Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Nelamuriri Samsung Galaxy S4

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Salutare, de Paste o sa-mi cumpar un Samsung Galaxy S4, am vazut ca sunt cateva modele, pana la urma cred ca aleg i9505, dar am vazut ca este Black Edition care are nu stiu ce pe spate si Black simplu, puteti sa ma lamuriti cu acest lucru? Dar diferenta de procesor intre i9505 si i9505 ?

In alta ordine de idei, dat fiind faptul ca o sa-l iau de la Vodafone, o sa primesc update la android KitKat de la ei sau nu ?

La acest telefon, am vazut ca multi se plang ca le merg jocurile prost de la un timp, ca bateria se incarca in 8 ore, puteti sa-mi spuneti cum se comporta in jocuri si autonomia bateriei ?


Multumesc frumos, sper sa ma ajutati.

#2
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Black edition imita pielea,capacul spate!black mist este plastic normal!
Cum adica diferenta intre i9505 si i9505?
Urmeaza sa primesti lollipop chiar!
Bateria sigur nu se incarca in mai mult de 2 ore si jumatate,tine o zi la limita!

#3
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Si de ce nu intrebi pe topicul dedicat? Iti este lene?

#4
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Vezi daca gasesti S4 i9506 BE cu Snapdragon 800.

Pt autonomie putin mai buna uita-te la LG G2 32GB.

#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostMachineGame, on 28 martie 2015 - 15:15, said:

Dar diferenta de procesor intre i9505 si i9505 ?

Diferenta este ca unul are Snapdragon 600 iar celalalt are Snapdragon 600
Mai ai alte intrebari de genu?

#6
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Care a fost care te-a mintit cum ca bateria se incarca in 8 ore? O sa ma uit special o data in cat timp dureaza incarcarea dar trebuie sa specific faptul ca intotdeauna il incarc prin priza, daca o faci prin USB-ul de la unitate de exemplu dureaza mai mult dar nu stiu in cat timp. Pot sa-ti spun clar ca nu dureaza nici macar 3 ore de la 0% la 100% insa o sa ma uit exact in cat timp.

#7
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013

View Postalin62, on 28 martie 2015 - 17:16, said:

Diferenta este ca unul are Snapdragon 600 iar celalalt are Snapdragon 600
Mai ai alte intrebari de genu?

Am vrut sa zic intre i9505 si i9515, nu trebuie sa sariti de fund in sus si sa faceti misto, daca nu mi-am dat seama nu inseamna ca trebuie sa-ti bati joc

View PostAlex-AR, on 28 martie 2015 - 15:41, said:

Si de ce nu intrebi pe topicul dedicat? Iti este lene?

Daca urmeaza sa-mi cumpar un telefon nu urmeaza sa fac o achizitie? Si am cerut niste sfaturi sau nu esti capabil sa faci diferenta intre un topic dedicat sfaturilor inaintea achizitiei si strict dezbateri asupra modelului ?( la categoria S4 baietii vorbesc numai de rom-uri si acadea )

Eu nu va inteleg fratilor, cateodata sunteti asa rai, parca nu am fi toti oameni, mai ales romani, va purtati parca l-ati avea pe dracu langa voi.

Edited by MachineGame, 28 March 2015 - 20:16.


#8
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Mi-am dat seama eu cel putin care nu am facut vreun misto ca ai gresit la cifre. Eu detin Black Edition i9505, doar arata mai frumos si dupa cum arata zici ca este piele dar tot plastic ramane. Eu unul de 1 an tot la Android 4.3 sunt. Posted Image

Edited by cristinel07, 28 March 2015 - 20:17.


#9
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Pai si eu, cand o sa deschid telefonul prima oara o sa ma intrebe daca dau update la Android, sau care-i treaba? Spun asta pentru ca nu am mai avut de-a face cu asa ceva si vreau sa fiu cat mai documentat

#10
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu personal nu ii fac update si nu i-am facut la 4.4.2 desi puteam de ceva timp. Eu il folosesc in mare parte pentru web (gsp.ro, forum, facebook) si de vorbit. Muzica nu ascult pe telefon si mai rar jocuri. Am zis ca daca se misca bine nu fac vreun update, ca dupa sa regret. Mai ales la acesti bani, se merita sa fie cumparat.

#11
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Lol ce mentalitate. S4-le se updateaza la android 5 lollipop. Intre 9505 și 9515 nu sunt diferențe decât de firmware, 9515 având support limitat așa ca sub nici o forma nu lua 9515. Mai e 9506 cu procesor un pic mai bun, dar nu cred ca merita 200 de lei în plus. 9505 black edition are spatele plăcut la atingere și cu ecranul stins nu sesizezi diferența dintre ecran și restul telefonului. S4 normal are un spate oribil.

#12
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Asa da, multumesc de raspuns, m-ai lamurit cel mai mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate