Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

sfat achizitie multifunctional

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tic-tac-tic

tic-tac-tic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.02.2010
Buna!
As dori sa-mi cumpar un multifunctional. Din cate am citit eu Canon sunt de evitat datorita problemelor cu cartusele, cu toate ca m-ar fi tentat sa cumpar Canon Pixma Mx 395 la 250 de lei.
Intre Hp 1515, 2545 sau 2645 ce imi recomandati? Ati mai folosit una dintre acestea? Cartusul 650 poate fi refillat de mai multe ori?

Dar intre Hp 2645 si Canon MX 395 care e mai bine sa-l cumpar?

#2
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Daca alegi Canon nu iti lua "MX" cele cu fax pentru ca sunt mai pretentioase la refill.
Tot ce este HP cu cartuse CZ101AE si CZ102AE (HP 650) se pot incarca si un alt mare avantaj il reprezinta pretuile mici la cartusele originale. Eu am prtintre altele la birou un multifunctional HP 2515 la care am reumplut pana acum de vreo 7 ori cartusul negru si nu da semne ca vrea sa cedeze.
Nu pot sa-ti recomand o imprimanta anume dar in principiu tot ce foloseste cartusele HP 650 sunt ok d.p.d.v al refilului.
Preturi pentru cartusele HP 650 (cartuse originale, reumplere, refill kituri, etc ai aici http://www.erefill.r...s=HP 2515&c=All

P.S Orice imprimanta ai alege durata ei de viata este de maxim 3 ani, dupa 3 ani pica oricum.

#3
catasebi

catasebi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 26.01.2011
Tre sa vezi daca ai si un service agreeat in apropiere. Am trecut de la cannon la hp din cauza asta. Daca la una low cost, ai si garantie si se defecteaza, astia de la hp ti-o schima cu totul, nu incearca sa o repare nimeni. Iti zic din experienta

#4
tic-tac-tic

tic-tac-tic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.02.2010
Multumesc pentru sfaturi!
Oscilez intre un HP 2545 si 2645, la al doilea ma atrage tavita de deasupra pentru copiere multipla. M-am uitat pe youtube sa vad si viteza de printare la amandoua hp-urile, dar nu prea m-am lamurit.
Poate sa-mi spuna cineva daca hp 2645 are o viteza buna de listare- copiere? Sau sa raman la 2545?

Edited by tic-tac-tic, 27 January 2015 - 21:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate