Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Decodare Samsung galaxy s3 mini

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Salut!Detin un galaxy s3 mini,si este codat pe vodafone,si mi-am luat o cartela digi,nestiind ca telefonul e codat.Acum,vreau sa va intreb daca este posibila decodarea acasa,free,si fara vreun cod.Va salut si va multumesc.

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Se poate decoda si acasa ?

Ca eu l-as fi trimis la un service GSM :)

#3
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Pai nu stiu,asta intreb.Stie cineva cum?

#4
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Se poate dar este mai periculos.

Poti sa busesti partitia EFS -> no more signal sau vei avea nevoie de root.

Ce as recomanda eu:
1. Root. Tutorial aici: http://www.android.g...-s3-mini-i8190/ ATENTEI! Trebuie sa ai si tu versiunea de s3 mini: i8190, daca nu scrie aici pe forum si iti dau alt link.
2. Backup la EFS neaparat in caz ca esueaza deblocarea sau nu mai ai semnal dupa. Backup faci cu asta: http://forum.xda-dev...kernel-t1314719
(In caz ca esueaza backup sau nu e compatibila aplicatia, faci cu asta: http://forum.xda-dev...d.php?t=2032642 )
3. Dupa faci unlock cu asta: https://play.google....simunlock&hl=ro

Posibil sa ai nevoie si de custom recovery in anumite cazuri. Aici recomand TWRP.

In caz ca dupa unlock s-a busit ceva, nu mai ai semnal, etc etc etc faci restore la partitia EFS.

ATENTEI! Nu veni la mine in caz ca se intampla ceva, daca vrei un sfat te-as putea ajuta dar nu ca ti s-a busit telefonul.

Bafta ! :)

Edited by Ruben56, 28 March 2015 - 15:30.


#5
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Bun,backup efs am facut,dar am o problema.Cand incerc sa dau unlock in programul respectiv spune ca nu a gasit metoda de unlock pentru el,sau ceva de genul.Ce pot face?

Root am facut.

#6
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Inseamna ca pentru S3 Mini nu este nicio metoda disponibila momentan. Astepti sau mergi intr-un service sa ceri un cod de deblocare pe IMEI.

Ai mai putea cauta solutii pe net despre unlock pentru s3 mini, mai ales ca acum ai si root.

Edited by Ruben56, 28 March 2015 - 16:43.


#7
Commy99

Commy99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 26.10.2014
Am facut tot ce scrie pe net,inclusiv am descarcat o alta aplicatie de pe market,dar imi da o eroare..Cred ca o sa ma duc intr-un service undeva..mersi oricum de raspuns.

#8
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011
Mergi la un service GSM si ti-l fac baietii de acolo pentru cateva zeci de lei.

Edited by IonutzRO, 28 March 2015 - 23:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate