Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Perna pentru calatorii (Travel pillow)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu m-am gandit niciodata ca trebuie sa existe solutii mai bune decat clasicul guler gonflabil primit de la Petrom (am ~ 10 bucati), dar cu siguranta nu am fost multumit de el sau de fratii sai, umpluti cu alte materiale.

[ http://cridem.ro/images/sprijin%20gat/PERNA%20GONFLABILA%20PENTRU%20GAT_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Zilele trecute cautam ceva pe Amazon si am dat de niste suporturi de gat promitatoare.

Eu m-am oprit la doua modele:

1. Nap Anywhere ~ 15 GPB pe Amazon.co.uk

Attached File  ModelShot_Tracy_web1.jpg   142.37K   99 downloads
Attached File  Slide_3_1.JPG   330.59K   100 downloads

Problema este ca nu ma vad folosind-o cu acea bretea.
O alta problema, de care s-au plans unii, este lipsa suportului gatului pe directia frontala, la decelerari.

2. Embrace Sleep Collar - 20 GBP pe Amazon.co.uk

Attached File  41Lr0hgg95L.jpg   26.87K   102 downloads
Attached File  41XkAO14yqL.jpg   29.69K   99 downloads

Pare mai usor de montat, are suport 360 de grade, dar probabil toti din avion te vor privi cu compatimire, ca ai gatul rupt!

Daca stiti alternative, impartasiti cu noi.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
[ http://static4.businessinsider.com/image/4cfd032a4bd7c82317130000-1200/-9-qantas-airways.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Da, cand ma fac mare voi merge doar la "cuseta" :)

#4
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Sunt unele bune si aici, sunt verde deschis, cam ca fundalaul din a doua poza. Seamana cu cea din prima poza, dar nu se umfla, n-ai senzatia aia aiurea ca la alea umflate.
(am primit una cadou acum 3-4 ani, luata din Bucuresti, intreb maine, poate aflu de unde a luat-o)

#5
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
De ce nu incerci cu cei mai buni in domeniu ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jFdpUbn6oZI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Mi se pare mare si urasc "spuma", mai ales mirosul sau.

Asa au si Dormeo....

#7
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Adm, on 27 ianuarie 2015 - 13:56, said:

Mi se pare mare si urasc "spuma", mai ales mirosul sau.

Asa au si Dormeo....
Citeste si review-urile ! Te rog sa nu compari "teleshopping-aria de 2 lei" din Romania cu produse de cel mai inalt nivel .Si se poate spala sa miroasa a "primavara".Therm-a Rest sunt cei mai tari din lume la "dormit" outdoor .

Edited by FAP, 27 January 2015 - 14:18.


#8
vis-a-vis

vis-a-vis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.05.2005
Eu am avut de făcut o călătorie de 2000 de kilometri cu autocarul și am luat o pernuță de voiaj din Lidl la 15 lei parcă. Chiar nu mă așteptam să se comporte atât de eficient mai ales după ce am văzut toate OZN-urile de pe net la prețuri astronomice. Ideea e extrem de simplă. Este umplută cu niște biluțe mici. Când pui gâtul pe spătar, materialul se presează, gâtul se așează  perfect și perna se umflă la părțile din față susținând capul. După 36 de ore de mers, m-au durut doar genunchii și mijlocul. Gâtul a rămas în perfectă stare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate