca sa cumperi una la care iti da si toner nou.
daca renunti la garantie, uite una ieftina, http://forum.compute...0-2-tonere.html

nu uita sa verifici ca imprimanta pe care o cumperi functioneaza in win 7 si win 8. e posibil ca unele modele, mai vechi, sa nu mai functioneze.

pentru nou, gasesti imprimanta la 220 lei http://www.emag.ro/i...e/pd/DJ98XBBBM/
cand se va termina tonerul, va trebui resoftata, ca sa nu trebuiasca sa cumperi consumabile originale. http://www.erefill.r...s-m2022-m2022w/
cumperi toner si incarci cartusul acasa, 1 kg toner e pe la 100 lei, si scrii cateva zeci de mii de pagini.

#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Daca ajuta cu ceva, aceeasi imprimanta Samsung SL-M2022, la altex e fix 200 de lei.

Edited by vimann, 18 April 2015 - 09:40.


#9
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postslai, on 18 aprilie 2015 - 07:26, said:

un cartus de laser scrie mii de pagini. la astea mici incepe de la 2000-2500, putand ajunge la peste 10000.
alea inkjet de obicei scriu 200-300 pagini, mai nasol e ca imprimanta de noua vine de obicei cu cartuse starter, adica aproape goale, de proba, cu care scrii foarte putin. asta e, imprimantele sunt extrem de ieftine, producatorul castiga pe urma, cand iti vine consumabile.
in magazinele online gasesti zeci de modele sh, ai si cateva luni garantie, incearca sa cumperi una la care iti da si toner nou.
daca renunti la garantie, uite una ieftina, http://forum.compute...0-2-tonere.html

nu uita sa verifici ca imprimanta pe care o cumperi functioneaza in win 7 si win 8. e posibil ca unele modele, mai vechi, sa nu mai functioneze.

pentru nou, gasesti imprimanta la 220 lei http://www.emag.ro/i...e/pd/DJ98XBBBM/
cand se va termina tonerul, va trebui resoftata, ca sa nu trebuiasca sa cumperi consumabile originale. http://www.erefill.r...s-m2022-m2022w/
cumperi toner si incarci cartusul acasa, 1 kg toner e pe la 100 lei, si scrii cateva zeci de mii de pagini.
Si cu cartusul standard de la aceasta imprimantă samsung cat mă duce ? Trebuie să-l schimb imediat ?

#10
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
orice imprimanta laser ieftinuta are cartusul cu care vine mai mic. Scoate pana la 700 pagini din cate am mai citit si eu. De incarcat se poate cu 50 de lei la centrele specializate, pe care le poti gasi in orice oras si apoi duce 1500-2000 pagini.

De samsung am auzit lucruri bune.

#11
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postbluesnake, on 18 aprilie 2015 - 16:54, said:

orice imprimanta laser ieftinuta are cartusul cu care vine mai mic. Scoate pana la 700 pagini din cate am mai citit si eu. De incarcat se poate cu 50 de lei la centrele specializate, pe care le poti gasi in orice oras si apoi duce 1500-2000 pagini.

De samsung am auzit lucruri bune.
Am auzit un mit ca dupa ce termini primele cartuse originale , trebuie să cumperi unele noi nu să le incarci,deja dupa ce a doua serie de cartuse se golesc poti sa le incarci .

#12
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Deci baieti,cate pagini trage imprimanta laser samsung la 200 lei cu cartusul cu care vine .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate