Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Problema sunet in Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
George123456789

George123456789

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 73
  • Înscris: 30.11.2014
Salut la toata lumea, astazi am observar ca sonorul PC-ului nu merge! Am incecat cu Troubleshooter si imi zicea asta:
,, Problems found: High Definition Audio Device has a driver problem - Not fixed''.
Am reinstalat driverul dar tot nu merge, ma poate ajuta cineva?


#2
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
Ce placa de baza, respectiv placa de sunet ai? Windows-ul e licentiat? A functionat vreodata? (banuiesc ca da) Ai facut update de atunci?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
High Definition Audio Device  - asta inseamna ca nu ai driver instalat si e folosit cel "default" pus de windows.

#4
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Dar ai boxele sau căștile conectate? Adică e o mufă băgată in ieșirea audio? Și mie îmi apare o eroare de driver și nu merg programele de redare audio dacă nu detectează el o mufă băgată acolo. Mare tâmpenie, nu pot folosi mufa din față a carcasei că aia nu are pinii aștia de detecție conectați...

Edited by 0x0c, 02 January 2015 - 20:24.


#5
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
@George ne poti ajuta cu niste informatii legate de pc-ul tau? macar placa de baza si sistemul de operare folosit.

 0x0c, on 02 ianuarie 2015 - 20:24, said:

Dar ai boxele sau căștile conectate? Adică e o mufă băgată in ieșirea audio? Și mie îmi apare o eroare de driver și nu merg programele de redare audio dacă nu detectează el o mufă băgată acolo. Mare tâmpenie, nu pot folosi mufa din față a carcasei că aia nu are pinii aștia de detecție conectați...

Este vorba de jack sense, si trebuie sa ai un front panel HD cu functia respectiva ca sa mearga. Daca ai realtek audio poti activa optiunea "disable front panel jack detection" ca sa iti transmita sunet permanent in front panel, la celelalte placi de sunet nu stiu exact optiunea.

#6
George123456789

George123456789

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 73
  • Înscris: 30.11.2014

 floyd69, on 02 ianuarie 2015 - 17:11, said:

Ce placa de baza, respectiv placa de sunet ai? Windows-ul e licentiat? A functionat vreodata? (banuiesc ca da) Ai facut update de atunci?

Salut, multumesc de raspuns dar nu mai este nevoie, s-a rezolvat.

 eiffel, on 02 ianuarie 2015 - 17:20, said:

High Definition Audio Device  - asta inseamna ca nu ai driver instalat si e folosit cel "default" pus de windows.

Salut, multumesc de raspuns dar nu mai este nevoie, s-a rezolvat.

 MaVeRicK89, on 03 ianuarie 2015 - 04:47, said:

@George ne poti ajuta cu niste informatii legate de pc-ul tau? macar placa de baza si sistemul de operare folosit.



Este vorba de jack sense, si trebuie sa ai un front panel HD cu functia respectiva ca sa mearga. Daca ai realtek audio poti activa optiunea "disable front panel jack detection" ca sa iti transmita sunet permanent in front panel, la celelalte placi de sunet nu stiu exact optiunea.
Salut, multumesc de raspuns dar nu mai este nevoie, s-a rezolvat.

 0x0c, on 02 ianuarie 2015 - 20:24, said:

Dar ai boxele sau căștile conectate? Adică e o mufă băgată in ieșirea audio? Și mie îmi apare o eroare de driver și nu merg programele de redare audio dacă nu detectează el o mufă băgată acolo. Mare tâmpenie, nu pot folosi mufa din față a carcasei că aia nu are pinii aștia de detecție conectați...
Salut, multumesc de raspuns dar nu mai este nevoie, s-a rezolvat.

#7
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Ne poti spune si cum ai rezolvat? in caz de mai are si altcineva problema ta sa nu mai faca un topic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate