Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Card Visa cu taxe cat mai mici ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Ma intereseaza un card Visa de pe care sa poti face plati online, si doar atat, fara extrageri de la bancomat ( adica poa sa aiba comision de 10 RON / extragere, e irelevant, caci nu voi face acest lucru ).

Ce ma intereseaza:
- sa pot face transferuri catre contul atasat cardului
- sa aiba taxe si comisoane de administrare a contului si a cardului cat mai mici
- sa pot face plati online, dupa cum am spus, adica sa fie un Visa Electron sau Classic
- un homebank, oricat de prost ar fi ( doar sa imi spuna soldul contului ); nu e musai, dar ar fi bun

Nu sunt student, am iesit de ceva timp din raiul pe care mi-l oferea ING-ul :(

Vreo sugestie ?

#2
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Eu am visa clasic bcr. Platesc pachetul maxim, 12 lei pe luna, am alerta sms, internet banking.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
VISA Electron de la BT.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Visa Electron de la ING, comision 0 la retragere/depunere, se plateste 3 lei pe luna (sau nimic daca iti primesti salariul pe acel card).
Home banking ai gratis in varianta cu PIN.

3 lei/ luna e pomana.

View Postdenky, on 02 martie 2015 - 22:06, said:

Eu am visa clasic bcr. Platesc pachetul maxim, 12 lei pe luna, am alerta sms, internet banking.

Aha, si acum spunei si de comisioanele nesimtite pt retragere si orice.

Edited by gumball3000, 02 March 2015 - 22:15.


#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Platesc la bcr
Clasicont 4,50 lei
Alo click 3 lei
Card visa electron si token pt acces online.
Zero comision retragere de la atm bcr.
Am avut vreo 5 ani comision zero la toate atm-urile de la orice banca (dintr-o eroare a bcr).
Platesc online orice.
Pot deschide conturi in orice valuta sa primesc in ele sume din afara tarii si le transform automat in lei in contul curent fara vreun comision.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Visa de la BT.
Administrare 0, interogare ATM 35 de bani, internet banking 1 leu.

#7
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Visa Electron de la BT e ok, dar exista comisoane la orice suma primita sau trimisa in/din contul pe care ai atasat cardul (deci, daca faci multe tranzactii de genul asta se poate dovedi mai dezavantajos decat la alta banca).
In rest nu sunt alte taxe, internet bankingul la ei este 1 leu/luna.

Edited by Dares, 02 March 2015 - 22:53.


#8
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Daca vrei doar plati online visa electron de la Bt, daca lucrezi cu op-uri se schimba treaba. Altfel comision de administrare 0, IB la 1 leu si comision de retragere din bancomat 0.

#9
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Nu trebuie să fie neapărat o recomandare, dar îți pot spune ce plătesc eu: pentru pachetul clasicont de la bcr 4,5 ron/luna ( conține cont, card, homebank - o variantă simplificată, buna doar pentru vizualizarea tranzacțiilor; varianta completă care iti permite sa faci transferuri de acasa costa suplimentar sau e disponibila într-un pachet mai scump)
Daca prin "transferuri catre contul atașat cardului" înțelegi să faci transfer din alta banca vei plăti un comision de 4 ron / încasare; dacă iti alimentezi contul la casieriile lor sau la automatele lor nu plătești comision;
Dacă plătești pe site-uri din afară, adică in altă valută ai și comision de conversie valutară 2% din valoarea plății;
Te rog să ne spui peste cateva zile dacă vrei ce bancă ai ales, ce comisioane ai, de ce ai ales respectiva variantă și eventual peste vreo luna cum ți se pare, mulțumit/nu, ce îți place/ ce nu îți place.
O seară faină!

#10
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postgumball3000, on 02 martie 2015 - 22:16, said:

Visa Electron de la ING, comision 0 la retragere/depunere, se plateste 3 lei pe luna (sau nimic daca iti primesti salariul pe acel card).
Home banking ai gratis in varianta cu PIN.

3 lei/ luna e pomana.



Aha, si acum spunei si de comisioanele nesimtite pt retragere si orice.

Am zerocomision de la bcr si erste (in strainatate), in plus omul zice ca nu-l intereseaza.

View Postdorin_2k, on 02 martie 2015 - 22:24, said:

Platesc la bcr
Clasicont 4,50 lei
Alo click 3 lei
Card visa electron si token pt acces online.
Zero comision retragere de la atm bcr.
Am avut vreo 5 ani comision zero la toate atm-urile de la orice banca (dintr-o eroare a bcr).
Platesc online orice.
Pot deschide conturi in orice valuta sa primesc in ele sume din afara tarii si le transform automat in lei in contul curent fara vreun comision.

Hai sa zicem ceva nesimtit, colegul Gumball a auzit ca e de cacao bcr si tb sa nu-l dezamgim!

#11
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostInTech, on 02 martie 2015 - 22:03, said:

Ma intereseaza un card Visa de pe care sa poti face plati online, si doar atat, fara extrageri de la bancomat ( adica poa sa aiba comision de 10 RON / extragere, e irelevant, caci nu voi face acest lucru ).

Ce ma intereseaza:
- sa pot face transferuri catre contul atasat cardului
- sa aiba taxe si comisoane de administrare a contului si a cardului cat mai mici
- sa pot face plati online, dupa cum am spus, adica sa fie un Visa Electron sau Classic
- un homebank, oricat de prost ar fi ( doar sa imi spuna soldul contului ); nu e musai, dar ar fi bun

Nu sunt student, am iesit de ceva timp din raiul pe care mi-l oferea ING-ul Posted Image

Vreo sugestie ?
Banca Transilvania-Visa Electron.
1.Daca primesti bani esti taxat.
2.0 administrare card si 0 cont
3.Da.
4.1RON pentru Internet Banking si daca vrei si Mobile banking inca 5RON.

Edited by ZIGZAG20, 03 March 2015 - 17:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate