Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Touchpad și Windows 8.1: „Double tap and hold” nu este recunoscut corespunzător

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Am un laptop cu touchpad Synaptic și suport oficial de la producător pentru drivere de Windows 8.1. Nu îmi place cum este recunoscută funcția „double tap and hold” folosită de mine ca să trag ferestre sau să selectez un text cu touchpad-ul. Cu mouse-ul nu-s probleme, touchpad-ul reacționează cum trebuie pe Windows 7 și Ubuntu (mă refer la funcția respectivă).

Când zic „cum e recunoscută” asta înseamnă că rareori Windows 8.1 recunoaște că fac un „double tap and hold” pentru a selecta un text sau a trage/muta o fereastră.

Double tap and hold e recunoscut 100% doar dacă are și opțiunea de a ține permanent pe „hold” până la următorul click.

Nu înțeleg care-i faza? Și pe Win 8 (pre 8.1) aveam aceeași problemă și e enervantă după o vreme.

Celelalte funcții ale touchpad-ului sunt ok. Repet, driver oficial, Windows 8 proaspăt reinstalat cu licență.

Edited by LeopardSurd, 04 February 2015 - 01:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate