Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

portare in orange

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Am un nr care fost detinut initial de orange, dar a fost portat la aia rosii de catre institutie.Cand am plecat de la fostul loc de munca am solicitat pastrarea numarului si schimbarea contractului pe pers fizica.Acum mi-a expirat perioada contractuala si pentru ca nu am ajuns (sunt in negocieri) inca la nicio intelegere amiabila, ma gandesc sa ma (tele) portez inapoi in orange.
M-ar interesa un abonament cu ceva beneficii similare cum ar fi : varianta 1 : date minim 500MB, voce min 250 min nationale si minute in retea cat cuprinde, SMS-uri gratuite sau varianta 2 : date minim 500MB, voce 500 min in orice retea, SMS-uri gratuite. Totul sa nu sara de 7 Euro cu TVA !
Mentionez ca mai detin 2 abonamente cu vechime in retea si NU sunt interesat de achizitionarea unui terminal.
Credeti ca as putea obtine aceste avantaje sau vreo alta oferta similara ?

Edited by primuministru, 26 March 2015 - 08:59.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
daca esti la vodafone poti trece pe cartela... in afara de ofertele existente pe site, mai ai si ofertele din primul post de aici

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Eu nu stiu de ce va complicati cu abonamentele... uite ce oferta mi-am facut pe Prepay folosind configuratorul lor:
- 500mb la 4G;
- SMS nelimitat in retea;
- 2000min. Orange;
- 250 min sau sms nationale..
si pentru ca-s baiat bun, mai imi dau extra 1000minute nationale. Si totul la 5 euro.
Attached File  aaa Orange.png   140.77K   55 downloads

Alte oferte gasesti si pe: https://www.orange.r...ay-baza-ro.html
De exemplu la 7 euro - prepay:
  • nelimitat: minute în reţea
  • nelimitat: SMS în reţea
  • 500 minute naţionale şi internaţionale către fix sau SMS naţionale
  • 500 MB internet la viteze 4G

Edited by tigerheart, 26 March 2015 - 09:27.


#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Nu se fac oferte speciale la portare pentru un singur numar :)
Daca ai fi avut o flota de macar 15-20 de numere probabil ca se putea negocia.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu iti place nelimitat national + 200 intl + 1,5GB la 6€ + TVA?

#6
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Uita-te si pe oferta asta.

#7
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu m-am gandit niciodata ca ar fi mai avantajos pe cartela, dar cred ca trebuie sa iau in calcul si aceasta varianta.Ofertele prezentate de voi sunt foarte tentante si am sa le studiez cu atentie.Multumesc tuturor ptr recomandari.

View Postlex404, on 26 martie 2015 - 10:17, said:

Nu iti place nelimitat national + 200 intl + 1,5GB la 6€ + TVA?

Mananci calule ovaz ? Posted Image

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postprimuministru, on 26 martie 2015 - 11:15, said:

Nu m-am gandit niciodata ca ar fi mai avantajos pe cartela, dar cred ca trebuie sa iau in calcul si aceasta varianta.Ofertele prezentate de voi sunt foarte tentante si am sa le studiez cu atentie.Multumesc tuturor ptr recomandari.



Mananci calule ovaz ? Posted Image


SI eu am avut orange dar m-au suparat c-o treaba. Am testat Vodafone, am fost multumit de test si am trecut la ei pe prepaid. Daca nu ai nevoie de telefon la pret subventionat nu merita sa stai la abonament.

#9
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
multumesc, am sa studiez si oferta lor.

#10
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postprimuministru, on 26 martie 2015 - 08:58, said:

Am un nr care fost detinut initial de orange, dar a fost portat la aia rosii de catre institutie.Cand am plecat de la fostul loc de munca am solicitat pastrarea numarului si schimbarea contractului pe pers fizica.Acum mi-a expirat perioada contractuala si pentru ca nu am ajuns (sunt in negocieri) inca la nicio intelegere amiabila, ma gandesc sa ma (tele) portez inapoi in orange.
M-ar interesa un abonament cu ceva beneficii similare cum ar fi : varianta 1 : date minim 500MB, voce min 250 min nationale si minute in retea cat cuprinde, SMS-uri gratuite sau varianta 2 : date minim 500MB, voce 500 min in orice retea, SMS-uri gratuite. Totul sa nu sara de 7 Euro cu TVA !
Mentionez ca mai detin 2 abonamente cu vechime in retea si NU sunt interesat de achizitionarea unui terminal.
Credeti ca as putea obtine aceste avantaje sau vreo alta oferta similara ?


Salut,

Iti multumesc pentru dorinta de a ne fi alaturi. Oferta noastra speciala de portare, prezentata aici https://www.orange.ro/portare/ poate fi utila pentru alegerea ta, cat si daca ne vizitezi in magazinele noastre unde vei primi suportul necesar pentru a face alegerea potrivita.
Portarea efectiva a numerelor de telefon detinute intr-o alta retea, se poate face prin depunerea unei cereri de portare, la unul dintre magazinele noastre teritoriale.

O zi buna,
Orange Helper

#11
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
multumesc ptr recomandare, dar cred c-am sa aleg o varianta pre-pay.

#12
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Pot face portarea online sau trebuie sa merg fizic in magazin? Vreau sa portez un abonament Vodafone.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate