Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Acronis backup image

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Salutare,

Am gasit un backup facut cu Acronis prin august 2104 pe un HDD extern care are vreo 42 Gb si ma intreb daca este vreo solutie sa extrag doar anumite fisiere din el .
Am incercat cu Acronis 15 sau 14 dar nu reusesc sa gasesc acel meniu care imi permite sa restaurez doar anumite fisiere cu toate ca m-am dat pe Google si am gasit vreo 2 tutoriale in acest sens. Tot ce am incercat ma duce la o cale setata de Acronis pe care nu o pot modifica si nu vreau sa imi modifice Windows-ul . Adica imi ia tot backup-ul de 42 Gb si , daca inteleg bine ce zice acolo, imi restaureaza tot Windosul .
Eu as dori doar 3 foldere din el , doua din ele contin niste poze > sau eu cel putin asa imi aduc aminte , ca am facut doua foldere cu niste concedii si le-am lasat in C:\Users\x\documents si am uitat de ele. Exista o speranta ca ar fi acolo . Ulterior prin octombrie am reinstalat Windows-ul si nu am folosit backup-ul intrucat am considerat ca este timpul sa il pun de la 0 .
Folosesc Win8.1 daca are vreo diferenta sistemul de operare.

Edited by Seteh, 28 March 2015 - 11:34.


#2
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012
Deschide direct din explorer fisierul .tib si alege de acolo ce vrei sa recuperezi.
Este ca si cum ai deschide o arhiva.

Edited by SineNomine, 28 March 2015 - 12:01.


#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rkr44TLfrHI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
@sinenomine . Nu merge . Vezi poze mai jos , am incercat sa selectez eu sa deschida cu explorer si e catastrofic Posted Image . O sa incerc sa instalez un Deamon ceva .
@cristirg . Ala e un acronis din 2009 . Incerc sa il gasesc pe ala. Probabil ca are si asta din 2014 meniul dar ma enerveaza astia cu tile-urile si cu tot felul de meniuri dubioase. Pe bune, mi se pareau mai usoare setarile si meniurile de pe vremea xp .

LE: Si apropo. Daca stiu vreunul , cum naiba se schimba culoarea scrisului in bara de explorer? Pana acum l-am tinut pe automatic si se schimba culoarea in functie de wallpaper . I-am dat acum cateva zile o culoare inchisa si se vede ca in poza . Negru peste albastru.

Edited by Seteh, 28 March 2015 - 13:09.


#5
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 12.02.2012
La mine merge fara nicio problema. Am Acronis True Image 2014.

#6
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu mai stiu cu ce varianta de Acronis am facut backup-ul . Conteaza? Daca conteaza iau toate versiunile de pe net sa vad varianta...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate