Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Pot revenii mai repede din CM ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Am avut o mica interventie chirurghicala care s-a lasat cu Concediu Medical pe azi, Vineri, si toata saptamana viitoare.
Intentia mea a fost sa fac interventia Vineri, ca in weekend sa ma recuperez si eventual Luni-Marti sa ma duc la munca.

Medicul mi-a dat CM pentru toata saptamina viitoare.
Se poate sa ma duc la munca, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa zicem, Marti, fara sa fiu nevoit sa fac alte hartii pe la medici ?

Ce-i drept, nici nu ma pot pronunta acum despre cum va evolua recuperarea, abia au trecut 8 ore de la operatie.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Se poate. La munca nu te impiedica nimeni Posted Image

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De ce nu stai tu frumusel acasa sa te refaci in liniste? Daca apare o complicatie (medicala), ce te faci? Probabil doctorul ti-a dat cateva zile de medical mai mult pentru siguranta. Chiar arde sa te intorci?

#4
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Daca nu ai ceva presant de rezolvat ,poate ca ar fi mai bine sa respecti doctor order ,complicatii dupa operatii s -au mai vazut si nu e ok sa te risti ,sa nu apara ceva mai grav .

Edited by gingisKHAN2015, 06 March 2015 - 18:12.


#5
mapost

mapost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 11.06.2002
Da. Iar dupa aceea vei intreba pe-aici daca te poti intoarce in CM.

#6
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Sint atit de praf ca am scris reveni cu 2 doi de i. E clar ca n-am ce sa caut la munca.
Nu e nimic presant de rezolvat, doar daca voi incepe sa ma simt bine, voi innebunii in casa. Desi sint cvasi-introvertit, am nevoie de contact cu oamenii.

Ramine de vazut.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Lucreaza de acasa, remote.

#8
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Dupa o operatie iti revii cu repaus,tratamente postop.regim alimentar recomandat de Dr. .Mai intra si mostenirile genetice.Cu ajutorul Lui D-zeu? Nu as putea sa-ti zic.

#9
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Ai facut operatie de varicocel/hemoroizi/vasectomie/ginecomastie si ti-e rusine sa dai lamuriri la munca ? :D

#10
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Mi-am scos am 3-lea c** ca sa zic asa :D Il aveam iesit in spate, intre omoplat si coloana. Mare cit o bila de ping-pong, si cu radacini pina la muschi.
@neagu_laurentiu - Da, am laptopu la mine, asa ca as putea sa lucrez offline, doar ca trebuie sa cer task-uri ce nu necesita un target destul de voluminos si sensibil.

Ideea era una juridica, nu morala, ca daca ar fi sa o luam pe ce cea morala....
Ideea ar fi ca gigel ( eu ), sa nu figurez in actelele vietii ca sunt in conced toata sapt viitoare, dar eu de fapt sa muncesc, si astfel sa se produca o frauda, gen; nu stiu termenu exact, caci daca-l stiam, acum aveam X6 sau M3, sau Z4, ori pe toate 3.

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
In era comunicarii nu cred ca nu se poate orice.
Nu-i nimic ilegal. Doctorul a scris o hartie, atat. Aspectele fiscale sunt la firma, ea te trece in concediu mai putin, statul aiba nu mai suporta din buget zilele (peste cele ale firmei).

#12
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
BA, ce UOAMENI!!! Adica un idiot care a facut 6 ani de facultate si inca 6 de rezideniat, in care a stat si a invatat despre patologia chirurgicala si timpul necesar recuperarii postinterventie a gresit cand ti-a zis sa stai pe c_rul tau, iar tu, marele viteaz care inca nu s-a trezit complet din anestezie, deja te vezi superman???

*iertare daca am jignit medicii cu aceasta postare!

#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
E mai simplu sa nu bagi hartia si sa ajungi la intelegere cu ziua de vineri. Dar nu te sfatuiesc, nu poti sti ce se poate intampla daca nu respecti indicatiile medicului.
De ce nu i-ai spus medicului ca nu vrei cocediu? Erai anesteziat cand a completat certificatul?Posted Image

#14
mapost

mapost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 11.06.2002

View PostInTech, on 06 martie 2015 - 19:06, said:

Sint atit de praf ca am scris reveni cu 2 doi de i. E clar ca n-am ce sa caut la munca.
Nu e nimic presant de rezolvat, doar daca voi incepe sa ma simt bine, voi innebunii in casa. Desi sint cvasi-introvertit, am nevoie de contact cu oamenii.

Ramine de vazut.
vezi ca ai ceva virusat acolo si baga 2 i-uri.  (poate cine comanda degetul)

View Postmyshyk, on 06 martie 2015 - 20:00, said:

De ce nu i-ai spus medicului ca nu vrei cocediu? Erai anesteziat cand a completat certificatul?Posted Image
poate acumPosted Image .

#15
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Cred ca m-a anesteziat bine, caci am inteles, in timp ce ma opera, ca dupa 8 zile pot sa fac fluturari laterale cu gantere.
Ceva nu se leaga.

#16
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Eu zic nu,el zice da,ala zice ca se poate. Daca-ti revii din anestezie,operatie si crezi ca faci fata, go for it!

#17
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Mi-am revenit de ieri noapte din anestezie, si au aparut durerile; dupa cum povesteam pe alt topic, si totodata mi-a disparut si elanul si tot :(
Azi m-au pansat din nou, iar cu ocazia asta am intrebat cit de mare o taietura; cica ar fi cam de 10 cm.
Imi aduc aminte din ce zicea medicul in timpul operatiei, mai exact se plangea ca respectivul chist avea multiple radacini, una chiar intr-un muschi pe care l-a cusut. Banuiesc ca e vorba de un muschi micut.

Fac un x-post de pe un alt topic unde am postat in 2009, atunci cand mi-am scos ceva asemanator din picior.

Attached File  bulb1.jpg   731.86K   9 downloadsAttached File  bulb2.jpg   93.52K   10 downloadsAttached File  Photo896.jpg   124.99K   11 downloads

Iar asa arata la aproape 6 ani de la operatie.
Attached File  2015-03-08 13.37.28.jpg   261.35K   10 downloads

#18
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa ca nu te du la munca cum ti-am zis din prima .Insanatosire grabnica iti doresc colegu ,arata very nasol acolo si nu te hazarda ca o sa ai timp si de munca ,nu te teme .Sanatate maxima !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate