Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Examen traseu auto

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1
Silent96

Silent96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.01.2015
Azi dau traseu, toate bune si frumoase. Plecam de pe loc merg eu nici o greseala omu scria sms-uri nu ma deranja. Si zice cand poti faci stanga pai stanga unde? Erau scuaruri in stanga mea eram pe banda 3 dar intre mine si scuaruri erau 2 linii de tranvai era corecta manevra? Eu am asteptat sa ajungem al prima intersectie si urma sa fac stanga cand ma apropii de ea la vreo 10-15 metri zice ca sa razgandit si ca facem dreapta si pana in linia continua incerc sa ma bag pe banda 2 ca a si specificat la inceput ca nu da comenzi false/eronate. Si cand eram 80% pe banda 2 vine unu cu un Logan din spate in viteza cu clancson pe restu de banda a mea neocupata si pe banda 1  in acelasi timp si eu am incetinit sa treaca ala dupa ce a trecut asta apasa pe frana si zice daca am vazut loganu din fata si eu zic ca da si ca daia l am lasat sa treaca ok. Fac eu dreapta de pe banda 2 si dupa zice fa stanga pe o straduta fac stanga pe straduta cu cate o banda in ambele sensuri banda mea ocupata si din fata se apropia un SUV il las sa treaca si dupa trec si eu, mai merg un pic si fac stanga pe alta straduta si ma trage pe dreapta ca am picat. Pai de ce? Ai 21 de puncte ca am intervenit in evitarea unui PERICOL IMINENT (faza cu loganu)  si inca 6 puncte pt nepastrarea distantei dintre masina parcata si masina mea. pai penis mea pe o straduta de 3 metrii jumate latime sa treaca si un suv si sa mai fiu si eu langa el sa mai si las  1 m intre mine si masinile parcate distruge orice logica...
Amu dute fraiere la sala iau sala ca si acu am luat.o din prima si cine stie daca pic iara cu asta gogu scrie pe mine...

SCUZATI TITLU AM VRUT SA SCRIU TRASEU AUTO NU AUTI i este langa o pe tastatura si nu stiu cum sa modific titlul topicului.

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Oficial zic ca nu am priceput nimic din ce ai scris acolo. Daca ai condus la fel cum ai scris mai bine ca ai picat.

#3
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
La cum scrie probabil are 4 clase. Si e perfect legal, din pacate.

#4
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Lasa, ca nu-i bai. Poti circula si cu autobuzul, trenul, avionul. Asa salvezi si tu o viata.

#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 Silent96, on 27 ianuarie 2015 - 17:37, said:

Azi dau traseu, toate bune si frumoase. Plecam de pe loc merg eu nici o greseala omu scria sms-uri nu ma deranja. Si zice cand poti faci stanga pai stanga unde? Erau scuaruri in stanga mea eram pe banda 3 dar intre mine si scuaruri erau 2 linii de tranvai era corecta manevra? Eu am asteptat sa ajungem al prima intersectie si urma sa fac stanga cand ma apropii de ea la vreo 10-15 metri zice ca sa razgandit si ca facem dreapta si pana in linia continua incerc sa ma bag pe banda 2 ca a si specificat la inceput ca nu da comenzi false/eronate. Si cand eram 80% pe banda 2 vine unu cu un Logan din spate in viteza cu clancson pe restu de banda a mea neocupata si pe banda 1  in acelasi timp si eu am incetinit sa treaca ala dupa ce a trecut asta apasa pe frana si zice daca am vazut loganu din fata si eu zic ca da si ca daia l am lasat sa treaca ok. Fac eu dreapta de pe banda 2 si dupa zice fa stanga pe o straduta fac stanga pe straduta cu cate o banda in ambele sensuri banda mea ocupata si din fata se apropia un SUV il las sa treaca si dupa trec si eu, mai merg un pic si fac stanga pe alta straduta si ma trage pe dreapta ca am picat. Pai de ce? Ai 21 de puncte ca am intervenit in evitarea unui PERICOL IMINENT (faza cu loganu)  si inca 6 puncte pt nepastrarea distantei dintre masina parcata si masina mea. pai penis mea pe o straduta de 3 metrii jumate latime sa treaca si un suv si sa mai fiu si eu langa el sa mai si las  1 m intre mine si masinile parcate distruge orice logica...
Amu dute fraiere la sala iau sala ca si acu am luat.o din prima si cine stie daca pic iara cu asta gogu scrie pe mine...

SCUZATI TITLU AM VRUT SA SCRIU TRASEU AUTO NU AUTI i este langa o pe tastatura si nu stiu cum sa modific titlul topicului.

Spaga rulzz Posted Image Posted Image :))

#6
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
off: Ovidiu, pisica din avatarul tau parca ar citi textul minunat al initiatorului Posted Image

#7
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Era cameră montată în mașina cu care ai dat examen?

#8
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Rautaciosi.
Asa`i la traseu, pici. Daca loganul a pus frana in curul tau inseamna ca nu ai acordat prioritate si meriti sa pici. E la latitudinea militianului oricum.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Probabil mergeai cu 30km/h cand ai schimbat banda in fata loganului.

#10
Silent96

Silent96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.01.2015
Se pare ca țineți cu ursu voi... :)))
Trebuia sa imi expun problema cam asa: '' eu picat traseu, voi parere la mine poate da?''
Alta viata cand cineva transmite o informatie pe limbajul tau, nu?

 yonut_a, on 27 ianuarie 2015 - 17:45, said:

Oficial zic ca nu am priceput nimic din ce ai scris acolo. Daca ai condus la fel cum ai scris mai bine ca ai picat.

 OmulLLORT, on 27 ianuarie 2015 - 17:54, said:

La cum scrie probabil are 4 clase. Si e perfect legal, din pacate.

 alexkr, on 27 ianuarie 2015 - 17:57, said:

Lasa, ca nu-i bai. Poti circula si cu autobuzul, trenul, avionul. Asa salvezi si tu o viata.

Sa înțeleg ca voi nu ați trecut de sala?

#11
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 Silent96, on 27 ianuarie 2015 - 17:37, said:

pai penis mea pe o straduta de 3 metrii jumate latime

Ce e aia o metrie?

#12
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
deci fii atent colegule cum se da traseul!!!
te duci la traseu hotarat... lasi pe vreo 10 inaintea ta si te informezi... daca din 10, a dat 2-3 permise... n-are rost sa te strofoci... amani!!!... daca din 10 au luat 7-8... acolo e de tine... daca... stii cum zic?

#13
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 Nero-d, on 27 ianuarie 2015 - 19:00, said:

deci fii atent colegule cum se da traseul!!!
te duci la traseu hotarat... lasi pe vreo 10 inaintea ta si te informezi... daca din 10, a dat 2-3 permise... n-are rost sa te strofoci... amani!!!... daca din 10 au luat 7-8... acolo e de tine... daca... stii cum zic?


De parca ai putea sa lasi cum vrea penisa ta (ca sa il citez pe autor) canditati inaintea ta fara numar.


Te urci la volan cand i se pune aluia pata pe tine.

Edited by Groot, 27 January 2015 - 19:02.


#14
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

 Nero-d, on 27 ianuarie 2015 - 19:00, said:

daca din 10, a dat 2-3 permise... n-are rost sa te strofoci... amani!!!... daca din 10 au luat 7-8... acolo e de tine... daca... stii cum zic?

Exact invers, unde iau multi e zi de mita si automat ii pica pe cei care nu au dat ca sa nu bata la ochi cum ca ar fi procentul de trecere prea mare :)

#15
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009
la traseu se da obligatoriu spaga de 100 sau 150 de euro
de obicei primii sunt cei care nu au dat spaga si daca sunt plante sunt picati automat

#16
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006

 Silent96, on 27 ianuarie 2015 - 18:55, said:

Se pare ca țineți cu ursu voi... Posted Image))
Trebuia sa imi expun problema cam asa: '' eu picat traseu, voi parere la mine poate da?''
Alta viata cand cineva transmite o informatie pe limbajul tau, nu?
Sa înțeleg ca voi nu ați trecut de sala?

Chiar nu ai priceput ca exact asa te-ai exprimat? Si ca e greu de inteles ceva din textul tau?
Uite, fac eu un rezumat:
1) Ai schimbat banda fara sa te asiguri. Daca te-ai fi asigurat iti dadeai seama ca nu poti schimba banda la viteza cu care te deplasai si in spatiul avut la dispozitie. Altfel nu frana loganul in spatele tau.
2) Politistul te-a picat pentru ca si-a dat seama ca nu esti pregatit. Te-a dus pe o strada unde garantat nu ai cum sa te descurci daca nu esti pregatit si ai picat. Cinstit.

 soundventure, on 27 ianuarie 2015 - 19:12, said:

la traseu se da obligatoriu spaga de 100 sau 150 de euro
de obicei primii sunt cei care nu au dat spaga si daca sunt plante sunt picati automat
Asta din ce carti e? Eu n-am dat spaga si n-am picat. - si am fost printre ultimii.

Edited by sergiu_spooky, 27 January 2015 - 19:18.


#17
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 soundventure, on 27 ianuarie 2015 - 19:12, said:

la traseu se da obligatoriu spaga de 100 sau 150 de euro
de obicei primii sunt cei care nu au dat spaga si daca sunt plante sunt picati automat


Aici este un paradox. Deci sa zicem ca esti planta si dai 150 de euro spaga (ca altfel de ce dracu ai da spaga?). Iei traseul sau nu?

Edited by Groot, 27 January 2015 - 19:16.


#18
soundventure

soundventure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 20.01.2009

 Groot, on 27 ianuarie 2015 - 19:15, said:

Aici este un paradox. Deci sa zicem ca esti planta si dai 150 de euro spaga (ca altfel de ce dracu ai da spaga?). Iei traseul sau nu?

bineinteles ca iei
militianu te pune sa mergi cam 200 de metri in linie dreapta, cam cat de planta tre sa fii sa nu poti face asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate