Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

problema sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Salut. De câteva zile a început satelitul de pe centru sa facă figuri,mai exact: se aude bine vreo 2 ore,apoi nu se mai aude deloc sau începe sa bâzâie și se aude incet. Am împământare la priză,am testat și cu alt satelit și mi se pare ca problema ar fi la portul unde leg centru la subwoofer. Cum sa îl fac sa nu se mai audă deloc pe centru,sa îl pot trimite în service?

*Genius sw-hf4600 5.1

#2
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Faci strap pe iesirea de centru si ii da blana vre-o 10 minute.Poti deconecta toate boxele ca sa nu faci gargara si l-asi doar acel strap pe canalul de centru.

#3
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Nu știu ce înseamnă sa fac strap ,dar după traducerea cuvântului, sa bag o sarma cu un capăt intr-o clema și celalalt capăt în cealaltă clema la acel canal?

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Mai precis,scurtcircuit.Posted Image

#5
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Dacă fac treaba asta, pot sa-și dea seama cei din service ca i-am făcut scurtcircuit? El deja cred ca e pe duca,dacă face asemenea figuri.

#6
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014
Daca ii plezneste vreo capsula de integrat sau tranzistor, isi dau seama. Incearca sa nu faci chiar scurt. O sarcina de doua ori mai mica ii ajunge, de exemplu doua boxe in paralel. Si tine un stingator pe aproape. :)

Edited by Jean-Luc_Picard, 26 January 2015 - 13:59.


#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 mogaandrei, on 26 ianuarie 2015 - 09:40, said:

Salut. De câteva zile a început satelitul de pe centru sa facă figuri,mai exact: se aude bine vreo 2 ore,apoi nu se mai aude deloc sau începe sa bâzâie și se aude incet. Am împământare la priză,am testat și cu alt satelit și mi se pare ca problema ar fi la portul unde leg centru la subwoofer. Cum sa îl fac sa nu se mai audă deloc pe centru,sa îl pot trimite în service?

*Genius sw-hf4600 5.1

De ce nu-l trimiti asa cum e la garantie?E mai sigur si mai....cinstit.
Cinstit = oare este cuvantul magic?

#8
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014

 adisz, on 26 ianuarie 2015 - 14:08, said:



De ce nu-l trimiti asa cum e la garantie?E mai sigur si mai....cinstit.
Cinstit = oare este cuvantul magic?
Ii e frica sa nu ii spuna ca n-are nimic, ca l-au tinut nu stiu cate ore in probe si nu s-a manifestat defectul. Dar poate inerca si cum zici, nu are nimic de pierdut.

#9
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
exact,mi-e sa nu-l trimit degeaba și sa vina înapoi după o luna cu același defect...

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Macar incearca.Din experienta vorbesc.Dracul nu-i intotdeauna chiar asa de negru pe cat se spune.Inainte iei legatura cu respectivii si le spui ce te doare.In functie de raspunsul primit, actionezi in consecinta.

ps.
Decat sa-l strici cu buna stiinta si sa ramana asa (nu vorbim de faptul ca s-ar putea "sa se prinda") mai bine il trimiti si poate se va putea repara.Chiar daca vor zice ca nu este problema de garantie,macar o sa-ti spuna pentru ce pret vor efectua remedierile.Daca-ti convine sau nu tu decizi.

#11
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Ok,o sa incerc sa-l trimit asa,acum o sa testez cam dupa cat timp mai exact,incep figurile la satelit.Va multumesc tuturor!

#12
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Salutare! A fost cu noroc,au gasit problema si au reparat sistemul.A venit de o saptamana si acum il pregatesc din nou pentru service (sunt norocos,nu?),aceeasi problema. Posted Image

#13
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Fii destept! Vinde-l si orienteaza-te catre ceva serios.

#14
mogaandrei

mogaandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 01.02.2010
Cand vine iar din service reparat o sa il vand,nu il vand in starea asta.Vreau sa iau Logitech,sper sa fie mai de calitate firma. Am avut inainte un Medion,luat SH,a functionat 7 ani la mine fara probleme;Genius-ul mi s-a stricat in 8 zile si mi l-au schimbat;dupa 9luni s-a stricat si acesta.Consider ca e cea mai proasta firma.

#15
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Vezi daca poti sa consideri macar un amp stereo SH asortat cu o pereche de boxe de raft fie el si niste magnaturi.
S-ar putea sa redescoperi muzica si sa intelegi ce multa galagie se poate face cu putin intr-un spatiu domestic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate