Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Moto G 2014 vs Xiaomi Redmi 2

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Va salut ! Am avut pana in urma cu cateva saptamani un Xiaomi Redmi 1S pe care am fost nevoit sa-l returnez (bateria tinea putin, se incalzea puternic, difuzor slab). In mod sigur in magazinele de la noi sunt aduse foarte multe  refurbished si vandute ca fiind noi (am 2 prieteni cu Redmi 1S din afara si functioneaza perfect).

Moto G 2014 il pot cumpara de la noi dar in mod sigur Redmi 2 va fi achizitionat din afara. Care ar fi cea mai buna alegere ? Moto G 2014 imi pare prea mare la cei 5" ai sai + ca nici nu l-am vazut prin vreun magazin fizic pt al butona putin. Va rog sa va rezumati strict la aceste doua modele. Multumesc !

http://www.gsmarena....8&idPhone2=6884

Edited by Dansdp, 27 January 2015 - 13:09.


#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Redmi 2 , pentru procesorul de 64 biti de generatie noua . Moto G 2014 are acelasi procesor ca vechiul Moto g si ca redmi 1s.

#3
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
La Redmi 2, pe site-urile din afara, vad ca exista posibilitatea root-arii. In caz ca ma hotarasc, la acest telefon, sa aleg sa vina cu root sau cu ROM-ul original ?

http://www.b2cbuying...mi-2-phone.html

Edited by Dansdp, 27 January 2015 - 15:53.


#4
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Mi se pare ca daca e rootat nu mai poti face update-uri OTA, sau nu te mai anunta ca exista update-uri noi .

#5
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Daca nu te grabesti prea tare poti astepta sa apara versiunea de Redmi 2 cu 2 gb RAM si 16 GB memorie interna. Va fi mai scump ca modelul normal dar nu vred ca va fi mai scump ca G 2014.

#6
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Un info foarte bun! Nu stiam ca o sa apara redmi 2s cu 2gb de Ram :)

#7
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Multumesc celor care si-au exprimat parerile ! Am sa raman la Redmi 2.

Rog un moderator sa inchida topicul ! Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate