Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#73
Ionut9427

Ionut9427

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.08.2013
Așteaptă liniștit!

#74
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postdanghetau, on 26 februarie 2015 - 20:33, said:

Noutati?
Am avut in familie o campanie de improspatare a telefoanelor (fetele au vrut mar muscat 5) si am ramas in urma cu 808ul. Sunt luat "in balon" cand ele folosesc aplicatii care pe 808 nu exista plus multe altele. In schimb cand e vorba de poze se stie...
Acum ca va aparea W10 ma intreb daca e cazul sa iau ceva flagship curent (930 din cate se pare desi are niste chestii care nu-mi plac) sau sa mai astept pana se linistesc apele si poate apare ceva bun.


Așteaptă liniștit domn' doctor că nu merită să dai banii tocmai în prag de lansare Windows 10. E și secetă pe flagship-uri deci ar trebui să lanseze ceva nou. 930 e drăguț dar prea cu minusuri.

#75
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Stii cum e asta cu asteptatul pana apare ceva mai nou...o sa iti creasca barba de 1 mentru ca tot timpul va aparea ceva mai nou si ceea ce e actual va necesita o asteptare ca nu iti place , nu te satisface etc. Asteparile sunt rea mari si prea lungi, cine isi periite sa astepte, sa o faca...dar eu zic ca se merita sa traiesti momentul, daca te iei dupa ...ce va parea, ce va iesi...nu o sa mai ai niciodata nimic de ultima generatie....

Poti sa stepti,asta e si sfatul meu...eu ma bucur de 930 la maxim, un telefon bestial....

#76
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,695
  • Înscris: 21.08.2008
Si asta e adevarat, unii reclama pana si noua interfata W10.
Momentul... momentan nu e ceva care sa ma faca sa fac pasul.Posted Image

#77
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Așteaptă, eu am asa o revelație cum ca urmașul lui 930 va fi 🍒 de pe tort, despre ce va aduce wp10 mă abțin...😊

#78
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014

View Postdanghetau, on 28 februarie 2015 - 00:38, said:

Si asta e adevarat, unii reclama pana si noua interfata W10.
Momentul... momentan nu e ceva care sa ma faca sa fac pasul.Posted Image
Pana acum multi erau nemultumiti de interfata wp8 si wp8.1, probabil cei obisnuiti cu androidul, dar acum ca vor sa schimbe interfata, lumea tot are nemultumiri si vrea sa rămână ecranul de start sau home la fel ca pe 8.1
Oricum eu mă astept la multe lucruri pozitive de la w10, păcat ca nu au inclus si Lumia 735 in lista pentru technical preview, ca doar e acelasi telefon ca 730.

In privinta lansarilor de telefoane, 640 si 640XL vad ca au fost lansate la MWC iar individul care prezenta a lăsat clar de inteles ca vor urma lansari de telefoane cu W10, inclusiv flagship-uri.

#79
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Nu ai cum sa impeci si capra si varza, tot timpul o sa fie nemultumiti. Din cate am vazut Microsoft merge pe calea cea buna si azi cel putin Lumia 640XL arata ca un telefon interesant

#80
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,695
  • Înscris: 21.08.2008
Acum ca Nokia a fost luat(a) de Microsoft sa inteleg ca noile telefoane ce vor aparea nu vor mai fi Nokia ci Microsoft?
Deci urmasul lui 930 va fi un Microsoft sau tot Lumia?

Edited by danghetau, 03 March 2015 - 09:00.


#81
Ionut9427

Ionut9427

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.08.2013
Gama se va numi in continuare Lumia,dar pe spate si-n partea de sus a telefonului va fi scris Microsoft,nu Nokia.Vezi exemplul Lumia 640 lansat ieri.

#82
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,695
  • Înscris: 21.08.2008
Deci 930 e ultimul flagship de la Nokia cu WP. Daca va avea suport WP10 (si cred ca da) va fi suficient.

#83
Ionut9427

Ionut9427

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.08.2013
Sigur va avea.Au modelele cu 1 gb ram si snapdragon 400,iar 930 avand 2 gb ram si snapdragon 800 parca sau 801 sigur va primi w10 si va merge foarte bine.Ramane de vazut ce flagship vor scoate avand in vedere ca Qualcomm a anuntat ca Microsoft va scoate un telefon cu Snapdragon 810.

#84
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,695
  • Înscris: 21.08.2008
Deja 4 core e mult (si la 2,2GHz) daramite 8 core...
Pe de alta parte: http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/htc/htc-one-m9-se-supra-incalzeste_25632.html

Edited by danghetau, 03 March 2015 - 16:07.


#85
Ionut9427

Ionut9427

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.08.2013
Sper să fie doar un caz izolat că de nu vor ajunge mai rău ca Sony.Ceea ce îmi dorescu eu de la Microsoft e să schimbe puțin designul la gama Lumia,e același format în toate gamele.Vreau să văd ceva diferit,Oricum,cheia e la Microsoft,în momentul de față,dacă fac ceea ce trebuie vor ajunge să conteze mai mult pe piața device-urilor mobile,dacă vor scoate un Surface care să rivalizeze la vânzări cu Air și modelele hibride atunci vor deveni și mai importanți.Dacă nu o dau în bară cu Windows 10,pentru toate dispozitivele,atunci chiar vor face profit serios.

#86
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostIonut9427, on 03 martie 2015 - 19:39, said:

.Ceea ce îmi dorescu eu de la Microsoft e să schimbe puțin designul la gama Lumia,e același format în toate gamele.Vreau să văd ceva diferit,Oricum,cheia e la Microsoft,în momentul de față,dacă fac ceea ce trebuie vor ajunge să conteze mai mult pe piața device-urilor mobile,dacă vor scoate un Surface care să rivalizeze la vânzări cu Air și modelele hibride atunci vor deveni și mai importanți.Dacă nu o dau în bară cu Windows 10,pentru toate dispozitivele,atunci chiar vor face profit serios.

Poate vor scoate flagship-urile urmand linia de design a tabletelor Surface. Cum ar suna? <_<

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tSduIQcfwgA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#87
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,695
  • Înscris: 21.08.2008
Imi place dar daca ar scoate ceva de 4,5-5" maxim.
Nici un zvon despre noile telefoane Microsoft?

#88
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010

View PostIonut9427, on 03 martie 2015 - 15:16, said:

Sigur va avea.Au modelele cu 1 gb ram si snapdragon 400,iar 930 avand 2 gb ram si snapdragon 800 parca sau 801 sigur va primi w10 si va merge foarte bine.Ramane de vazut ce flagship vor scoate avand in vedere ca Qualcomm a anuntat ca Microsoft va scoate un telefon cu Snapdragon 810.

Ar putea sa fie o surpriza si sa vina cu procesor de la Intel :). Cei de la intel au anuntat momentan procesoare pentru telefoanele din gama inferioara cu precizarea ca pana la sfarsitul verii o sa aiba si procesoare pentru gama superioara. In sfarsit apare concurenta pentru procesoarele la telefoane: Intel, AMD ( cu procesoarele de tip APU) , NVIDIA deci in curand o sa fie saltul cel mare.

#89
Ionut9427

Ionut9427

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.08.2013

View PostMasterboy, on 03 martie 2015 - 23:17, said:


Poate vor scoate flagship-urile urmand linia de design a tabletelor Surface. Cum ar suna? Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tSduIQcfwgA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aș fi cel mai încântat!

#90
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
Eu vreau să văd și un Samsung Edge cu Windows 10. Ar fi singurul telefon care m-ar dezlipi de Lumia.
PS: Foarte fain Flow în limba Română.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate