Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Recomandare sistem audio 2.0

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Sejes

Sejes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 31.03.2015
Salutare,

Am nevoie pentru birou de un sistem audio 2.0 capabil sa redea sunet de calitate/echilibrat (joase, medii si inalte) chiar si la volum mic. Nu am nevoie de el pentru petreceri ci doar pentru ascultat muzica la birou, insa vreau ca sunetul sa fie clar si de calitate. De asemenea am nevoie si de o placa de sunet folosita impreuna cu noul sistem, insa e necesar ca placa de sunet sa aibe suport (drivere, soft) pentru Windows 8.1.

Ceva recomandari ? Posted Image

#2
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
http://www.pcgarage....00a-black-wood/

#3
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu are rost sa dai banii pe placa la nivelul asta. Baga-i si pe aia in bugetul pt boxe si ia unele mai bune.
Nu ai spus pretul asa ca te poti uita la niste monitoare multimedia gen M-audio sau niste boxe active Taga.

Vezi ca exista arie audio unde vei primi mai multe sfaturi in cunostinta de cauza, aria fiind populata de destui "ascultatori" pasionati de sisteme audio.

Edited by underb, 17 April 2015 - 18:05.


#4
Sejes

Sejes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 31.03.2015

View Postunderb, on 17 aprilie 2015 - 18:04, said:

Nu are rost sa dai banii pe placa la nivelul asta. Baga-i si pe aia in bugetul pt boxe si ia unele mai bune.
Nu ai spus pretul asa ca te poti uita la niste monitoare multimedia gen M-audio sau niste boxe active Taga.
Vezi ca exista arie audio unde vei primi mai multe sfaturi in cunostinta de cauza, aria fiind populata de destui "ascultatori" pasionati de sisteme audio.

Initial ma gandisem la Microlab SOLO 6C + ASUS Xonar U7 ( ~ 1000 lei ), dar inca nu sunt sigur. Am sa ma uit si pe aria audio insa nu stiu cat de ok e sa mai deschid si acolo un topic identic cu asta de aici.

Teoretic nu ma intereseaza sa aibe sute de W deoarece vor fi folosite pentru ascultat muzica (la un nivel normal, iar prin normal se intelege volumul la care nu vin vecinii sa bata la usa Posted Image ) si editare video, fara chefuri, petreceri, etc. Tocmai de asta vreau ceva care sa ofere calitate si la volum 5-10% daca se asculta noaptea de ex.

Edited by Sejes, 17 April 2015 - 18:26.


#5
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cele despre care ziceam eu nici nu sunt pt petreceri, fiind niste boxe destul de mici de altfel iar calitate nu are neaparat legatura cu puterea.

Legat de aria audio, subiectul tau va avea o expunere mai mare acolo. Poti ruga un mod sa-l mute acolo folosind butonul de "report".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate